Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Νίκης Βόλου για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ Εθνικής-Περιφερειακού (Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ.). Οι κυανόλευκες επιβλήθηκαν με 3-0 σετ επί της νεανικής ομάδας του Γ.Σ. Αλμυρού στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Ιωνίας και σε συνδυασμό με την ήττα του μέχρι πρότινος πρωτοπόρου Γ.Σ. Νίκαιας «έπιασε» ξανά την […]

Περισσότερα

  Με 3-1 σετ νίκησε στον Τύρναβο η ανδρική ομάδα της ΑΡΓΟΥΣ τον ΑΟ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ, σε αγώνα της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ εθνικής κατηγορίας. Το νωχελικό ξεκίνημα της Βολιώτικης ομάδας της κόστισε την απώλεια του 1ου σετ, αλλά στη συνέχεια διόρθωσε τα λάθη της και βελτιώνοντας το αγωνιστικό της πρόσωπο, επικράτησε της […]

Περισσότερα

  14:00 Ποδόσφαιρο: Μόναχο 1860 – Νυρεμβέργη Μπουντεσλίγκα 2 OTE Sport 3 14:00 Τένις: ATP 250 1ος ημιτελικός – Σόφια OTE Sport 6 14:00 Σκι αντοχής: Παγκόσμιο Κύπελλο 50 χλμ. κλασικό, μαζική εκκίνηση ανδρών – Νορβηγία Eurosport 1 14:45 Ποδόσφαιρο: Μάντσεστερ Σίτι – Λέστερ Πρέμιερ Λιγκ OTE Sport 1 15:00 Χάντμπολ: Διομήδης Άργους – ΠΑΟΚ […]

Περισσότερα

  Πλούσιο το αγωνιστικό πρόγραμμα της Αργούς αυτό το σαββατοκύριακο ΣΗΜΕΡΑ AO ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΥ- ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ (κλειστό γυμναστήριο Τιρνάβου 16.00) .ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ-ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (κλειστό Βάκης Παρασκευόπουλος Βόλου 19.00) Κυριακή 7 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ – ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΠΕΚΕΛ(κλειστό Βάκης Παρασκευόπουλος Βόλου 12.00) ΦΣ […]

Περισσότερα

 Ιδιαίτερα σημαντική νίκη με 3-2 σετ πήραν οι κορασίδες της Αργούς, στο εξ αναβολής παιχνίδι με το Γ.Σ. Αλμυρού που έγινε στο κλειστό Βάκης Παρασκευόπουλος, για το πρωτάθλημα κορασίδων Α’ της ΕΣΠΕΚΕΛ. Η ομάδα του Βόλου κατάφερε να κάμψει στη σθεναρή αντίσταση της ομάδας του Αλμυρού, μετά από 2,5 ώρες ενός πολύ συναρπαστικού αγώνα που […]

Περισσότερα

    Συνέχισε και χθες την ανοδική πορεία της η ομάδα γυναικών της Αργούς με πολύτιμη νίκη στη Λάρισα με 3-0 επί του ΑΟ Σουφλαρίων, σε αγώνα της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄εθνικής. Με πολύ καλή τακτική στο σέρβις, σταθερότητα στην υποδοχή και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, κατόρθωσε να εξουδετερώσει τα ατού της ομάδας της […]

Περισσότερα

Το… τρένο της γυναικείας ομάδας βόλεϊ του Ολυμπιακού  συνέχισε ακάθεκτο την πορεία του και επικρατώντας  της Ηλιούπολης Οι «ερυθρόλευκες» επικράτησαν 3-0 σετ της Ηλιούπολης στο «Μελίνα Μερκούρη», έκαναν το «15 στα 15» στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 και συνέχισαν ακάθεκτες την ξέφρενη πορεία τους! Υγιεινός… περίπατος για τον ΑΟ Θήρας, που παρά τις σημαντικές απουσίες […]

