Ε.Π.Σ.Θ.: Ασταμάτητη η Δήμητρα. Κορυφές και για Δάφνη, Αθλ.Κολλέγιο

Όπως τέλειωσαν το 2018 ετσι ξεκίνησαν και το 2019 η Δήμητρα Ευξεινούπολης, η Δάφνη και το Αθλητικό Κολλεγιo Νίκης. Με νίκες και στις κορυφές …στις 3 κατηγορίες της ΕΠΣΘ κερδίζοντας μάλιστα παίζοντας εκτός έδρας.
Η «ασταμάτητη» Δήμητρα που το 2019 γιορτάζει τα 60 χρόνια της κέρδισε στο Σέσκλο 0-3 με γκολ από τους Αραπίτσα, Βούλγαρη και Φούκη και θα συνεχίσει να είναι μόνη πρώτη και έχει την καλύτερη επίθεση με 38 γκολ (23 στην Ευξεινούπολη)
Αύριο ο Διαγόρας θα παίξει στην Αγχίαλο με τον Πύρασο, ο Αίας στον Πλάτανο με τους Μυρμιδόνες και γηπεδούχος είναι ο Ρήγας (με Μαγνησιακό), χωρις κανεις να μπορει να τη φτάσει, ενώ σήμερα ο Σαρακηνός κέρδισε την Αγία Άννα με γκολ του Α.Α.Σιώμου και του Ντούρο και έφτασε τον Αίαντα.

Στα πρώτα ματς του 2019 στην ΕΠΣΘ τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ακρόπολη-Δήμητρα 0-3
Σαρακηνός-Αγία Άννα 2-0
Κυριακή 13/1

Σκιάθου, 12.00, Σκιάθος-Αγία Παρασκευή: Τσίντζας, Ευαγγελιάς, Τριφονίδης.
Ν. Αγχιάλου, 15.00, Πύρασος-Διαγόρας: Γ. Τασιόπουλος, Αντωνίου, Γεωργαντζής.
Πτελεού, 15.00, Πρωτεσίλαος-Ηρακλής Β.: Βλάχος, Καρακίτσος, Μπαρτζιάλης.
Πλατάνου, 15.00, Μυρμιδόνες-Αίας: Χαλβατζάκος, Σκρίμπας, Θ. Τασιόπουλος.
Βελεστίνου, 15.00, Ρήγας Φεραίος-Μαγνησιακός: Σαρρής, Κ. Τασιόπουλος, Καφτεράνης.
Η βαθμολογία
ΔΗΜΗΤΡΑ ……………30 (38-9)

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ……………26 (23-6)
ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ …….25 (24-9)
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ …………25 (28-10)
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ …..22 (24-6)
ΣΚΙΑΘΟΣ ………………16 (18-21)
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ………….. 15 (12-16)
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ………15 (17-21)
ΠΥΡΑΣΟΣ……………… 14 (18-18)
ΑΚΡΟΠΟΛΗ …………..13 (16-22)
ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ …………8 (10-25)
ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ ……….7 (12-32)
ΗΡΑΚΛΗΣ ………………6 (10-30)
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ……….. 4 (5-27)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αστέρας –Αγχίαλος 3-2
Μικροθήβες-Δάφνη 0-3

Κυριακή 13/1
Βασδέκειο, 11.00, Πανιώνιος-Πηλέας: Βέργου, Μπασδάνη, Κουβάτα.
Γατζέας, 11.00, Α. Γαζής-Τοξότης: Σαμαράς, Παλτατζής, Μπόλτσης.
Βασδέκειο, 15.00, Μακρινίτσα-Α.Ε. 2002: Νικόπουλος, Κατσιγιαννάκης, Κόκκαλης.
Βοηθητικό ΕΑΚ, 15.00, Ιάσων Α.Μ.-Ελευθεριακός: Κούστας, Σαρακατσάνος, Αγγελόπουλος.
Ρεπό: Παγασητικός
Η βαθμολογία
ΔΑΦΝΗ ……………..28 (22-7)
ΑΓΧΙΑΛΟΣ ………….25 (31-15)

ΤΟΞΟΤΗΣ ……………20 (25-11)
ΙΑΣΩΝ Α.Μ. …………19 (14-10)
ΑΕ 2002 ………………18 (24-14)
ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ………. 16 (20-15)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ …………13 (25-21)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ …….12 (10-13)
ΑΣΤΕΡΑΣ (-1)…………. 11 (12-11)
ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ ……….11 (11-25)
ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ …..10 (12-14)
ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ ……………4 (3-30)
ΠΗΛΕΑΣ …………………..3 (8-31)

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κένταυρος Ν.Π.-Αθλ. Κολλέγιο 2-5
Ερμής-Ενωση Λεχωνίων 1-5
Νέος Μαγνησιακός-Ιωλκός 0-7
Δημητριάς-Άθλος 3-0 α.α.
Απόλλων Καναλίων –Ηρακλής Αγίων Θεοδώρων
ΑΝΑΒΟΛΗ
Δύναμη-Σκόπελος 2-5
Κυριακή 13/1
Γατζέας, 15.00, ΑΠΟΒ-Αχιλλέας: Παλτατζής, Σαμαράς, Μπόλτσης.
Η βαθμολογία
ΑΘΛ. ΚΟΛ.ΝΙΚΗΣ …………32 (32-10)
ΕΝ.ΛΕΧ/ΝΗΛΕΑΣ………… 30 (38-15)

ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ………………… 25 (24-13)
ΣΚΟΠΕΛΟΣ ………………….22 (15-2)
ΗΡΑΚΛΗΣ Α. Θ. …………..19 (19-12)
ΔΥΝΑΜΙΣ ……………………18 (28-15)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. ………….18 (28-22)
ΙΩΛΚΟΣ ………………………17 (23-17)
ΕΡΜΗΣ ………………………..15 (28-25)
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π.(-3) …….9 (18-31)
Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ……….7 (13-36)
ΑΘΛΟΣ ………………(-3)…….4 (15-29)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ(-3)… 1 (7-34)
ΑΠΟΒ (-3)……………………..-3 (8-34)

Ε.Π.Σ.Θ.: Ασταμάτητη η Δήμητρα. Κορυφές και για Δάφνη, Αθλ.Κολλέγιο

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |