Ε.Π.Σ.Θ.: Ενδιαφέρον αλλά κάτω από την κορυφή

Ενδιαφέροντες αγώνες (αλλά κάτω από την κορυφή) γίνονται σήμερα στην ΕΠΣΘ αφού στη χθεσινή μέρα της 12ης αγωνιστικής η Δήμητρα Ευξεινούπολης,η Δάφνη και το Αθλητικό Κολλέγιο Νίκης με νίκες εκτός έδρας έμειναν στις κορυφές …στις 3 κατηγορίες του τοπικού πρωταθλήματος
Σήμερα στην Α’ ΕΠΣΘ ο Διαγόρας θα παίξει στην Αγχίαλο με τον Πύρασο, ο Αίας στον Πλάτανο με τους Μυρμιδόνες και γηπεδούχος είναι ο Ρήγας (με Μαγνησιακό), χωρίς κανείς να μπορεί να τη φτάσει τη Δήμητρα, που το 2019 γιορτάζει τα 60 χρόνια της και από χθες κερδίζοντας στο Σέσκλο 0-3 με γκολ από τους Αραπίτσα, Βούλγαρη και Φούκη θα συνεχίσει να είναι μόνη πρώτη έχοντας την καλύτερη επίθεση με 38 γκολ, ενώ και ο Σαρακηνός κέρδισε την Αγία Άννα με γκολ του Αλ.Α.Σιώμου και του Ντούρο και έφτασε τον Αίαντα.
Η μάχη για τον πρωταθλητή χειμώνα θα κορυφωθεί στην επόμενη 13η αγωνιστική που ξεχωρίζει το ματς Διαγόρας-Σαρακηνός, η Δήμητρα θα υποδεχθεί την Αγία Άννα, ο Αίαντας τον Πύρασο και ο Ρήγας θα παίξει στον Πλάτανο με τους Μυρμιδόνες….
Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα στα πρώτα ματς του 2019 στην ΕΠΣΘ :
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σκιάθου, 12.00, Σκιάθος-Αγία Παρασκευή: Τσίντζας, Ευαγγελιάς, Τριφονίδης.
Ν. Αγχιάλου, 15.00, Πύρασος-Διαγόρας: Γ. Τασιόπουλος, Αντωνίου, Γεωργαντζής.
Πτελεού, 15.00, Πρωτεσίλαος-Ηρακλής Β.: Βλάχος, Καρακίτσος, Μπαρτζιάλης.
Πλατάνου, 15.00, Μυρμιδόνες-Αίας: Χαλβατζάκος, Σκρίμπας, Θ. Τασιόπουλος.
Βελεστίνου, 15.00, Ρήγας Φεραίος-Μαγνησιακός: Σαρρής, Κ. Τασιόπουλος, Καφτεράνης.
Ακρόπολη-Δήμητρα 0-3
Σαρακηνός-Αγία Άννα 2-0
Η βαθμολογία

ΔΗΜΗΤΡΑ ……………30 (38-9)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ……………26 (23-6)
ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ …….25 (24-9)

ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ …………25 (28-10)
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ …..22 (24-6)
ΣΚΙΑΘΟΣ ………………16 (18-21)

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ………….. 15 (12-16)
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ………15 (17-21)
ΠΥΡΑΣΟΣ……………… 14 (18-18)

ΑΚΡΟΠΟΛΗ …………..13 (16-22)
ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ …………8 (10-25)
ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ……….7 (12-32)
ΗΡΑΚΛΗΣ ………………6 (10-30)
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ……….. 4 (5-27)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Βασδέκειο, 11.00, Πανιώνιος-Πηλέας: Βέργου, Μπασδάνη, Κουβάτα.
Γατζέας, 11.00, Α. Γαζής-Τοξότης: Σαμαράς, Παλτατζής, Μπόλτσης.
Βασδέκειο, 15.00, Μακρινίτσα-Α.Ε. 2002: Νικόπουλος, Κατσιγιαννάκης, Κόκκαλης.
Βοηθητικό ΕΑΚ, 15.00, Ιάσων Α.Μ.-Ελευθεριακός: Κούστας, Σαρακατσάνος, Αγγελόπουλος.
Αστέρας –Αγχίαλος 3-2
Μικροθήβες-Δάφνη 0-3

Ρεπό: Παγασητικός
Η βαθμολογία
ΔΑΦΝΗ ……………..28 (22-7)
ΑΓΧΙΑΛΟΣ ………….25 (31-15)
ΤΟΞΟΤΗΣ ……………20 (25-11)
ΙΑΣΩΝ Α.Μ. …………19 (14-10)
ΑΕ 2002 ………………18 (24-14)
ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ………. 16 (20-15)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ …………13 (25-21)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ …….12 (10-13)

ΑΣΤΕΡΑΣ (-1)…………. 11 (12-11)
ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ ……….11 (11-25)
ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ …..10 (12-14)
ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ ……………4 (3-30)
ΠΗΛΕΑΣ …………………..3 (8-31)

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Γατζέας, 15.00, ΑΠΟΒ-Αχιλλέας:
Παλτατζής, Σαμαράς, Μπόλτσης.
Κένταυρος Ν.Π.-Αθλ. Κολλέγιο 2-5
Ερμής-Ένωση Λεχωνίων 1-5
Δύναμη-Σκόπελος 2-5
Νέος Μαγνησιακός-Ιωλκός 0-7
Δημητριάς-Άθλος 3-0 α.α.
Απόλλων Καναλίων –Ηρακλής Αγίων Θεοδώρων ΑΝΑΒΟΛΗ
Η βαθμολογία
ΑΘΛ. ΚΟΛ.ΝΙΚΗΣ …………32 (32-10)
ΕΝ.ΛΕΧ/ΝΗΛΕΑΣ………… 30 (38-15)
ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ………………… 25 (24-13)
ΣΚΟΠΕΛΟΣ ………………….22 (20-4)
ΗΡΑΚΛΗΣ Α. Θ. …………..19 (19-12)
ΔΥΝΑΜΙΣ ……………………18 (30-20)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. ………….18 (28-22)
ΙΩΛΚΟΣ ………………………17 (23-17)
ΕΡΜΗΣ ………………………..15 (28-25)
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π.(-3) …….9 (18-31)
Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ……….7 (13-36)
ΑΘΛΟΣ ………………(-3)…….4 (15-29)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ(-3)… 1 (7-34)
ΑΠΟΒ (-3)……………………..-3 (8-34)

Ε.Π.Σ.Θ.: Ενδιαφέρον αλλά κάτω από την κορυφή

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |