Το πανόραμα του Μουντιάλ

Το πανόραμα του Μουντιάλ 2018. Τι έγινε ως τώρα…το υπόλοιπο πρόγραμμα

1ος όμιλος
1η αγωνιστική
Ρωσία – Σαουδική Αραβία 5-0
Αίγυπτος – Ουρουγουάη 0-1

2η αγωνιστική
Ρωσία – Αίγυπτος 3-1
Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία 1-0

3η αγωνιστική (25/06)
Ουρουγουάη – Ρωσία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1. Ρωσία 6 8-1
2.Ουρουγουάη 6 2-0
3. Αίγυπτος 0 1-4
4. Σαουδ. Αραβία 0 0-6
===========================================================
2ος όμιλος
1η αγωνιστική
Μαρόκο – Ιράν 0-1
Πορτογαλία – Ισπανία 3-3

2η αγωνιστική
Πορτογαλία – Μαρόκο 1-0
Ιράν – Ισπανία 0-1

3η αγωνιστική (25/06)
Ιράν – Πορτογαλία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
Ισπανία – Μαρόκο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1. Ισπανία 4 4-3
2.Πορτογαλία 4 4-3
3. Ιράν 3 1-1
4. Μαρόκο 0 0-2
======================================================
3ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Γαλλία – Αυστραλία 2-1
Περού – Δανία 0-1
2η αγωνιστική
Δανία – Αυστραλία 1-1
Γαλλία – Περού 1-0

3η αγωνιστική (26/06)
Δανία – Γαλλία (17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Αυστραλία – Περού (17:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1. Γαλλία 6 3-1
2.Δανία 4 2-1
3. Περού 0 0-2
4.Αυστραλία 1 2-3
================================================================
4ος όμιλος
1η αγωνιστική
Αργεντινή – Ισλανδία 1-1
Κροατία – Νιγηρία 2-0

2η αγωνιστική
Αργεντινή – Κροατία 0-3
Νιγηρία – Ισλανδία
(18:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)
3η αγωνιστική (26/06)
Νιγηρία – Αργεντινή (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Ισλανδία – Κροατία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1. Κροατία 6 5-0
2.Iσλανδία 1 1-1
3.Αργεντινή 1 1-4
4. Νιγηρία 0 0-2
===========================================================
5ος όμιλος
1η αγωνιστική
Κόστα Ρίκα – Σερβία 0-1
Βραζιλία – Ελβετία 1-1

2η αγωνιστική (22/06)
Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (15:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Σερβία – Ελβετία (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
3η αγωνιστική (27/06)
Σερβία – Βραζιλία (21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Ελβετία – Κόστα Ρίκα (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1. Σερβία 3 1-0
2.Βραζιλία 1 1-1
3.Ελβετία 1 1-1
4.Κόστα Ρίκα 0 0-1
=============================================================
6ος όμιλος
1η αγωνιστική (17-18/06)
Γερμανία – Μεξικό 0-1
Σουηδία – Ν. Κορέα 1-0

2η αγωνιστική (23/06)
Ν. Κορέα – Μεξικό (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
Γερμανία – Σουηδία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
3η αγωνιστική (27/06)
Ν. Κορέα – Γερμανία (17:00, Kazan Arena, Καζάν)
Μεξικό – Σουηδία (17:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1. Μεξικό 3 1-0
2.Σουηδία 3 1-0
3.Γερμανία 0 0-1
4. Νότια Κορέα 0 0-1
=========================================================
7ος όμιλος
1η αγωνιστική
Βέλγιο – Παναμάς 3-0
Τυνησία – Αγγλία 1-2

2η αγωνιστική (23-24/06)
Βέλγιο – Τυνησία (15:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Αγγλία – Παναμάς (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
3η αγωνιστική (28/06)
Αγγλία – Βέλγιο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Παναμάς – Τυνησία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1. Βέλγιο 3 3-0
2.Αγγλία 3 2-1
3. Τυνησία 0 1-2
4. Παναμάς 0 0-3
========================================================
8ος όμιλος
1η αγωνιστική
Κολομβία – Ιαπωνία 1-2
Πολωνία – Σενεγάλη 1-2

2η αγωνιστική (24/06)
Ιαπωνία – Σενεγάλη (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)
Πολωνία – Κολομβία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)
3η αγωνιστική (28/06)
Ιαπωνία – Πολωνία (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)
Σενεγάλη – Κολομβία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1. Ιαπωνία 3 2-1
2.Σενεγάλη 3 2-1
3.Πολωνία 0 1-2
4.Κολομβία 0 1-2
=======================================================
Φάση «16» (30/6-3/7)

1) Νικητής 3ου ομίλου – Δεύτερος 4ου ομίλου (30/06, 17:00, Kazan Arena, Καζάν)
2) Νικητής 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου (30/06, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
3) Νικητής 2ου ομίλου – Δεύτερος 1ου ομίλου (01/07, 17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
4) Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου (01/07, 21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
5) Νικητής 5ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου (02/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
6) Νικητής 7ου ομίλου – Δεύτερος 8ου ομίλου (02/07, 21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
7) Νικητής 6ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου (03/07, 17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
8) Νικητής 8ου ομίλου – Δεύτερος 7ου ομίλου (03/07, 21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
================================================
Προημιτελική Φάση (6-7/7)
9) Νικητής 1 – Νικητής 2 (06/07, 17:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
10) Νικητής 5 – Νικητής 6 (06/07, 21:00, Kazan Arena, Καζάν)
11) Νικητής 7 – Νικητής 8 (07/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
12) Νικητής 3 – Νικητής 4 (07/07, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
============================================
Ημιτελική Φάση (10-11/7)
13) Νικητής 9 – Νικητής 10 (10/07, 21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
14) Νικητής 11 – Νικητής 12 (11/07, 21:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

«Μικρός» Τελικός (14/7)

Ηττημένος 13 – Ηττημένος 14 (17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
———————————————————————
Τελικός (15/7)
Νικητής 13 – Νικητής 14 (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
=================================================

Το πανόραμα του Μουντιάλ