Ολοκληρώθηκε η πρώτη εβδομάδα στο 31ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Ολοκληρώθηκε η πρώτη εβδομάδα στο 31ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ με συναρπαστικούς αγώνες που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των εκατοντάδων φιλάθλων που τους παρακολούθησαν καθημερινά στα δυο γήπεδα του Πολιτιστικού Άλσους «Ανδρέας Βαλαχής» , στη Νέα Ιωνία .

Αθλητές και αθλήτριες , διαιτητές , κριτές παράγοντες και φίλαθλοι , καθημερινά απολαμβάνουν και προσφέρουν θέαμα στον μακροβιότερο θεσμό της περιοχής μας , σε δυο γήπεδα που πληρούν όλες τις προδιαγραφές για ασφαλείς αγώνες .

Αυτή την εβδομάδα θα διεξαχθούν αγώνες και στις δυο κατηγορίες .

Oι βαθμολογίες και τα αποτελέσματα των μέχρι τώρα αγώνων έχουν διαμορφωθεί ως εξής:

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

 

ΟΜΙΛΟΣ  
  ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΠΟΝΤΟΙ ΑΜΥΝΑΣ  
1. ΝΕΜΕΣΙΣ 3 6 223 205  
2. DRAFTS 3 6 180 163  
3. ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ 4 6 273 252  
4. ΑΡΑΜΙΣ/REEF 3 5 145 141  
5. BOMBERS 4 5 213 248  
6. LIMBERTA 3 4 196 199  
7. ΙΩΝΑΣ 4 4 240 273  
ΙΩΝΑΣ-ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ

BOMBERS – DRAFTS

LIBERTA – ARAMIS/REEF

ΙΩΝΑΣ – ΝΕΜΕΣΙΣ

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ- BOMBERS

DRAFTS – LIMBERTA

ARAMIS/REEF – ΝΕΜΕΣΙΣ

ΙΩΝΑΣ – BOMBERS

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ – DRAFTS

ΙΩΝΑΣ – LIMBERTA

BOMBERS – ARAMIS/REEF

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ – ΝΕΜΕΣΙΣ

54-66

45-55

59-68

57-68

79-62

62-61

77-82

60-63

57-63

69-76

43-54

71-73

43-54

   
                 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
BOMBERS 2-0 134-81 2 4
ΥΔΡΟWARRIORS 2-0 140-67 2 4
Δ.Π 0-2 83-169 2 2
ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ 0-2 65-105 2 2

ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ-BOMBERS               38-61

Δ.Π- ΥΔΡΟWARRIORS                 40-96

BOMBERS – Δ.Π                            73-43

ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ-ΥΔΡΟWARRIORS 27-44

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΑΣΥΛΟ/ΑΒΑLAKERS 1-0 109-79 2 4
ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ 1-0 67-51 1 2
ΔΡΟΣΕΡΟΙ 0-2 88-113 1 2
RFC 0-1 42-47 1 1

ΑΣΥΛΟ/ΑΒΑLAKERS-ΔΡΟΣΕΡΟΙ   62-37

ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ – RFC           ΑΝΑΒΟΛΗ

ΔΡΟΣΕΡΟΙ – ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ 51-67

ΑΣΥΛΟ/ABALAKERS-RFC               47-42

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ Ν – Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
SHAWEMENTES 2-0 118-76 2 4
DRILANDS 1-1 55-43 2 3
COME BACK 1-1 21-75 2 3
ΝΕΜΕΣΙΣ 0-0 0-40 2 0

SHAVEMENTES-COME BACK   75-41

ΝΕΜΕΣΙΣ – DRILANDS                0-20 ΑΑ

COME BACK – ΝΕΜΕΣΙΣ           20- 0 Α.Α

SHAWEMENTES-DRILANDS     43-35

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ Ν- Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΠΗΓΑΣΟΣ 1-1 99-121 2 3
ΠΑΡΤΑΛΙΑ 1-1 119-115 2 3
ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ 1-0 66-44 1 2
ΑΓΕΤ 0-1 60-65 1 1
         

ΠΑΡΤΑΛΙΑ – ΑΓΕΤ       65-60

ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ-ΠΗΓΑΣΟΣ 66-44

ΠΑΡΤΑΛΙΑ-ΠΗΓΑΣΟΣ   54-55

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΑΝΩΝΥΜΟΙ 2-0 106-77 2 4
ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ 1-1 94-84 2 3
PERIVOLOS 0-1 38-62 1 1
CAFÉ LIFE 0-1 40-55 1 1

CAFÉ LIFE – ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ   40-55

ΑΝΩΝΥΜΟΙ – ΠΕΡΙΒΟΛΟΣ       62-38

ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ – ΑΝΩΝΥΜΟΙ 39-44

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ 2-0 115-68 2 4
ΑΡΗΣ 1-0 75-14 1 2
ΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ 0-1 49-64 1 1
ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ 0-2 33-126 2 2

ΑΡΗΣ – ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ              75-14

ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ – ΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ 64-49

ANYΠΑΡΚΤΟΙ-ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ       19-51

Η’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΑΡΓΩ 2-0 113-66 2 4
DRINK TEAM 1-1 85-77 2 3
ΤΡΕΝΟ ΤΕΑΜ 0-1 35-45 1 1
ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ 0-1 26-71 1 1

ΤΡΕΝΟΤΕΑΜ – DRINK TEAM 35-45

ΑΡΓΩ – ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ             71-26

DRINK TEAM –ΑΡΓΩ                 40-42

Θ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ 2-0 84-59 2 4
ROOKIES 1-0 46-44 1 2
ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ 0-1 37-39 1 1
ARAMIS/ΟΥΖΕΡΙAKΡΩΤΗΡΙ 0-2 66-91 2 2

ROOKIES- ARAMIS/OYΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ                 46-44

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ                   39-37

ARAMIS/ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ –ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ 22-45

 

Το πρόγραμμα αυτής της εβδομάδας με τους διαιτητές (έως την Παρασκευή 21 Ιουλίου) έχει ως φαίνεται παρακάτω:

Κατηγορία Ανεπίσημων Αθλητών

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΗΠΕΔΟ
ΔΕΥΤΕΡΑ

17/7

18.00

19.30

21.00

18.00

CAFÉ LIFE – PERIVOLOS

ROOKIES – AΠΟΛΛΩΝΦΥΤΟΚΟΥ

ΤΡΕΝΟ ΤΕΑΜ – ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ

ΑΡΗΣ – ΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ

Ε

Θ

Η

Ζ

Α

Α

Α

B

ΤΡΙΤΗ

18/7

18.00

19.30

21.00

18.00

BOMBERS – ΥΔΡΟWARRIORS

ΔΡΟΣΕΡΟΙ – RFC

COME BACK – DRILANDS

ΑΓΕΤ – ΠΗΓΑΣΟΣ

Α

Β

Γ

Δ

Α

Α

Α

B

ΤΕΤΑΡΤΗ

19/7

18.00

19.30

21.00

18.00

ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ-PERIVOLOS

ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ – ΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ

DRINKTEAM – ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ

ARAMIS/OYΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤ

Ε

Ζ

Η

Θ

Α

Α

Α

B

ΠΕΜΠΤΗ

20/7

18.00

19.30

21.00

18.00

ΠΑΡΤΑΛΙΑ – ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ

SAWVMENTES- ΝΕΜΕΣΙΣ

ΑΣΥΛΟ/ΑΒΑLAKERS – ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ

ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ – Δ.Π

Δ

Γ

Β

Α

Α

Α

Α

B

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

21/7

18.00

19.30

21.00

18.00

ROOKIES – ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ

ΤΡΕΝΟ ΤΕΑΜ – ΑΡΓΩ

ΑΡΗΣ – ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ

CAFE LIFE – ΑΝΩΝΥΜΟΙ

Θ

Η

Ζ

Ε

Α

Α

Α

B

 

Κατηγορία Επισήμων αθλητών

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ
ΔΕΥΤΕΡΑ

17/7

19.30

21.00

DRAFTS – ΝΕΜΕΣΙΣ

ΙΩΝΑΣ – ARAMIS/REEF

Β

Β

ΤΡΙΤΗ

18/7

19.30

21.00

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ – LIMBERTA

DRAFTS – ARAMIS/REEF

Β

Β

ΤΕΤΑΡΤΗ

19/7

19.30

21.00

BOMBERS – ΝΕΜΕΣΙΣ

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ – ARAMIS/REEF

Β

Β

ΠΕΜΠΤΗ

20/7

19.30

21.00

LIMBERTA – ΝΕΜΕΣΙΣ Β
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

21/7

19.30

21.00

BOMBERS – LIMBERTA

ΙΩΝΑΣ – DRAFTS

Β

Β

 

Ολοκληρώθηκε η πρώτη εβδομάδα στο 31ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Αθλητισμός, Μπάσκετ |