«Χάνει» το ματς ο ΓΣΑ -Ένσταση από τον Πύρασο

Η ομάδα του Πυράσου ηττήθηκε 3-0 στον Αλμυρό αλλά αύριο Δευτέρα θα καταθέσει ένσταση για παράβαση κανονισμών πρωταθλήματος καθώς για διάστημα 6 λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα αγωνίστηκε με έναν παίκτη κάτω των 21 ετών στην ενδεκάδα της, που βεβαίως απαγορεύεται. Ο διαιτητής το έγραψε στο φύλλο αγώνος. Το ματς αναμένεται να κατοχυρωθεί υπέρ του Πυράσου.

Ετσι μπορεί να έχασε με 3-0 ο Πύρασος στο σημερινό ντέρμπι με τον Γ.Σ. Αλμυρού, αλλά θα πάρει το ματς στα χαρτιά, αφού οι γηπεδούχοι έκαναν την γκάφα,  κάνοντας αλλαγή τον Νασιακόπουλο, που έπαιζε ως μικρός, και τον αντικατέστησαν με τον Ν.Βούλγαρη. Ο πάγκος του Γ.Σ. Αλμυρού κατάλαβε το σφάλμα μετά από έξι λεπτά και γι’ αυτό πέρασε στον αγώνα ο Δημουλάς, αλλά ήταν πλέον αργά.

Όσον αφορά στον αγώνα, το 1-0 έγινε στο 39′ με κεφαλιά του Παναγιώτη Κοντοβά. Το 2-0 έγινε στο 60′ με σουτ του Πέτρου Θωμαΐδη και το 3-0 στο 87’΄με τον Αριαν Ακασού.

ΓΣ Αλμυρού: Χαλάτσης, Καψιώτης (67′ Φαράντος), Τσιάτσιος, Παυλίδης, Πλαβός, Ακασού, Κρανάς, Θωμαΐδης, Αραμπατζής (80′ Δημουλάς), Νασιακόπουλος (74′ Βούλγαρης), Κοντοβάς.

Πύρασος: Τσιλίγκος, Ρουκάς, Γιοβάνης, Μαλισσόβας, Τανάγιας (32′ λ.τρ. Βαν ντε Γουίχε), Κόκκας (46′ λ.τρ. Φούκης), Μπασδάνης, Ζαχαράκης, Σιώμος, Κοτζαθανάσης, Σφάκας.