Ισόπαλη 1-1 η Νίκη στην Θήβα

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ στην Θήβα,για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος, σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε πολύ άσχημα για την Βολιωτικη ομάδα όταν στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σίλβα .

Στο 45’ η Νίκη σημείωσε γκολ με τον Ντόλγκι σε εκτέλεση κόρνερ, με τον  διαιτητή κ. Μπαιρακτάρη να δίνει όμως επιθετικό φάουλ στον Τζιώρα έπειτα από επαφή με τον τερματοφύλακα της Θήβας.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε η ισοφάριση. Ο Χρήστος Τζιώρας κατάφερε να ξεφύγει από τον προσωπικό του αντίπαλο και με προβολή πρόλαβε  τον Μόνο κάνοντας το 1-1.

Διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (ΕΠΣ Αθηνών)

Κίτρινες: 47’ Γενιτσαρίδης, 54’ Σίλβα, 71’ Ιορδανίδης, 74’ Κάρλος,

Νίκη Βόλου (Μπούις/Ξηροφώτος): Τζήμας (46’ Θεολόγης), Γενιτσαρίδης , Δημολιός, Μωυσίδης, Καρτσαμπάς (36’ Ιορδανίδης), Βέργος, Ντόλγκι, Μέτσε (80’ Ματθαίου), Τζιώρας, Γιάκοβλεφ, Γαρυφαλλόπουλος  (56’Μπάιριτς)

Α.Ο. Θήβας (Θ. Παχατουρίδης): Μόνος, Πλατέλλας, Τόπι, Ζυγογιάννης, Μπρεγκάσι, Κότωρος, Αργυρίου, Κάρλος, Σίλβα (85’ Γιαλός), Βεζυρτζόγλου (88’ Βουρνάζος), Σενκά (64’ Μαυρόπουλος)