Μία ώρα νωρίτερα θα ξεκινήσει αυριο ο αγώνας της Μεταμόρφωσης με τον Αίολο Αστακού στο κλειστό Βάκης Παρασκευόπουλος. Όπως ανακοίνωσε η ΕΟΚ το τζάμπολ θα γίνει στις 17.00. Η ανακοίνωση της Ομοσπονδίας: «Ο αγώνας της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Ανδρών ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου-ΑΜΣ Αίολος Αστακού θα διεξαχθεί την Κυριακή 1/2/2015 και ώρα […]

Περισσότερα

Σχολή Σημειωτών – Χρονομετρών (Κριτών) Καλαθοσφαίρισης πρόκειται να λειτουργήσει η ΕΣΚΑΘ με την ΚΕΔ/ΕΣΚΑΘ στον Νομό Μαγνησίας , σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Κριτών Θεσσαλίας και την συνδρομή του Συνδέσμου Διαιτητών Καλαθόσφαιρας Μαγνησίας . Τα μαθήματα θα αρχίσουν μέσα στον Μάρτιο του τρέχοντος έτους και μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου οι ενδιαφερόμενοι-ες μπορούν να υποβάλουν συμμετοχή […]

Περισσότερα

Στον Αλμυρό γίνεται το ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής στην Α1 κατηγορία μπάσκετ της ΕΣΚΑΘ και το παιχνίδι ανάμεσα στον τοπικό Γυμναστικό Σύλλογο και στον Γυμναστικό Σύλλογο Βόλου είναι αυτό που ξεχωρίζει …. Το πρόγραμμα των αγώνων μπάσκετ σε όλες τις κατηγορίες της ΕΣΚΑΘ το Σαββατοκύριακο έχει ως εξής: Α1 ΕΣΚΑΘ (12η αγωνιστική) Σήμερα Κλ. Αγίου […]

Περισσότερα

17:00 OTE Sport 2 ΑΕΚ – Κέρκυρα Κύπελλο Ελλάδος 19:00 Novasports 2 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Νίζνι Euroleague 19:00 OTE Sport 4 Παναθηναϊκός – Ξάνθη Κύπελλο Ελλάδος 20:00 Eurosport Διεθνές μίτινγκ Ντίσελντορφ Κλειστός στίβος 21:00 OTE Sport 1 Χετάφε – Βιγιαρεάλ Copa del Rey 21:05 Novasports 3 Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ρεάλ Μαδρίτης Euroleague 21:30 Novasports […]

Περισσότερα

  15:00 OTE Sport 5 Ζάκυνθος – ΑΕΛ Football League 15:00 Novasports 2 Άρης – Ορφέας Ελευθερούπολης Γ’ Εθνική 15:00 OTE Sport 2 Βέροια – Πανιώνιος Κύπελλο Ελλάδος 17:15 OTE Sport 4 ΠΑΣ Γιάννινα – Χανιά Κύπελλο Ελλάδος 18:00 Novasports 2 Χίμκι – ΠΑΟΚ Eurocup 19:30 OTE Sport 2 Ολυμπιακός – Τύρναβος Κύπελλο Ελλάδος 20:00 […]

Περισσότερα

Ο Σταύρος Κοντονής είναι το πρόσωπο που διάλεξε ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας για τη θέση του υφυπουργού Αθλητισμού. Γεννημένος στη Ζάκυνθο το 1963, ο Σταύρος Κοντονής επανεκλέγει στη μονοεδρική περιφέρεια του νησιού του Ιονίου και είναι αυτός που θα διαδεχθεί τον Γιάννη Ανδριανό σε αυτό το πόστο.Ο Κοντονής συγκέντρωσε 6.094 σταυρούς που αποτελεί περίπου το […]

Περισσότερα

Ανακοινώθηκαν οι τυχεροί της λαχειοφόρου του ΑΣ Ολυμπιακός 1937.Συγκεκριμένα η ανακοίνωση της διοίκησης:«Η Διοίκηση του Συλλόγου, παρέδωσε στους αθλητές Βαϊνόπουλος Κλέαρχο, Πάσχο Ιωάννη (Ποδόσφαιρο) , Αναστασιάδη Ιωάννη (Μπάσκετ) και Τίγκα Δημήτριο (Κολυμβηση) τα αγωνιστικά ποδήλατα που κληρωθήκαν για όλα τα τμήματα του και κατόπιν προχώρησε στην κλήρωση της λαχειοφόρου αγοράς που ξεκίνησε την Κυριακή 18 […]

Περισσότερα

Super League, Football League και Basket League εχει το σημερινό αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα 17:15 Novasports 1 Παναιτωλικός – Ατρόμητος Super League 18:00 OTE Sport 4 ΑΕΚ – Παναιγιάλειος Football League 18:00 Novasports 2 Απόλλων Πάτρας – Ολυμπιακός Basket League 19:00 Novasports 4 Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης Volley League 19:30 Novasports 3 ΑΕ Νέας Κηφισιάς – […]

Περισσότερα

11:45 Eurosport Αυστραλιανό Όπεν 7η μέρα 13:00 OTE Sport 5 WRC: Ράλι Μόντε Κάρλο Live Stage 15:00 Novasports 1 Λιόν – Μετς Ligue 1 16:00 Serie A Ίντερ – Τορίνο OTE Sport 4 Πάρμα – Τσεζένα OTE Sport 5 Βερόνα – Αταλάντα OTE Sport 2 Γιουβέντους – Κιέβο OTE Sport 1 Σαμπντόρια – Παλέρμο OTE […]

Περισσότερα

Η Νίκη κέρδισε το μπασκετικό ντέρμπι του Βολου αφου ηταν η νικήτρια με 68-64 στο κλειστό της Νέας Ιωνίας της Μεταμόρφωσης στην πρεμιέρα του δευτέρου γύρου της Γ’ Εθνικής. Η Νικη έφτασε στη νικη με ανατροπή και με τη στήριξη των φιλάθλων αν και η Μεταμόρφωση βρέθηκε να προηγείται και με διψήφια διαφορά πόντων. Τα […]

Περισσότερα

Δεν άντεξε και γνώρισε την ήττα με 69-59 στην Κω ο Ολυμπιακός Βόλου. Οι ερυθρόλευκες ηττήθηκαν για την 14η αγωνιστική της Α1 γυναικών  ενώ έχασαν και τη διαφορά που είχαν πάρει στο πρώτο ματς στον Βόλο.Ο Ολυμπιακός στα τρία πρώτα δεκάλεπτα ήταν ανταγωνιστικός αλλά δεν άντεξε… Οι παίκτριες του Ιπποκράτη ήταν καλύτερες στο τρίτο δεκάλεπτο […]

Περισσότερα

Το ντέρμπι του Βόλου μεταξύ της Νίκης και της Μεταμόρφωσης είναι αυτό που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής στον 1ο Ομιλο του Βορρά της Γ” Εθνικής.Το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής: Σάββατο 24 Ιανουαρίου ΔΑΚ Κοζάνης 18.00 Ηρακλής Κοζ.-Πρωτέας Γρ. Τζιοπάνος-Τσοκόλης (Πλεξίδας) Καρδίτσας 18.00 Καρδίτσα-Μελίκη Τζιβελεκίδου-Κοϊμτζόγλου (Γκαρτζονίκας) Αλκαζάρ 17.00 Λάρισα 1964-Βόνιτσα Πετανίδου-Γρεκος (Παπαδημητρίου Θ) Ν. […]

Περισσότερα

12:45 Eurosport 2 Αυστραλιανό Όπεν 6η μέρα 15:00 Novasports 1 Κολοσσός – Πανιώνιος Basket League 15:00 Novasports 1 Άρης – Πανελευσινιακός Basket League 15:00 Novasports 1 Τρίκαλα – ΚΑΟΔ Basket League 15:00 Novasports 1 Ρέθυμνο – ΠΑΟΚ Basket League 15:00 OTE Sport 4 Τύρναβος – Αναγέννηση Καρδίτσας Football League 15:00 Novasports 2 Ξάνθη – ΠΑΣ […]

Περισσότερα

Για την 11η αγωνιστική της Α1’ ΕΣΚΑΘ, όλες οι ομάδες της Μαγνησίας παίζουν με αυτές της Λάρισας, ενω  σήμερα γίνονται και οι αλλες κατηγορίες . Το πρόγραμμα: Α1’ ΕΣΚΑΘ – 11η αγωνιστική Σήμερα, Σάββατο (24/1) (5μ.μ. Κλειστό Αγ. Θωμά) Κεραυνός – Ανάληψη (Παζώλης – Βαϊόπουλος) (5:30μ.μ. Κλειστό Αγιάς) Ερμής Αγιάς – Γ.Σ. Βόλου (Κέτουλας – […]

Περισσότερα

Πρωινή αναμέτρηση περιλαμβάνει η αγωνιστική για τα κορίτσια του Ολυμπιακού Βόλου τα οποία θα αγωνιστούν αύριο κόντρα στον Ιπποκράτη στην Κω. Οι ερυθρόλευκες μετά τη μεγάλη νίκη τους επί του Αθηναϊκού, αύριο το πρωί (10.30) αντιμετωπίζουν στην Κω τον Ιπποκράτη για την 14η αγωνιστική της Α1 Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ γυναικών. Ο Ολυμπιακός είχε κερδίσει στον […]

Περισσότερα

Το τοπικό ντέρμπι της Νίκης Βόλου με τη Μεταμόρφωση που θα γίνει αύριο στο κλειστό της Νέας Ιωνίας ξεχωρίζει στην 14η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής μπάσκετ ανδρών που αποτελεί και την έναρξη του β’ γύρου. Στο μεταξύ τον κόσμο στο πλευρό της θέλει η ομάδα μπάσκετ της Νίκης και η Ερασιτεχνική εξέδωσε κάλεσμα προς τον […]

Περισσότερα

15:00 OTE Sport 5 Πανθρακικός – ΟΦΗ Κύπελλο Ελλάδος 17:45 Eurosport Ζάμπια – Τυνησία Κύπελλο Εθνών Αφρικής 19:00 Novasports 1 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ουνικάχα Μάλαγα Euroleague 20:00 Novasports 3 Γαλατάσαραϊ – Άλμπα Euroleague 20:45 Eurosport Πράσινο Ακρωτήρι – Δημοκρατία Κονγκό Κύπελλο Εθνών Αφρικής 21:00 OTE Sport 5 WRC: Ράλι Μόντε Κάρλο Live Stage ΚΟΥΠΟΝΙ ΟΠΑΠ […]

Περισσότερα

Σύμφωνα με τη 226/14 απόφαση του Δ..Σ του ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ Δήμου Βόλου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 13 Φεβρουαρίου 2015 η γιορτή του ερασιτεχνικού αθλητισμού του Δήμου Βόλου με τη βράβευση των κορυφαίων αθλητών ως εξής: Α) Διακριθέντες το 2014 αθλητές-τριες αθλητικών συλλόγων με έδρα το Δήμο Βόλου, που συμμετείχαν σε Ολυμπιακά αγωνίσματα:  Έως 8η νίκη […]

Περισσότερα

15:00 OTE Sport 5 Πανθρακικός – ΟΦΗ Κύπελλο Ελλάδος 15:00 OTE Sport 4 Χανιά – ΠΑΣ Γιάννινα Κύπελλο Ελλάδος 15:00 OTE Sport 2 Ξάνθη – Παναθηναϊκός Κύπελλο Ελλάδος 17:15 OTE Sport 4 Ηρακλής – Αστέρας Τρίπολης Κύπελλο Ελλάδος 17:15 OTE Sport 2 Τύρναβος – Ολυμπιακός Κύπελλο Ελλάδος 17:45 OTE Sport 5 Κέρκυρα – ΑΕΚ Κύπελλο […]

Περισσότερα

17:45 Eurosport Ακτή Ελεφαντοστού – Γουινέα Κύπελλο Εθνών Αφρικής 19:30 OTE Sport 2 Πανιώνιος – Βέροια Κύπελλο Ελλάδος 20:45 Eurosport Μάλι – Καμερούν Κύπελλο Εθνών Αφρικής 21:30 Eurosport 2 Ολίμπια Λιουμπλιάνας – Μπάγερν Μονάχου Eurocup 22:00 OTE Sport 2 Ρόμα – Έμπολι Κύπελλο Ιταλίας 22:00 OTE Sport 1 Ναντ – Λιόν Κύπελλο Γαλλίας 02:00 Eurosport […]

Περισσότερα
Σελίδα 117 από 124« Πρώτη...102030...115116117118119...Τελευταία »