Πρόγραμμα (14η ημέρα 19/8) Rio 2016

 

Παρασκευή, 19 Αυγούστου,

ΣΤΙΒΟΣ

 

14.00 50 χλμ βάδην Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

20.30 20 χλμ βάδην Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

 

02.30 Επί κοντώ Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

02.40 4χ400μ Γυναικών (προκριματικές σειρές)

03.05 Σφυροβολία Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

03.10 4χ400μ Ανδρών (προκριματικές σειρές)

03.40 5.000μ Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

04.15 4χ100μ Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

04.35 4χ100μ Ανδρών (προκριματικές σειρές)

 

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ

 

14:30 Απλό Ανδρών (Ημιτελικά)

16:10 Απλό Γυναικών (Μικρός τελικός)

17:00 Απλό Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

17:50 Διπλό Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

 

ΠΥΓΜΑΧΙΑ

 

20:00 Ημιτελικοί 52 κιλά Ανδρών

20:30 Ημιτελικοί 64 κιλά Ανδρών

21:00 Ημιτελικοί +91 κιλά Ανδρών

21:30 Ημιτελικοί 75 κιλά Γυναικών

22:00 ΤΕΛΙΚΟΣ 57 κιλά Γυναικών

 

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΗΡΕΜΩΝ ΝΕΡΩΝ

 

15:00-16:45

Κ1 ανδρών 200μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)

C2 ανδρών 1000μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)

K4 γυναικών 500μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)

Κ4 ανδρών 1000μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΒΜΧ

 

19:30 Ημιτελικά Γυναικών

19:38 Ημιτελικά Ανδρών

21:00 ΤΕΛΙΚΟΣ Γυναικών

21:10 ΤΕΛΙΚΟΣ Ανδρών

 

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

 

22:00 10μ. Ανδρών (Προκριματικός)

 

ΓΚΟΛΦ

 

13:30 – 22:00 – 3ος γύρος Γυναικών

 

ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΠΕΝΤΑΘΛΟ

 

18:00 Κολύμβηση Γυναικών

21:30 Ιππασία Γυναικών

00:00 Σύνθετο (Αγώνας δρόμου/Σκοποβολή) Γυναικών – ΤΕΛΙΚΟΣ

 

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

 

16:20-19:20  Προκριματικά Σύνθετο ατομικό

20:50-23:50  Προκριματικά Σύνθετο ατομικό

 

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

 

18:00 Ομαδικό (Ελεύθερο) – ΤΕΛΙΚΟΣ

 

ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ

 

15:00-19:00 -80κ. (Α) & -67κ (Γ) – Προκριματικά

21:00-00:00 -80κ. (Α) & -67κ (Γ) – Προημιτελικά, Ημιτελικά

02:00-05:05 -80κ. (Α) & -67κ (Γ) – Ρεπεσάζ, ΤΕΛΙΚΟΙ

 

ΠΑΛΗ

 

16:00-19:00 Ελευθέρα (Α) 57κ., 74κ. – Προκριματικά/ρεπεσάζ

22:00-01:00 Ελευθέρα (Α) 57κ., 74κ. – ΤΕΛΙΚΟΙ

 

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΙ

 

Άνδρες

04:00 Μικρός Τελικός

06:00 ΤΕΛΙΚΟΣ

 

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

 

Γυναίκες

16:00 Βραζιλία-Κίνα (Θέσεις 7-8)

17:20 Ουγγαρία-Ρωσία (Μικρός τελικός)

20:10 Αυστραλία-Ισπανία (Θέσεις 5-6)

21:30 ΗΠΑ-Ιταλία (ΤΕΛΙΚΟΣ)

 

ΜΠΑΣΚΕΤ

 

Άνδρες

 

Ημιτελική Φάση

21:30 Ισπανία-ΗΠΑ

01:00 Αυστραλία-Σερβία

 

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

 

Γυναίκες

19:00 Βραζιλία-Καναδάς (Μικρός Τελικός)

23:30 Σουηδία-Γερμανία (ΤΕΛΙΚΟΣ)

 

ΒΟΛΕΪ

 

Άνδρες

 

Ημιτελική Φάση

19:00 Ιταλία-ΗΠΑ

04:15 Ρωσία-Βραζιλία

 

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

 

Άνδρες

 

Ημιτελική Φάση

21:30 Γαλλία-Γερμανία

02:30 Πολωνία-Δανία

 

ΧΟΚΕΙ

 

Γυναίκες

 

18:00 Γερμανία-Νέα Ζηλανδία (Μικρός Τελικός)

23:00 Ολλανδία-Μ. Βρετανία (ΤΕΛΙΚΟΣ)

Πρόγραμμα (14η ημέρα 19/8) Rio 2016