Ολοκληρώνεται η 7η αγωνιστική των τοπικών πρωταθλημάτων!

Με 13 ματς στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ ολοκληρώνεται σήμερα σε πιο βαριά γήπεδα και με κίνδυνο αναβολών η 7η αγωνιστική που χθες είχε πολλά γκολ και την Δήμητρα Ευξεινούπολης να μένει μόνη πρώτη στην Α΄ΕΠΣΘ
Το πρόγραμμα και στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ:
Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η αγωνιστική)
Γηπ. Σκιάθου (1 μ.μ.): Σκιάθος-Αίας ΠΑΛΤΑΤΖΗΣ, ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
Γηπ. Πτελεού(3 μ.μ.): Πρωτεσίλαος-Ρήγας ΒΛΑΧΟΣ, ΓΙΑΝΝΗ,Σ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
Γηπ. Ν. Αγχιάλου (3 μ.μ.): Πύρασος-Μαγνησιακός ΣΑΡΡΗΣ, ΣΚΡΙΜΠΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ
Δήμητρα-Μυρμιδόνες 5-3 (24’Αλ.Αραπίτσας, 41’ Κρανάς, 50’Ν.Βούλγαρης, 58’,84’ Θ.Παπαδόπουλος – 45’ Κατσαβριάς, 67’ Ν.Γ.Βούλγαρης,74’Τσαλιαγκός)
Σαρακηνός-Ηρακλής 4-2 (2’, 49’ Σιώμος 30’ Ι.Μόσιος, 5’ Ασλάνογλου-15’ Γκάγκας, 50’ Κεμάλι).
Ακρόπολη-Διαγόρας 1-3(4’ Σφονδυλιάς- 31΄Πρασσάς 44’ Γουτούλης,90’ Θρ.Βαλωτής)
Αγία Άννα-Αγία Παρασκευή 1-0(3΄Χατζητρακόσιας )

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Δήμητρα …………………18
Αγία Παρασκευή…… 15
Σαρακηνός ………………15
Διαγόρας ………………14
Αγία Άννα …………….13
Ακρόπολη ……………..12

Αίας …………………………12
Ρήγας Φεραίος ……….10
Σκιάθος.……………….. 9
Πύρασος…………….. 6
Μυρμιδόνες …………4
Ηρακλής ……………….3

Μαγνησιακός…….. 3
Πρωτεσίλαος ……….1

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η αγωνιστική)
Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.): Άνθιμος Γαζής-Μικροθήβες ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ, ΜΠΟΛΤΣΗΣ
Γηπ. «Βασδέκειο» (11 π.μ.): Πανιώνιος-Δάφνη ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΣΚΡΙΜΠΑΣ
Γηπ. Διμηνίου (11 π.μ.): Παγασητικός-Τοξότης αναβολή
Γηπ. Αγχιάλου(3 μ.μ.): Αγχίαλος-Ιάσων Α.Μ. ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ
Αστέρας-Πηλέας 4-0
Μακρινίτσα-Ελευθεριακός 1-2
Ρεπό: ΑΕ 2002

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Δάφνη ……………..15
Αγχίαλος …………..12
Ιάσων Α.Μ. ……….10
Τοξότης ……………10
Πανιώνιος ………..10
Παγασητικός ………9
Μακρινίτσα ………9
Α.Ε. 2002 …………..8
Ελευθεριακός ……8
Άνθιμος Γαζής…… 5
Μικροθήβες ………4
Αστέρας (-1)…………3
Πηλέας ……………….3

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η αγωνιστική)
Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος (11 π.μ.): Δημητριάς-Σκόπελος ΓΚΑΤΖΟΥΝΑΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ
Γηπ. Μαγνησιακού (11 π.μ.): Νέος Μαγνησιακός-Αθλ. Κολέγιο Νίκης ΠΛΑΚΙΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, Π. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ
Γηπ. Αλλης Μεριάς (11 π.μ.): Ιωλκός-Άθλος ΚΟΥΣΤΑΣ, ΛΑΚΚΙΑΣ, ΠΟΥΛΙΟΣ
Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος (3 μ.μ.): ΑΠΟΒ-Λεχώνια/Νηλέας ΜΠΑΡΤΖΙΑΛΗΣ, ΚΟΥΒΑΤΑ, ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Γηπ. Αργαλαστής (3 μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π.-Απόλλων Καν. ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ, ΜΠΟΛΤΣΗΣ
Αχιλλέας-Δύναμη 2-2
Ερμής-Ηρακλής Α.Θ. 2-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ένωση Λεχ/Νηλέα ………18
Αθλ. Κολ. Νίκης ……………16
Ηρακλής Α.Θ. ……………….15
Δύναμη ………………………14
Σκόπελος.……………….. 12
Ερμής …………………………….10
Δημητριάς ……………………10
Απόλλων Καναλίων ………9
Άθλος Αλμυρού …………..7
Ιωλκός………………………. 4
Κένταυρος Ν.Π (-3)…………3
Ν. Μαγνησιακός……….. 3
ΑΠΟΒ …………………………..0
Αχιλλέας ……………………..-1

Ολοκληρώνεται η 7η αγωνιστική των τοπικών πρωταθλημάτων!

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο |