Ντέρμπι ΠΑΟΚ – Άρη στο Κύπελλο-Στο Βόλο η ΑΕΚ – Η Νίκη με Ξάνθη, ΟΦΗ και Κέρκυρα.

Ένα μεγάλο ντέρμπι προέκυψε από την κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος. Ο ΠΑΟΚ και ο Άρης… έπεσαν στον 4ο όμιλο κάτι που σημαίνει ότι θα αναμετρηθούν μεταξύ τους σε ένα από τους αγώνες του προγράμματος του θεσμού.
Το μεταξύ τους παιχνίδι θα διεξαχθεί στην Τούμπα στις 25 ή 26 Σεπτεμβρίου.
Η Νίκη είναι στον 7ο όμιλο και θα αντιμετωπίσει την Ξάνθη , ΟΦΗ και Κέρκυρα.Την 1η αγωνιστική η Νίκη θα παίξει με την Κέρκυρα (εντός), την 2η με τον ΟΦΗ (εκτός) και την 3η με την Ξάνθη εντός έδρας.
Η ΑΕΚ κληρώθηκε με Λαμία, Απόλλων Λάρισας και ΝΠΣ Βόλο. Ο ΝΠΣ Βόλος θα αντιμετωπίσει στο Βόλο την ΑΕΚ την τελευταία αγωνιστική. Στην πρεμιέρα θα παίξει επίσης εντός έδρας με τον Απόλλωνα Λάρισας, ενώ την 2η αγωνιστική θα αγωνιστούν εκτός έδρας με τη Λαμία.
Ο Ολυμπιακός Π. με Λεβαδειακό, Παναχαϊκή και Άρη Αβάτου και τέλος ο Παναθηναϊκός με τους Παναιτωλικό, Κισσαμικό και Ιεράπετρα.
Αναλυτικά οι όμιλοι
1oς όμιλος: Ατρόμητος, ΠΑΣ Γιάννινα, Ηρακλής, Θύελλα Καμαρίου
2oς όμιλος: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, ΝΠΣ Βόλος
3oς όμιλος: Παναιτωλικός, Παναθηναϊκός, Κισσαμικός, Ιεράπετρα
4oς όμιλος: ΠΑΟΚ, Άρης, Εργοτέλης, Αήττητος Σπάτων
5oς όμιλος: Ολυμπιακός, Λεβαδειακός, Παναχαϊκή, Άρης Αβάτου
6oς όμιλος: Αστέρας Τρίπολης, Απόλλων Σμύρνης, Τρίκαλα, Απόλλων Παραλιμνίου.
7oς όμιλος: Ξάνθη, ΟΦΗ, Κέρκυρα, Νίκη Βόλου
8oς όμιλος: Πανιώνιος, ΑΕΛ, Απόλλων Πόντου, Ηρόδοτος

Οι ημερομηνίες των αγωνιστικών:
1η Αγωνιστική 25-26-27/09/2018
2η Αγωνιστική 30-31/10/2018 και 01/11/2018
3η Αγωνιστική 4-5-6/12/2018


Το πρόγραμμα του Κυπέλλου

Γνωστό έγινε από την ΕΠΟ το πρόγραμμα για τη φάση των ομίλων του Κυπέλλου, η οποία θα διεξαχθεί σε τρεις… δόσεις.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1ος όμιλος
Aτρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα
Ηρακλής
Θύελλα Καμαρίου

1η αγωνιστική
Aτρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα
Θύελλα Καμαρίου-Ηρακλής

2η αγωνιστική
Ηρακλής-Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα-Θύελλα Καμαρίου

3η αγωνιστική
Ηρακλής-ΠΑΣ Γιάννινα
Θύελλα Καμαρίου-Ατρόμητος

2ος όμιλος
ΑΕΚ
Λαμία
Απόλλων Λάρισας
ΠΑΕ Βόλος

1η αγωνιστική
ΑΕΚ-Λαμία
ΠΑΕ Βόλος-Απόλλων Λάρισας

2η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ
Λαμία-ΠΑΕ Βόλος

3η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-Λαμία
ΠΑΕ Βόλος-ΑΕΚ

3ος όμιλος
Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός
Κισσαμικός
Ιεράπετρα

1η αγωνιστική
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
Ιεράπετρα-Κισσαμικός

2η αγωνιστική
Κισσαμικός-Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός-Ιεράπετρα

3η αγωνιστική
Κισσαμικός-Παναθηναϊκός
Ιεράπετρα-Παναιτωλικός

4ος όμιλος
ΠΑΟΚ
Άρης
Εργοτέλης
Αήττητος Σπάτων

1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ-Άρης
Αήττητος Σπάτων-Εργοτέλης

2η αγωνιστική
Εργοτέλης-ΠΑΟΚ
Άρης-Αήττητος Σπάτων

3η αγωνιστική
Εργοτέλης-Άρης
Αήττητος Σπάτων-ΠΑΟΚ

5ος όμιλος
Ολυμπιακός
Λεβαδειακός
Παναχαϊκή
Άρης Αβάτου

1η αγωνιστική
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός
Άρης Αβάτου-Παναχαϊκή

2η αγωνιστική
Παναχαϊκή-Ολυμπιακός
Λεβαδειακός-Άρης Αβάτου

3η αγωνιστική
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Άρης Αβάτου-Ολυμπιακός

6ος όμιλος
Αστέρας Τριπολης
Απόλλων Σμύρνης
Τρίκαλα
Απόλλων Παραλιμνίου

1η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Παραλιμνίου-Τρίκαλα

2η αγωνιστική
Τρίκαλα-Αστέρας Τρίπολης
Απόλλων Σμύρνης-Απόλλων Παραλιμνίου

3η αγωνιστική
Τρίκαλα-Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Παραλιμνίου-Αστέρας Τρίπολης

7ος όμιλος
Ξάνθη
ΟΦΗ
Κασσιόπη ΚΕΡΚΥΡΑ
Νίκη Βόλου

1η αγωνιστική
Ξάνθη-ΟΦΗ
Νίκη Βόλου-Κασσιόπη

2η αγωνιστική
Κασσιόπη-Ξάνθη
ΟΦΗ-Νίκη Βόλου

3η αγωνιστική
Κασσιόπη-ΟΦΗ
Νίκη Βόλου-Ξάνθη

8ος όμιλος
Πανιώνιος
Λάρισα
Απόλλων Πόντου
Ηρόδοτος

1η αγωνιστική
Πανιώνιος-Λάρισα
Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου

2η αγωνιστική
Απόλλων Πόντου-Πανιώνιος
Λάρισα-Ηρόδοτος

3η αγωνιστική
Απόλλων Πόντου-Λάρισα
Ηρόδοτος-Πανιώνιος

Οι ημερομηνίες των αγωνιστικών:
1η Αγωνιστική 25-26-27/09/2018
2η Αγωνιστική 30-31/10/2018 και 01/11/2018
3η Αγωνιστική 4-5-6/12/2018

Ντέρμπι ΠΑΟΚ – Άρη στο Κύπελλο-Στο Βόλο η ΑΕΚ – Η Νίκη με Ξάνθη, ΟΦΗ και Κέρκυρα.

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |