Ε.Π.Σ.Θ.: Παραμένει το ενδιαφέρον και οι μικρές διαφορές

Παραμένει το ενδιαφέρον στην κορυφή και κάτω από την κορυφή μετά και την 12η αγωνιστική οπου η Δήμητρα Ευξεινούπολης, η Δάφνη και το Αθλητικό Κολλέγιο Νίκης με νίκες εκτός έδρας έμειναν στις κορυφές …στις 3 κατηγορίες του τοπικού πρωταθλήματος
Στην Α’ ΕΠΣΘ ο Διαγόρας παραμένει στο -1 από την κορυφή κερδίζοντας εκτός τον Πύρασο, και η μάχη για τον πρωταθλητή χειμώνα θα κορυφωθεί στην επόμενη 13η αγωνιστική που ξεχωρίζει το ματς Διαγόρας-Σαρακηνός, η Δήμητρα θα υποδεχθεί την Αγία Άννα , ο Αίαντας τον Πύρασο και ο Ρήγας θα παίξει στον Πλάτανο με τους Μυρμιδόνες….
Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα στα πρώτα ματς του 2019 στην ΕΠΣΘ :
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ακρόπολη-Δήμητρα 0-3
Πύρασος-Διαγόρας 0-1
Μυρμιδόνες –Αίας 0-4
Ρήγας-Μαγνησιακός 6-0
Σαρακηνός-Αγία Άννα 2-0
Σκιάθος-Αγία Παρασκευή 3-3
Πρωτεσίλαος-Ηρακλής 2-0

Η βαθμολογία
ΔΗΜΗΤΡΑ ……………30 (38-9)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ……………29 (24-6)
ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ …….28 (28-9)
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ …………25 (28-10)
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ …..25 (30-6)
ΣΚΙΑΘΟΣ ………………17 (20-23)
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ………16 (19-23)
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ………….. 15 (12-16)
ΠΥΡΑΣΟΣ……………… 14 (18-19)
ΑΚΡΟΠΟΛΗ …………..13 (16-22)
ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ …………11 (16-25)
ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ……….7 (12-36)
ΗΡΑΚΛΗΣ ………………6 (10-32)
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ……….. 4 (5-33)

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ
15 ΓΚΟΛ: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΙΩΜΟΣ (Σαρακηνός)
13 ΓΚΟΛ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΤΣΑΒΡΙΑΣ (Αίας)
12 ΓΚΟΛ: ΜΑΝΟΣ ΠΑΣΧΟΣ (Ρήγας)
11 ΓΚΟΛ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (Δήμητρα), ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΙΟΒΑΣ (Αγία Παρασκευή),
9 ΓΚΟΛ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΑΠΙΤΣΑΣ (Αίας)

Η επόμενη (13η)αγωνιστική
Διαγόρας-Σαρακηνός
Δήμητρα-Αγία Αννα
Μυρμιδόνες-Ρήγας
Αίας-Πύρασος
Αγία Παρασκευή-Ακρόπολη
Ηρακλής-Σκιάθος
Μαγνησιακός-Πρωτεσίλαο
ς

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αστέρας –Αγχίαλος 3-2
Μικροθήβες-Δάφνη 0-3
Άνθιμος Γαζής-Τοξότης 0-2
Μακρινίτσα-ΑΕ 2002 3-1
Πανιώνιος-Πηλέας 5-0
Ιάσων -Ελευθεριακός 3-0
Ρεπό: Παγασητικός
Η βαθμολογία
ΔΑΦΝΗ ……………..28 (22-7)
ΑΓΧΙΑΛΟΣ ………….25 (31-15)
ΤΟΞΟΤΗΣ ……………23 (27-11)
ΙΑΣΩΝ Α.Μ. …………22 (16-10)
ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ………. 19 (23-16)
ΑΕ 2002 ………………18 (25-17)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ …………16 (30-21)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ …….12 (10-16)
ΑΣΤΕΡΑΣ (-1)…………. 11 (12-11)
ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ ……….11 (11-25)
ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ …..10 (12-16)
ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ ……………4 (3-30)
ΠΗΛΕΑΣ …………………..3 (8-36)
ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ
14 ΓΚΟΛ: ΣΤΟΥΜΠΟΒΙΚΟΣ (ΑΕ 2002)
10 ΓΚΟΛ: Γ. ΚΙΠΤΙΟΥ- Ν.ΤΣΑΚΙΡΗΣ (Πανιώνιος)
8 ΓΚΟΛ: Λ. ΔΕΝΕΛΑΒΑΣ (Τοξότης), Ι.ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ – Α. ΑΠΡΙΓΙΑΝ (Αγχίαλος), Κ. ΝΤΙΤΣΙΟΣ (Μακρινίτσα)
Η επόμενη (13η)αγωνιστική
ΑΕ 2002-Αστέρας
Πηλέας-Παγασητικός
Τοξότης-Μακρινίτσα
Ελευθεριακός-Πανιώνιος
Δάφνη-Ανθιμος Γαζής
Ιάσων -Μικροθήβες

Ρεπό: Αγχίαλος

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κένταυρος Ν.Π.-Αθλ. Κολλέγιο 2-5
Ερμής-Ένωση Λεχωνίων 1-5
ΑΠΟΒ-Αχιλλέας 4-0
Δύναμη-Σκόπελος 2-5
Νέος Μαγνησιακός-Ιωλκός 0-7
Δημητριάς-Άθλος 3-0 α.α.
Απόλλων Καναλίων –Ηρακλής Αγίων Θεοδώρων ΑΝΑΒΟΛΗ
Η βαθμολογία
ΑΘΛ. ΚΟΛ.ΝΙΚΗΣ …………32 (32-10)
ΕΝ.ΛΕΧ/ΝΗΛΕΑΣ………… 30 (38-15)
ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ………………… 25 (24-13)
ΣΚΟΠΕΛΟΣ ………………….22 (20-2)
ΗΡΑΚΛΗΣ Α. Θ. …………..19 (19-12)
ΔΥΝΑΜΙΣ ……………………18 (30-20)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. ………….18 (28-22)
ΙΩΛΚΟΣ ………………………17 (23-17)
ΕΡΜΗΣ ………………………..15 (28-25)
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π.(-3) …….9 (18-31)
Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ……….7 (13-36)
ΑΘΛΟΣ (-3)………………….4 (15-29)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ(-3)… 1 (7-34)
ΑΠΟΒ (-3)……………………..0 (12-34)

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ
15 ΓΚΟΛ: ΦΙΛΙΠΠΟΥ (Λεχώνια), ΚΟΥΤΣΑΡΝΑΚΗΣ (Κολλέγιο Νίκης),
13 ΓΚΟΛ: ΠΛΟΧΑ(Δύναμις),ΧΑΤΖΗΠΛΗΣ (Ερμής)
12 ΓΚΟΛ: ΠΑΡΙΣΣΗΣ (Ηρακλής Αγ. Θεοδώρων)
Η επόμενη (13η)αγωνιστική
Αχιλλέας-Ιωλκός
Αθλος-ΑΠΟΒ
Εν. Λεχωνίων-Νέος Μαγνησιακός
Αθλ. Κολλέγιο-Δημητριάς
Σκόπελος-Ερμής
Ηρακλής Αγ. Θ.-Κένταυρος Ν.Π.
Δύναμις-Απόλλων Καν.

Ε.Π.Σ.Θ.: Παραμένει το ενδιαφέρον και οι μικρές διαφορές

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |