Διπλό η ΠΑΕ Βόλος –Νίκες Ηρακλή, Απόλλωνα Λάρισας

Με το τρίποντο έφυγε από τα Τρίκαλα η ΠΑΕ Βόλος, επικρατώντας με 0-1. Οι Βολιώτες ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο, κάτι που εξαργύρωσαν σε γκολ πέντε λεπτά πριν το φινάλε, με κεφαλιά του Μάντζη από σέντρα του Κότο. Δυσάρεστη έκπληξη η παρουσία του Ενγκουέμ, που μπήκε στο ματς στο 88’ και αποβλήθηκε τέσσερα λεπτά αργότερα με κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.
Μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας έμεινε ο Απόλλων Λάρισας, που επιβλήθηκε 2-0 του Αήττητου Σπάτων, ενώ υον καλό του εαυτό θυμήθηκε ο Ηρακλής στο ματς με την Σπάρτη και επέστρεψε στις νίκες με σκορ 3-0, στην έκτη αγωνιστική της Football League.
«Έμφραγμα» στις καθυστερήσεις υπέστη ο Εργοτέλης, που ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις από τον Πλατανιά και υποχώρησε από την κορυφή της βαθμολογίας.
Στον ουραγό Αιγινιακό ξέσπασε η Δόξα Δράμας, που επέστρεψε με 3-1 στις νίκες, μετά από δύο ήττες και μια ισοπαλία. Το θετικό της σερί συνέχισε η Κέρκυρα, που πέρασε με 2-0 από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου.