Όλα τα βλέμματα στο Μουντιάλ 2018:Ημερομηνίες, ώρες και τηλεοπτικό πρόγραμμα

Η μέρα για την έναρξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας έφτασε… και σήμερα 14 Ιουνίου έχουμε το εναρκτήριο ματς μεταξύ Ρωσίας και Σαουδικής Αραβίας.
Το πλήρες πρόγραμμα και ο τηλεοπτικός οδηγός του Μουντιάλ 18 της Ρωσίας εχει ως εξής:

1ος όμιλος
1η αγωνιστική: Ρωσία-Σαουδική Αραβία (14/6), Αίγυπτος-Ουρουγουάη (15/6)
2η αγωνιστική: Ρωσία-Αίγυπτος (19/6), Ουρουγουάη-Σαουδική Αραβία (20/6)
3η αγωνιστική: Σαουδική Αραβία-Αίγυπτος (25/6), Ουρουγουάη-Ρωσία (25/6)

2ος όμιλος
1η αγωνιστική: Μαρόκο-Ιράν (15/6), Πορτογαλία-Ισπανία (15/6)
2η αγωνιστική: Πορτογαλία-Μαρόκο (20/6), Ιράν-Ισπανία (20/6)
3η αγωνιστική: Ιράν-Πορτογαλία (25/6), Ισπανία-Μαρόκο (25/6)

3ος όμιλος
1η αγωνιστική: Γαλλία-Αυστραλία (16/6), Περού-Δανία (16/6)
2η αγωνιστική: Γαλλία-Περού (21/6), Δανία-Αυστραλία (21/6)
3η αγωνιστική: Αυστραλία-Περού (26/6), Δανία-Γαλλία (26/6)

4ος όμιλος
1η αγωνιστική: Αργεντινή-Ισλανδία (16/6), Κροατία-Νιγηρία (16/6)
2η αγωνιστική: Αργεντινή-Κροατία (21/6), Νιγηρία-Ισλανδία (22/6)
3η αγωνιστική: Ισλανδία-Κροατία (26/6), Νιγηρία-Κροατία (26/6)

5ος όμιλος
1η αγωνιστική: Κόστα Ρίκα-Σερβία (17/6), Βραζιλία-Ελβετία (17/6)
2η αγωνιστική: Βραζιλία-Κόστα Ρίκα (22/6), Σερβία-Ελβετία (22/6)
3η αγωνιστική: Σερβία-Βραζιλία (27/6), Ελβετία-Κόστα Ρίκα (27/6)

6ος όμιλος
1η αγωνιστική: Γερμανία-Μεξικό (17/6), Σουηδία-Νότια Κορέα (18/6)
2η αγωνιστική: Γερμανία-Σουηδία (23/6), Νότια Κορέα-Μεξικό (23/6)
3η αγωνιστική: Νότια Κορέα-Γερμανία (27/6), Μεξικό-Σουηδία (27/6)

7ος όμιλος
1η αγωνιστική: Βέλγιο-Παναμάς (18/6), Τυνησία-Αγγλία (18/6)
2η αγωνιστική: Βέλγιο-Τυνησία (23/6), Αγγλία-Παναμάς (24/6)
3η αγωνιστική: Αγγλία-Βέλγιο (28/6), Παναμάς-Τυνησία (28/6)

8ος όμιλος
1η αγωνιστική: Πολωνία-Σενεγάλη (19/6), Κολομβία-Ιαπωνία (19/6)
2η αγωνιστική: Ιαπωνία-Σενεγάλη (24/6), Πολωνία-Κολομβία (24/6)
3η αγωνιστική: Ιαπωνία-Κολομβία (28/6), Σενεγάλη-Κολομβία (28/6)

Φάση των «16»
Αγώνας 49 (30/6): 1ος ομίλου 1 – 2ος ομίλου 2
Αγώνας 50 (30/6): 1ος ομίλου 3 – 2ος ομίλου 4
Αγώνας 51 (1/7): 1ος ομίλου 2 – 2ος ομίλου 1
Αγώνας 52 (1/7): 1ος ομίλου 4 – 2ος ομίλου 3
Αγώνας 53 (2/7): 1ος ομίλου 5 – 2ος ομίλου 6
Αγώνας 54 (2/7): 1ος ομίλου 7 – 2ος ομίλου 8
Αγώνας 55 (3/7): 1ος ομίλου 6 – 2ος ομίλου 5
Αγώνας 56 (3/7): 1ος ομίλου 8 – 2ος ομίλου 7

Προημιτελικοί
Αγώνας 57 (6/7): Νικητής 49 – Νικητής 50
Αγώνας 58 (6/7): Νικητής 54 – Νικητής 55
Αγώνας 59 (7/7): Νικητής 51 – Νικητής 52
Αγώνας 60 (7/7): Νικητής 55 – Νικητής 56

Ημιτελικοί
Αγώνας 61 (10/7):Νικητής 57 – Νικητής 58
Αγώνας 62 (11/7) Νικητής 59 – Νικητής 60
Μικρός Τελικός (14/7)
Ηττημένος 61 – Ηττημένος 62
Τελικός (15/7)
Νικητής 61 – Νικητής 62

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ 2018 από την ΕΡΤ
Πέμπτη 14/6 18:00 Ρωσία – Σαουδική Αραβία ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 15/6 15:00 Αίγυπτος – Ουρουγουάη ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Παρασκευή 15/6 18:00 Μαρόκο – Ιράν ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 15/6 21:00 Πορτογαλία – Ισπανία ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Σάββατο 16/6 13:00 Γαλλία – Αυστραλία ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 16/6 16:00 Αργεντινή – Ισλανδία ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 16/6 19:00 Περού – Δανία ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 16/6 22:00 Κροατία – Νιγηρία ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Κυριακή 17/6 15:00 Κόστα Ρίκα – Σερβία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Κυριακή 17/6 18:00 Γερμανία – Μεξικό ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 17/6 21:00 Βραζιλία – Ελβετία ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Δευτέρα 18/6 15:00 Σουηδία – Νότια Κορέα ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 18/6 18:00 Βέλγιο – Παναμάς ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Δευτέρα 18/6 21:00 Τυνησία – Αγγλία ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Τρίτη 19/6 15:00 Κολομβία – Ιαπωνία ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Τρίτη 19/6 18:00 Πολωνία – Σενεγάλη ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Τρίτη 19/6 21:00 Ρωσία – Αίγυπτος ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 20/6 15:00 Πορτογαλία – Μαρόκο ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 20/6 18:00 Ουρουγουάη – Σ. Αραβία ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 20/6 21:00 Ιράν – Ισπανία ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Πέμπτη 21/6 15:00 Δανία – Αυστραλία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 21/6 18:00 Γαλλία – Περού ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Πέμπτη 21/6 21:00 Αργεντινή – Κροατία ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 22/6 15:00 Βραζιλία – Κόστα Ρίκα ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 22/6 18:00 Νιγηρία – Ισλανδία ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Παρασκευή 22/6 21:00 Σερβία – Ελβετία ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Σάββατο 23/6 15:00 Βέλγιο – Τυνησία ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 23/6 18:00 Νότια Κορέα – Μεξικό ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Σάββατο 23/6 21:00 Γερμανία – Σουηδία ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 24/6 15:00 Αγγλία – Παναμάς ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Κυριακή 24/6 18:00 Ιαπωνία – Σενεγάλη ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Κυριακή 24/6 21:00 Πολωνία – Κολομβία ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Δευτέρα 25/6 17:00 Ουρουγουάη – Ρωσία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 25/6 17:00 Σ. Αραβία – Αίγυπτος ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Δευτέρα 25/6 21:00 Ισπανία – Μαρόκο ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Δευτέρα 25/6 21:00 Ιράν – Πορτογαλία ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Τρίτη 26/6 17:00 Δανία – Γαλλία ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τρίτη 26/6 17:00 Αυστραλία – Περού ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 26/6 21:00 Νιγηρία – Αργεντινή ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 26/6 21:00 Ισλανδία – Κροατία ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 27/6 17:00 Νότια Κορέα – Γερμανία ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Τετάρτη 27/6 17:00 Μεξικό – Σουηδία ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν
Τετάρτη 27/6 21:00 Σερβία – Βραζιλία ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 27/6 21:00 Ελβετία – Κόστα Ρίκα ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Πέμπτη 28/6 17:00 Σενεγάλη – Κολομβία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 28/6 17:00 Ιαπωνία – Πολωνία ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ
Πέμπτη 28/6 21:00 Αγγλία – Βέλγιο ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Πέμπτη 28/6 21:00 Παναμάς – Τυνησία ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 30/6 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 30/6 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 1/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 2/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 2/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Τρίτη 3/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 3/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 6/7 17:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 6/7 21:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 7/7 17:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Σάββατο 7/7 21:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 10/7 21:00 Ημιτελικός ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 11/7 21:00 Ημιτελικός ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Σάββατο 14/7 17:00 Μικρός τελικός ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Κυριακή 15/7 18:00 Τελικός ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα

Όλα τα βλέμματα στο Μουντιάλ 2018:Ημερομηνίες, ώρες και τηλεοπτικό πρόγραμμα