Έχει ντέρμπι στην  9η αγωνιστική  στον α’ όμιλο  της Α΄ κατηγορίας  της ΕΠΣΘ αφου σήμερα ο Σαρακηνός  υποδέχεται την  αήττητη ΑΕ Διμηνίου και αύριο  ο Ηρακλής τον Θησέα , ενώ στον β΄ όμιλο ο ΓΣ Αλμυρού φιλοξενεί τον Απόλλωνα Καναλίων  και στην  β΄ κατηγορία οι αήττητοι παίζουν εκτός  έδρας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της  9ης  αγωνιστικής σήμερα και αυριο:

Α’ Κατηγορία  Ά όμιλος

Σάββατο 16/1

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 15:00: Πηλέας-Άρης

Γηπ. Σαρακηνού, 15:00: Σαρακηνός-ΑΕ Διμηνίου

Γηπ. Νεάπολης, 15:00: Δάφνη-Αγία Παρασκευή

Γηπ. Μαγνησιακού, 15:00: Μαγνησιακός-Πανιώνιος

Κυριακή 17/1

Γηπ. Βασδέκειο, 11:00: Ηρακλής-Θησέας

Γηπ. Γατζέας , 12:00 ΑΕ 2002-Σκιάθος

 

Βαθμολογία

  1. Α.Ε. Διμηνίου ….22
  2. Ηρακλής …………19
  3. Σαρακηνός ……..17
  4. Θησέας ………… 14
  5. Άρης ………………12
  6. Σκιάθος…………..11
  7. Αγ. Παρασκευή..10
  8. Πανιώνιος ……….10
  9. Μαγνησιακός …..9
  10. Δάφνη ……………8
  11. Πηλέας ………….3
  12. Α.Ε. 2002 ………1

Οι σκόρερ  :11γκολ: Ζιώγας (ΑΕ Διμηνίου),7 γκολ: Αραμπατζής(Ηρακλής), Τσελεπής (Ηρακλής),5 γκολ: Δεμίρης (Δάφνη), Στραβέλας (Άρης).

 

Α’ Κατηγορία  Β’ όμιλος

Σάββατο 16/1

Γηπ. Ευξεινούπολης, 15:00: Δήμητρα- Αγχίαλος

Γηπ. Αχιλλείου , 15:00: Αχιλλέας-Μυρμιδόνες

Κυριακή 17/1

Γηπ. Σκοπέλου 14:00: Σκόπελος-Άθλος

Γηπ. Σούρπης, 15:00: Αίας-Πρωτεσίλαος

Γηπ. Αλμυρού 15:00: ΓΣ Αλμυρού-Απόλλων Καναλίων

Γηπ. Στεφανοβικείου, 15:00: Διαγόρας-Μικροθήβες

Βαθμολογία

  1. Γ.Σ. Αλμυρού………..24
  2. Διαγόρας …………….19
  3. Πρωτεσίλαος ……….14
  4. Κανάλια…………………14
  5. Αίας Σούρπης………..13
  6. Δήμητρα ……………….11
  7. Σκόπελος………………..10
  8. Αγχίαλος ………………….9
  9. Μικροθήβες……………..8
  10. Μυρμιδόνες …………8
  11. Αχιλλέας ……………….4
  12. Άθλος …………………..1

Οι σκόρερ : 11 γκολ: Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος),6 γκολ: Χισάι (Σκόπελος), Τσιουρής (Απόλλων), Π. Βούλγαρης (ΓΣΑ), 5 γκολ: Κατσαβριάς (Αίας), Ν. Βούλγαρης(ΓΣΑ), Χειλάς(ΓΣΑ), Ατζούρης (ΓΣΑ)

 

Β’ Κατηγορία

Σάββατο 16/1

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ, 15:00: Τοξότης-Ελευθεριακός

Γηπ. Γατζέας , 15:00: Κένταυρος Αργαλαστής -Παγασητικός

Γηπ. Πορταριάς, 15:00: Μακρινίτσα-Αργοναύτες

Γηπ. Λεχωνίων, 15:00: Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα-Ακρόπολη

Κυριακή 17/1

Γηπ. Γατζέας , 15:00: Άνθιμος Γαζής-Δύναμις

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 15:00: Εθνικός-Νέοι Αθλητές Νίκης

Βαθμολογία

  1. Ακρόπολη …………….20
  2. Παγασητικός ………..19
  3. Εθνικός …………………13
  4. Ιάσων Α.Μ. …………..11
  5. Τοξότης ………………..10
  6. Αργαλαστή …………..10
  7. Μακρινίτσα…………..10
  8. Ν.Α. Νίκης…(-6)……..9
  9. Ανθ. Γαζής …………….9
  10. Αργοναύτες …………8
  11. Λεχώνια/Νηλέας…..4
  12. Δύναμις………………. 3
  13. Ελευθεριακός.(-2)….1

Οι  σκόρερ: 8 γκολ: Καλογριάς (Ιάσων Α.Μ.), 7 γκολ: Παγώνης (Ακρόπολη),5 γκολ: Ρουμπάτης (Δύναμις) Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.).

Έχει ντέρμπι η 9η αγωνιστική της ΕΠΣΘ (πρόγραμμα-βαθμολογίες)

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |