ΟΛΗ η αγωνιστική δράση

Φουλ αγωνιστική δράση σήμερα ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ σε όλα τα σπορ σε Μαγνησία, Ελλάδα και Ευρώπη

============================================

Α΄ΕΘΝΙΚΗ 16η αγωνιστική
ΑΕΛ – Απόλλων Σμύρνης 3-0
Ατρόμητος – Παναιτωλικός 2-2
ΟΦΗ-Πανιώνιος 1-1
Κυριακή, 13 Ιανουαρίου
Λεβαδειακός – Ολυμπιακός (17:15) (NS2)
Παναθηναϊκός – Ξάνθη (19:00) (EΡΤ)
Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ (19:30) (NS1)

Δευτέρα, 14 Ιανουαρίου
Άρης – Λαμία (19:00) (ΕΡΤ)
ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ (19:30) (NS1)

==============================================

Β΄ΕΘΝΙΚΗ 12η αγωνιστική
Πλατανιάς – Αιγινιακός (14:30)
Δόξα Δράμας – Σπάρτη (15:00)
Καραϊσκάκης Άρτας – Απόλλων Πόντου (15:00)
Αήττητος Σπάτων – ΑΟΧ/Κισσαμικός (15:00)
Βόλος ΝΠΣ – Παναχαϊκή (15:00)
Ηρακλής – Εργοτέλης (15:00)
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας (15:00)
Ηρόδοτος – Κέρκυρα 0-2
==================================================


Γ΄ΕΘΝΙΚΗ 14η αγωνιστική 4ος όμιλος
Σήμερα (13/1)στην 14η αγωνιστική στον 4ο όμιλο θα παίξουν:
Ολυμπιακός Βόλου – Οικονόμος Τσαριτσάνης: Τσιμεντερίδης, Τζιουβάρας (Κοζάνης), Σταφυλάς (Τρικάλων)
Θησέας Αγριάς – Νίκη Βόλου:
Σιδηρόπουλος, Ταγκαλίδης, Αρέστης (Πέλλας)
Στυλίδα – Α.Ο. Σελλάνων: Αγγελούλης, Κοτούμπας, Παραφέστας (Λάρισας)
Φωκικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας: Τσιγαρίδας, Δόσκορης, Λιτοσελίτης (Φθιώτιδας)
Την Τετάρτη 16/1 θα αγωνιστεί ο Γ.Σ. Αλμυρού στην Καρδίτσα με την Αναγέννηση, αφού έγινε δεκτό το αίτημα για αναβολή του παιχνιδιού την Κυριακή 13/1.Οι αγώνες Μετέωρα-Αστέρας Ιτέας, Πιερικός-Απόλλων Μακρυχωρίου και Αναγέννηση-Αλμυρός μετατέθηκαν για την Τετάρτη 16 Ιανουαρίου (15:00) από την Κυριακή (13/01) που ήταν προγραμματισμένοι.
====================================================

Ε.Π.Σ.Θ.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σκιάθου, 12.00, Σκιάθος-Αγία Παρασκευή: Τσίντζας, Ευαγγελιάς, Τριφονίδης.
Ν. Αγχιάλου, 15.00, Πύρασος-Διαγόρας: Γ. Τασιόπουλος, Αντωνίου, Γεωργαντζής.
Πτελεού, 15.00, Πρωτεσίλαος-Ηρακλής Β.: Βλάχος, Καρακίτσος, Μπαρτζιάλης.
Πλατάνου, 15.00, Μυρμιδόνες-Αίας: Χαλβατζάκος, Σκρίμπας, Θ. Τασιόπουλος.
Βελεστίνου, 15.00, Ρήγας Φεραίος-Μαγνησιακός: Σαρρής, Κ. Τασιόπουλος, Καφτεράνης.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Βασδέκειο, 11.00, Πανιώνιος-Πηλέας: Βέργου, Μπασδάνη, Κουβάτα.
Γατζέας, 11.00, Α. Γαζής-Τοξότης: Σαμαράς, Παλτατζής, Μπόλτσης.
Βασδέκειο, 15.00, Μακρινίτσα-Α.Ε. 2002: Νικόπουλος, Κατσιγιαννάκης, Κόκκαλης.
Βοηθητικό ΕΑΚ, 15.00, Ιάσων Α.Μ.-Ελευθεριακός: Κούστας, Σαρακατσάνος, Αγγελόπουλος.

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γατζέας, 15.00, ΑΠΟΒ-Αχιλλέας: Παλτατζής, Σαμαράς, Μπόλτσης.

==========================================================

ΑΓΓΛΙΑ 22η αγωνιστική
Έβερτον-Μπόρνμουθ 16:15
Τότεναμ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 18:30

Γουέστ Χαμ-Άρσεναλ 1-0
Μπράιτον-Λίβερπουλ 0-1
Κάρντιφ-Χάντερσφιλντ 0-0
Μπέρνλι-Φούλαμ 2-1
Κρίσταλ Πάλας-Γουότφορντ 1-2
Λέστερ-Σαουθάμπτον 1-2
Δευτέρα 14/01
Μάντσεστερ Σίτι-Γουλβς 22:00

==============================================

ΙΣΠΑΝΙΑ 19Η αγωνιστική
Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβάντε (13:00)
Αθλέτικ Μπιλμπάο-Σεβίλλη (17:15)
Μπαρτσελόνα-Εϊμπάρ (19:30)
Μπέτις-Ρεάλ Μαδρίτης (21:45)

Δευτέρα, 14/1
Σοσιεδάδ-Εσπανιόλ (22:00)
======================================


ΓΑΛΛΙΑ 20ή αγωνιστική
Ναντ-Ρεν (16:00)
Τουλούζ-Στρασμπούρ (18:00)
Μαρσέιγ-Μονακό (22:00)

===================================================


ΒASKET LEAGUE 13η αγωνιστική
ΚΥΡΙΑΚΗ: Προμηθέας Πάτρας – Ολυμπιακό
ς (17.00 ΕΡΤ2)
ΔΕΥΤΕΡΑ: Κύμη – Παναθηναϊκός (15.30 ΕΡΤ2).

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 9η αγωνιστική

Γλυφάδας 15.00 Ολυμπιακός Π.-Πανιώνιος
Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες-Σπόρτιγκ
Καλυβίων 17.30 Καλυβια-Ελευθερία Μοσχάτου
Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Πρωτέας Βούλας
Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Νίκη Λευκάδας
ΠΑΟΚ 13.00 ΠΑΟΚ-Αθηναϊκός

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 9Η αγωνιστική

Δημ. Κραχτίδης Δράμας 12.00 Τιτάνες Δράμας-Παναθλητικός
ΔΑΚ Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός
Αλεξάνδρειο 12.00 Άρης Θεσσαλονίκης-ΠΑΣ
ΕΑΚ Βόλου (κ.θ.) 12.00 ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 19-Αστέρας Ιπποδρομίου Γκέκας-Δημουλάς (Γκουντέλιας)
ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 ΑΕ Πυλαίας-ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
Αγ. Θωμά Λάρισα 14.00 Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Αγρίνιο Ντούρας-Μπακάλης (Τζιοπάνος Ι.)


Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 13η αγωνιστική


Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Νίκη Βόλου Τσιαπλής-Παπαγερίδης (Αστρεινίδης)
Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Φίλιππος Βέροιας
Σερρών 17.00 Ίκαροι Σερρών-Στρατώνι
Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-Φάρσαλα
Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Μαχητές
Χαλκηδόνας 17.00 Προποντίς-Μακεδονικός
Χαλκιοπούλειο 14.00 Έσπερος Λαμίας-Φαίακας Κέρκυρας

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 11η αγωνιστική

Πολυκάστρου 17.00 ΜΠΑΣ Εύαθλος Μακ.-Ολυμπιακός Βόλου Κουκουλεκίδης-Τσαρδούλιας (Ελευθεριάδης)
ΔΑΚ Βικέλας 17.00 ΑΟΚ Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων Τζιοπάνος Γ.-Θρασυβουλίδης (Καλότσης)
Βλαχάβειο 17.00 ΑΟ Καλαμπάκας-ΓΑΣ Μελίκης Δέλλας-Αναστασιάδης (Χλωρός)
ΔΑΚ Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Τιτάνες Παλαμά Κρεσταινίτης-Λογοθέτης (Κανελλόπουλος)
Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη Πρέβεζας-Πρωτέας Γρεβενών Κοντογιάννης-Μπούγλος Π. (Μυζίκος)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Ίκαροι Τρικάλων Πράττος-Πλατέλλα (Τσιγκέλης)

ΕΣΚΑΘ

Α2 ΕΣΚΑΘ/10η αγωνιστική
ΚΛ. ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ15:00 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ.-ΙΩΛΚΙΑ
ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 17:30 ΣΠΟΡΤ ΑΚΑΔΗΜΙΑ-B.C. VOLOS
ΚΛ. ΑΛΜΥΡOY 18:00 ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ.-ΝΙΚΑΙΑ 2012

Β’ ΕΣΚΑΘ/ 9η αγωνιστική
ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ12:00 BC LARISSA-ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ
ΚΛ. ΣΚΟΠΕΛΟΥ12:00 ΑΟ ΣΚΟΠΕΛΟΥ-ΕΡΜΗΣ 2018
ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ 14.00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ-ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ
ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 15:30 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΛΟΧ.-ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΕΣΚΑΘ 5η αγωνιστική

ΚΛΕΙΣΤΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 14:00 ΝΙΚΗ Β.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 15:00 ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
======================================================

ΒΟΛΕΙ

VOLLEY LEAGUE γυναικών 11η αγωνιστική
Κυριακή 13/1/2019 Μ. Μερκούρη 20.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΟ Θήρας
Δευτέρα 14/1/2019 Γ. Γεννηματάς 19.00 ΑΣΠ Θέτις – ΑΟΝ Πανναξιακός
Τρίτη 15/1/2019 Μαρκοπούλου 19.00 ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΟ Θήρας
ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΒΟΛΕΙ στις 20.00 οι Κορασίδες Α της ΑΡΓΟΥΣ υποδέχονται εντός έδρας στο Βάκης Παρασκευόπουλος την ΑΘΛΕΣΗ Λαρισας .Τέλος οι Κορασίδες Β την Κυριακή 13-1 θα ταξιδέψουν στα Φάρσαλα όπου αγωνίζονται στις 12μμ με την τοπική ομάδα.

-=========================================================

ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ
Handball Premier (12η αγωνιστική)
Συκεών 17:00, Φοίβος Συκεών- Αερωπός Έδεσσας (ΕΡΤ3)
Α1 Γυναικών (8η αγωνιστική)
Αλεξανδρούπολης 16:00, Κύκλωπες- Αναγέννηση Άρτας
Τετάρτη 16 Ιανουαρίου 2019
Handball Premier (12η αγωνιστική)
Νέα Κίος 18:00, Διομήδης Άργους- ΠΑΟΚ BΕΡΓΙΝΑ TV

ΟΛΗ η αγωνιστική δράση