Περισσότερα

12:45 Τένις: Αυστραλιανό Όπεν Τελικός διπλού ανδρών Eurosport 1 14:00 Αλπικό σκι: Παγκόσμιο Κύπελλο 2η φάση σλάλομ γυναικών – Σλοβενία Eurosport 2 15:00 Χάντμπολ: ΑΕΚ – Φοίβος Συκεών Handball Premier ΕΡΤ2 15:00 Ποδόσφαιρο: Παναιτωλικός – ΑΕΛ Καλλονής Σούπερ Λίγκα Novasports 3 15:00 Αγωνιστικά έλκηθρα: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2η κούρσα διπλού – Γερμανία Eurosport 2 16:00 Ποδόσφαιρο: […]

Περισσότερα

Δεν θα πραγματοποιηθούν οι αγώνες των φάιναλ φορ του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς», που ήταν προγραμματισμένοι για το Σαββατοκύριακο (30-31/1). Αιτία της αναβολής είναι η παράταση της απεργίας της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας, που υπολογιζόταν ότι θα έληγε την Παρασκευή (29/1), όμως θα συνεχιστεί για δύο ακόμα 48ωρα επομένως αυτό σημαίνει ότι τα πλοία θα μείνουν […]

Περισσότερα

  17:30 Βόλεϊ: Παναθηναϊκός – Κηφισιά Volley League Novasports 2 19:00 Μπάσκετ: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός Basket League OTE Sport 4 19:30 Ποδόσφαιρο: Ηρακλής – Πλατανιάς Σούπερ Λίγκα Novasports 1 21:30 Ποδόσφαιρο: Λεβάντε – Λας Πάλμας Λα Λίγκα OTE Sport 2 21:30 Βόλεϊ: Πάντοβα – Πιατσέντζα Ιταλικό πρωτάθλημα OTE Sport 7 21:45 Μπάσκετ: Πιστόια – Πέζαρο […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 12:45 Τένις: Αυστραλιανό Όπεν 6η μέρα Eurosport 2 14:15 Τένις: Αυστραλιανό Όπεν 6η μέρα Eurosport 1 14:15 Σκι αντοχής: Παγκόσμιο Κύπελλο 10 χλμ. ελεύθερη τεχνική γυναικών – Σλοβενία Eurosport 2 14:30 Βόλεϊ: Αίας Ευόσμου – Παναθηναϊκός Α1 γυναικών ΕΡΤ2 14:45 Ποδόσφαιρο: Νόριτς – Λίβερπουλ Πρέμιερ Λιγκ OTE Sport 1 15:00 Ποδόσφαιρο: ΑΕΛ Καλλονής […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 12:30 Αλπικό σκι: Παγκόσμιο Κύπελλο Super-G (σούπερ σύνθετο) ανδρών – Αυστρία Eurosport 2 15:30 Δίαθλο: Παγκόσμιο Κύπελλο Σπριντ ανδρών – Ιταλία Eurosport 1 17:30 Αλπικό σκι: Παγκόσμιο Κύπελλο Σούπερ σύνθετο ανδρών, τεχνική κατάβαση – Αυστρία Eurosport 1 18:45 Ελεύθερα άλματα: Παγκόσμιο Κύπελλο Προκριματικά HS 134 ανδρών – Πολωνία Eurosport 1 19:00 Μπάσκετ: Χίμκι […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 21 Ιανουαρίου 2016 11:45 Τένις: Αυστραλιανό Όπεν 4η μέρα Eurosport 1 15:30 Δίαθλο: Παγκόσμιο Κύπελλο Σπριντ γυναικών – Ιταλία Eurosport 1 19:00 Μπάσκετ: Λοκομοτίβ Κουμπάν – Παναθηναϊκός Ευρωλίγκα Novasports 2 19:00 Βόλεϊ: Γκντανσκ – Μόντενα Τσάμπιονς Λιγκ OTE Sport 6 20:00 Μπάσκετ: Τσεντεβίτα – Αναντολού Εφές Ευρωλίγκα Novasports 4 21:00 WRC: Ράλι Μόντε Κάρλο […]

Περισσότερα

  Ανακοίνωση εξέδωσε ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός Βόλου σχετικά με τις κινήσεις που πραγματοποίησε προκειμένου να βγει από το αδιέξοδο η επαγγελματική ομάδα και καλεί τους φιλάθλους να στηρίξουν την ομάδα. Η ανακοίνωση: «O ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937 από τη πρώτη στιγμή που εκδηλώθηκε η κρίση στην ομάδα μας , με την παραίτηση της διοίκησης πρωτοδικείου […]

Περισσότερα

  Άλλη μια επιτυχία σημείωσε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Νίκης Βόλου στο πρωτάθλημα Β’ Εθνικής κατηγορίας, αυτή τη φορά στην Καρδίτσα επί του τοπικού Σ.Π.Α.Κ. όπου επικράτησε εύκολα με 0-3 σετ (13-25, 23-25, 16-25). Ο τεχνικός της Νίκης Βόλου, Χρήστος Γαλαζούλας χρησιμοποίησε τις αθλήτριες: Πόλη, Ντάιμου, Γκαγκαδέλλη, Δόλγυρα, Κολοβού, Σταυρακοπούλου, Αυγερινού, Παππά, Βαΐτση, Λώλου, […]

Περισσότερα

Το Διοικητικό Συμβούλιο και τα Μέλη της Ένωσης Πτυχιούχων Φυσικής Αγωγής ( Ε.Π.Φ.Α. ) Μαγνησίας Εύχονται σε όλους Καλή Χρονιά και Δημιουργικό το Νέο Έτος 2016. Σας προσκαλούμε στην γιορτινή εκδήλωση για την κοπή της Βασιλόπιτας, το προσεχές Σάββατο 23 Ιανουαρίου 2016, στις 13:30 στην παραδοσιακή ταβέρνα « ΑΥΡΑ » ( τέρμα παραλία Αναύρου)

Περισσότερα

  14:45 Ποδόσφαιρο: Τότεναμ – Σάντερλαντ Πρέμιερ Λιγκ OTE Sport 1 15:00 Ποδόσφαιρο: Ξάνθη – Ατρόμητος Σούπερ Λίγκα Novasports 3 15:00 Ελεύθερα άλματα: FIS Ski Flying HS 225 – Αυστρία Eurosport 1 15:45 Αγωνιστικά έλκηθρα: Παγκόσμιο Κύπελλο 2η κούρσα γυναικών – Γερμανία Eurosport 2 16:00 Ποδόσφαιρο: Αταλάντα – Ίντερ Σέριε A OTE Sport 7 16:30 […]

Περισσότερα

Συνεχίζεται αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β΄ εθνικής κατηγορίας βόλεϊ ανδρών με τη διεξαγωγή της 8ης αγωνιστικής. Η ομάδα του ΑΣ ΑΡΓΩ Βόλου υποδέχεται το Σάββατο 16 Ιανουαρίου  τον ΑΣΚΛΗΠΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ο οποίος προέρχεται από  σημαντική νίκη το προηγούμενο Σάββατο με 3-2 επί του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΛΑΜΙΑΣ. Η αναμέτρηση θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό γυμναστήριο ΒΑΚΗΣ […]

Περισσότερα

Σημαντικές αναμετρήσεις περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α1 ανδρών, που μεσοβδόμαδα ξεκίνησε και πάλι μετά την 20ήμερη διακοπή και μάλιστα με αλλαγές στην κορυφή. Στο πρόγραμμα αυτής της αγωνιστικής ξεχωρίζει το κομβικής σημασίας παιχνίδι για την είσοδο στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας μεταξύ ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού. Ο εκ των πρωτοπόρων Ολυμπιακός […]

Περισσότερα

16:00 Δίαθλο: Παγκόσμιο Κύπελλο Σκυταλοδρομία ανδρών – Γερμανία Eurosport 1 16:00 Σνούκερ: The Masters Προημιτελικά – Λονδίνο Eurosport 2 19:00 Μπάσκετ: Χίμκι – Λαμποράλ Κούτσα Ευρωλίγκα Novasports 1 20:00 Μπάσκετ: Αναντολού Εφές – Νταρουσάφακα Ευρωλίγκα Novasports 7 21:00 Σνούκερ: The Masters Προημιτελικά – Λονδίνο Eurosport 1 21:15 Πόλο: Ρωσία – Ελλάδα Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ανδρών ΕΡΤ2 […]

Περισσότερα
Σελίδα 30 από 40« Πρώτη...1020...2829303132...40...Τελευταία »