Στην 2η θέση η Νίκη -Γ’ Εθνική – Αποτελέσματα, Βαθμολογία

Στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε η  Νίκη Βόλου κερδίζοντας 1-0 στο Πανθεσσαλικό τον ΑΟ Σελλάνων  εκμεταλλευόμενη και την ήττα του ΓΣ Αλμυρού στο Μαρτίνο από τον Οπούντιο (3-2) …Ο Ολυμπιακός Βόλου αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Διγενή στο γήπεδο της Οιχαλίας. Πάντα πρώτος ο ΝΠΣ Βόλος  με το 2-0 που πέτυχε  χθες κόντρα στον Ρήγα Φεραίο, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.).

Νίκη Βόλου-ΑΟ Σελλάνων 1-0

(81′ Μέτσε  πεν.)

Κίτρινες: Βουκουμάνοβιτς (53′), Δημολιός (63′), Μπάιριτς (74′), Χάδιαρης (75′), Μέτσε (80′), Λάιος (91′), Βέργος (93′), Θεολόγης (95′)

Νίκη Βόλου: Θεολόγης, Γενιτσαρίδης (78′ Αναστασίου), Δημολιός, Λάιος, Χ.Καρτσαμπάς, Βέργος, Μέτσε, Ντόλγκι, Ιορδανίδης (93′ Ζιώγας), Μπάιριτς (Αλ. Καρτσαμπάς), Βουρδάκης (57′ Ματθαίου)

Α.Ο. Σελλάνων: Κουτσόπουλος, Ερβίστ, Τζάνης, Αρχοντής, Κούρκουλας (87′ Γιαγιάκος), Θεοδωρόπουλος (82′ Δανιήλ), Μπαλαπάνος (64′ Μάττας), Χάδιαρης, Βουκουμάνοβιτς, Κοντός, Υφαντής

 

 

 

Διγενής Νεοχωρίου-Ολυμπιακός Βόλου 1-1

(13′ Σκόνδρας – 33′ Καμπλιώνης)

Κίτρινες: Μπασιάκας, Αετόπουλος-Γελαδάρης, Κόκας

ΔΙΓΕΝΗΣ: Καρατζάς, Μπασιάκας, Γκαγκαστάθης (82′ Τζέλης), Γούτσιος, Σαρακατσάνος, Μακρής, Κατσαμάγκας, Αετόπουλος, Μεζίνι (77′ Αμπαδιωτάκης), Σκόνδρας, Κολοβός (70′ Τσικρικάς)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Καραγκιολίδης, Γελαδάρης, Δ. Κόκας, Κραγιόπουλος, Νόνης, Λούγκος (66′ Ρόκας), Μέμος (62′ Διβανές), Κόλα, Σεχολάρι, Θέος (70′ Ευθυμιάδης), Καμπλιώνης (77′ Σέττος).

 

Οπούντιος Μαρτίνου-ΓΣ Αλμυρού 3-2

(2’ Τσόφλιος, 43’ Πρέντι, 62’ Ξεζόνωτος (κεφ.)-26’ Κοντοβάς (κεφ)-29’ Στουρνάρας (κεφ.)

Οπούντιος Μαρτίνου (Ζαχαρόπουλος): Ανδρούτσος, Χρυσαφόπουλος, Νικολόπουλος, Γκογκομήτρος (32′ Σιδέρης), Ξεζόνωτος, Μητσόπουλος (71′ Αγγελόπουλος), Τομόρι, Νουλάς (93′ Παπανικολάου), Τσόφλιος (80′ Καμαρά), Πρέντι, Ντούνης

Γ.Σ. Αλμυρού (Σταματίου): Σταυράκης, Καψιώτης, Μπαρούτας, Κόκας, Σαββίδης, Θωμαϊδης (63′ Φαράντος), Κυπτίου, Στουρνάρας, Αλεξανδρής, Φλίγκος, Κοντοβάς

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία του στον 4ο όμιλο:

ΝΠΣ Βόλος – Ρήγας Φεραίος 2-0 (19′ Ντεντάκης, 66′ Δημόπουλος)

Νίκη Βόλου – ΑΟ Σελλάνων 1-0 (81′ πέν. Μέτσε)

Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Βόλου 1-1 (13′ Σκόνδρας – 32′ Καμπλιώνης)

Οπούντιος Μαρτίνου-ΓΣ Αλμυρού 3-2 (2’ Τσόφλιος, 43’ Πρέντι, 62’ Ξεζόνωτος-26’ Κοντοβάς-29’ Στουρνάρας)

Αστέρας Ιτέας – Αμβρυσσέας Διστόμου 2-0 (24′ Χαραλαμπίδης, 26′ Μπογκντάνι)

ΑΟ Θήβα-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0 (30′ Κάρλος)

Ρεπό: ΑΠΟΚ Βελούχι

 

Η βαθμολογία του 4ου Ομίλου:

ΝΠΣ Βόλος 39

Νίκη Βόλου 27

ΓΣ Αλμυρού 25

Αστέρας Ιτέας 24

Αμβρυσσέας Διστόμου 23

Θήβα 22

ΑΟ Σελλάνων 20

Ολυμπιακός Βόλου 20

Ρήγας Φεραίος 13

Διγενής Νεοχωρίου 12

Οπούντιος Μαρτίνου 11

Αχιλλέας Φαρσάλων 10

Βελούχι 6

 

Η επόμενη (16η) αγωνιστική

Κυριακή 21 Ιανουαρίου, 15:00

ΑΟ Θήβα – Οπούντιος Μαρτίνου

ΓΣ Αλμυρού – Βελούχι

Αχιλλέας Φαρσάλων – Νίκη Βόλου

ΑΟ Σελλάνων – ΝΠΣ Βόλος

Ολυμπιακός Βόλου – Αστέρας Ιτέας

Ρήγας Φεραίος – Αμβρυσσέας Διστόμου

Ρεπό: Διγενής Νεοχωρίου

 

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 12ης, 15ης και 18ης αγωνιστικής στους άλλους  ομίλους στη Γ Εθνική

1ος όμιλος (12η αγωνιστική)

 

Νέστος Χρυσούπολης-ΑΕ Διδυμότειχου  1-0

Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου  2-1

Αετός Ορφανού-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής  5-2

Άρης Αβάτου-Καβάλα  1-1

Δόξα Προσκυνητών-Ορφέας Ξάνθης  1-2

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Ελπίδα Σκουτάρεως  1-0

 

Βαθμολογία

 

Απόλλων Παραλιμνίου 27

Ελπίς Σκουτάρεως 24

Καβάλα 21

Αετός Ορφανού 21

Νέστος Χρυσούπολης 20

Άρης Αβάτου 18

Ορφέας Ξάνθης 15

Μέγας Αλέξ.Ξηροποτάμου 14

ΑΕ Διδυμοτείχου 13

Δόξα Προσκυνητών 11

Μέγας Αλέξ.Καρπερής 8

Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 6

 

2ος όμιλος (18η αγωνιστική)

 

Εδεσσαϊκός-Άρης Παλαιοχωρίου  0-1

Κιλκισιακός-ΑΟ Καρδίας  0-2

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-ΑΕ Καρίτσας  0-1

ΑΠΕ Λαγκαδά-Αγροτικός Αστέρας  1-2

Πιερικός-ΦΑΣ Νάουσα  2-2

Ηρακλής-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων  4-0

Καμπανιακός-Αλμωπός Αριδαίας  0-0

Ρεπό: Μακεδονικός

 

Βαθμολογία

 

Άρης Παλαιοχωρίου 38

Ηρακλής 37

Αλμωπός Αριδαίας 29

Μακεδονικός 28

ΦΑΣ Νάουσα 26

Αγροτικός Αστέρας 25

Εδεσσαϊκός 24

ΑΠΕ Λαγκαδά 24

Πιερικός 23

ΑΟ Καρδίας 23

Μέγας Αλεξ.Τρικάλων 19

Φίλιππος Αλεξάνδρειας 16

ΑΕ Καρίτσας 15

Κιλκισιακός 12

Καμπανιακός 7

 

3ος όμιλος (15η αγωνιστική)

 

ΑΕ Λευκίμμης-Νέος Αμφίλοχος  3-2

Θεσπρωτός-Τηλυκράτης  1-2

ΑΕΠ Καραγιαννίων-Εθνικός Φιλιππιάδας  0-0

Πανλευκάδιος-Αστέρας Παραποτάμου  0-1

Μακεδονικός Φούφα-Σκουφάς Κομποτίου  2-1

Δόξα Κρανούλας-Ερμής Αμυνταίου  0-1

Ρεπό: Καστοριά

 

Βαθμολογία

 

Τηλυκράτης 32

Μακεδονικός Φούφα 27

Ερμής Αμυνταίου 27

ΑΕ Λευκίμμης 24

Θεσπρωτός 23

Νέος Αμφίλοχος 22

ΑΕΠ Καραγιαννίων 19

Δόξα Κρανούλας 18

Σκουφάς Κομποτίου 13

Εθνικός Φιλιππιάδας 13

Καστοριά 9

Αστέρας Παραποτάμου 9

Πανλευκάδιος 8

 

5ος όμιλος (12η αγωνιστική)

 

ΠΑΟ Βάρδας-Τσικλητήρας  1-0

Παναρκαδικός-Διαγόρας Βραχνεΐκων  2-0

Πανηλειακός-Αστέρας Βλαχιώτη  1-1

Παλληξουριακός-Αστέρας Αμαλιάδας  0-4

Αχαϊκή-Καλαμάτα  0-0

Ζάκυνθος-ΑΣ Λεωνίδιο  5-0

 

Βαθμολογία

 

Αστέρας Βλαχιώτη 28

Αστέρας Αμαλιάδας 26

Πανηλειακός 22

Καλαμάτα 22

Παναρκαδικός 19

ΠΑΟ Βάρδας 17

Τσικλητήρας 16

Διαγόρας Βραχνεΐκων 15

Ζάκυνθος 15

Αχαϊκή 13

Παλληξουριακός 7

ΑΣ Λεωνίδιο 0

 

6ος όμιλος (12η αγωνιστική)

 

Ιωνικός-Προοδευτική  0-0

ΑΟ Ζευγολατιού-Εθνικός  0-4

ΑΟ Λουτράκι-Πέλοπας Κιάτου  3-2

ΑΣ Ρόδος-Ασπρόπυργος  3-0

Ιάλυσος Ρόδου-ΑΠΟ Κερατσίνι  1-0

Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου

 

Βαθμολογία

 

Προοδευτική 24

Εθνικός 23

Ιάλυσος Ρόδου 20

Διαγόρας Ρόδου 18

ΑΣ Ρόδου 18

ΑΠΟ Κερατσίνι 16

Ιωνικός 15

ΑΟ Λουτράκι 15

Ασπρόπυργος 10

Πέλοπας Κιάτου 6

ΑΟ Ζευγολατιού 0

 

7ος όμιλος (12η αγωνιστική)

 

ΑΕ Ερμιονίδα-Αιολικός  1-1

Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Αήττητος Σπάτων  0-1

Ερμής Κιβερίου-Πανθηραϊκός  0-0

ΑΟ Χαλκίς-Παναργειακός  1-2

Τριγλία Ραφήνας-Ταμυναϊκός  2-1

Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

 

Βαθμολογία

 

Αήττητος Σπάτων 26

Παναργειακός 20

ΑΟ Χαλκίς 18

Διαγόρας Αγ.Παρασκευής 14

ΑΕ Ερμιονίδας 14

Θύελλα Ραφήνας 12

Αιολικός 13

Τριγλία Ραφήνας 13

Πανθηραϊκός 12

Ερμής Κιβερίου 11

Ταμυναϊκός 8

 

8ος όμιλος (12η αγωνιστική)

 

ΟΦ Ιεράπετρας-Ηρόδοτος  1-1

ΑΕ Μυλοποτάμου-Άγιος Ιερόθεος  2-2

Ατσαλένιος-Ερμής Ζωνιανών  0-0

ΑΕ Κηφισιά-ΑΟ Παλαιόχωρας  0-2

Φωστήρας-Αιγάλεω  1-2

Ρεπό: Ηλυσιακός

 

Βαθμολογία

 

Ηρόδοτος 22

Αιγάλεω 22

Ηλυσιακός 17

ΟΦ Ιεράπετρας 17

Ατσαλένιος 17

Ερμής Ζωνιανών 13

ΑΟ Παλαιόχωρας 13

Άγιος Ιερόθεος 11

Φωστήρας 10

ΑΕ Κηφισιά 8

ΑΕ Μυλοποτάμου 8

Στην 2η θέση η Νίκη -Γ’ Εθνική – Αποτελέσματα, Βαθμολογία

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |