Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Φουλ δράση σήμερα και αύριο στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας, της Β’ ,Γ΄εθνικής της ΕΠΣΘ και στην Ευρώπη. Δράση και σε μπάσκετ, βόλεϊ. ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ του Σαββατοκύριακου

Α΄ΕΘΝΙΚΗ 17Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο (19/1)

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός: Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

19:00 Απόλλων Σμύρνης – Λεβαδειακός Διαιτητής: Λάμπρου (Ευβοίας)

19:30 ΠΑΟΚ – Πανιώνιος Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Κυριακή (20/1)

15:00 ΟΦΗ – Παναιτωλικός

17:15 ΑΕΛ – Άρης

19:00 Ξάνθη – Ατρόμητος Διαιτητής: Σκουλάς (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

19:30 ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης

Δευτέρα (21/1)

19:00 Λαμία – Παναθηναϊκός

Η βαθμολογία: ΠΑΟΚ 41, Ολυμπιακός 33, Ατρόμητος 29, ΑΕΚ 27, Παναθηναϊκός 23, Παναιτωλικός 22, Αρης 22, Ξάνθη 20, Πανιώνιος 19, ΑΕΛ 18, Αστέρας 18, ΠΑΣ Γιάννινα 14, ΟΦΗ 12, Λαμία 11, Λεβαδειακός 8, Απόλλων 5.

Εκκρεμεί η 15η αγωνιστική. Ο Παναθηναϊκός έχει -6 βαθμούς, ο ΠΑΟΚ -2 και η ΑΕΚ -3.

 

Β΄ΕΘΝΙΚΗ 13Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο (19/1)

ΑΟΧ-Κισσαμικός – Α.Ε. Καραϊσκάκης

Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών)

Απόλλων Λάρισας – Βόλος ΝΠΣ ΠΑΕ   ……….ΕΡΤ 3

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Τζιουβάρας (Κοζάνης), Κωτουλας (Κιλκίς)

4ος: Δραγούσης (Κιλκίς)

Παναχαϊκή – Πλατανιάς

Διαιτητής: Κουκουλάς (Λέσβου)

Εργοτέλης – Αήττητος Σπάτων

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων))

Κυριακή (20/1)

Αιγινιακός – Ηρόδοτος

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)

Τρίκαλα – Ηρακλής

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)

Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας

Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου)

Σπάρτη – Κέρκυρα

Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΠΑΕ Βόλος 31
  2. Απόλλων Λάρισας 23
  3. Α.Ο. Κασσιόπη 23
  4. Πλατανιάς 22
  5. Εργοτέλης 17
  6. Απόλλων Πόντου 17
  7. Ηρακλής 16
  8. Παναχαϊκή 15
  9. Δόξα Δράμας 15
  10. Καραϊσκάκης 14
  11. Α.Ο.Χ. Κισσαμικός 12
  12. Ηρόδοτος 12
  13. Σπάρτη 11
  14. Τρίκαλα 10
  15. Αήττητος Σπάτων 9
  16. Αιγινιακός 9

 

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ

4ος όμιλος (15η αγωνιστική) 20/1

Α.Ο. Σελλάνων – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Νικόπουλος, Αναστασίου, Σαμαράς (ΕΠΣΘ)

 Νίκη Βόλου – Στυλίδα

Σουλίδης, Βογδόπουλος, Πραχάλης (Κοζάνης)

Αλμυρός – Φωκικός

Μαυρίδης, Κεσίσογλου, Μίλτσης (Πέλλας)

Απόλλων Μακρυχωρίου – Θησέας Αγριάς

Κουκούλης, Νάκας, Πατέτσος (Λάρισας)

Αστέρας Ιτέας – Πιερικός

Τσατσούλης, Τσολακίδης, Μαραθωνίτης (Αθηνών)

 Μετέωρα – Ολυμπιακός Βόλου

Πάνος (Ηπείρου), Στεφούλης, Μωυσιάδης (Γρεβενών)

Βαθμολογία

  1. Ολυμπιακός Βόλου 35
  2. Νίκη Βόλου 35
  3. Γ.Σ. Αλμυρού 22
  4. ΑΣ Μετέωρα 21
  5. Αστέρας Ιτέας 19
  6. Α.Ο. Σελλάνων 18
  7. Θησέας Αγριάς 17
  8. Απόλλων Μακρυχωρίου 17
  9. Πιερικός 16
  10. ΑΟ Στυλίδας 14
  11. Οικονόμος 13
  12. Φωκικός 11
  13. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 10
  14. Αναγέννηση Καρδίτσας -2

======================================================

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η αγωνιστική)

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

Γηπ. Αγίας Παρασκευής(3 μ.μ.): Αγία Παρασκευή-Ακρόπολη ΒΛΑΧΟΣ ΣΚΡΙΜΠΑΣ ΣΑΜΑΡΑΣ ΣΤ.

Γηπ. Στεφανοβικείου (3 μ.μ.): Διαγόρας-Σαρακηνός ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΣΑΚΚΑΣ Π. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π.

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ.): Μυρμιδόνες-Ρήγας Φεραίος ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Α.

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Γηπ. «Βασδέκειο»(11 π.μ.): Μαγνησιακός-Πρωτεσίλαος ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ ΣΚΡΙΜΠΑΣ

Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα-Αγία Άννα ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΣΑΚΚΑΣ Π. ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αίας Σούρπης-Πύρασος ΒΛΑΧΟΣ ΣΑΚΚΑΣ Δ. ΣΦΥΡΗΣ

Γηπ. «Βασδέκειο» (6.30 μ.μ.): Ηρακλής-Σκιάθος ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

 

Η βαθμολογία

ΔΗΜΗΤΡΑ ……………30 (38-9)

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ……………29 (24-6)

ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ …….28 (28-9)

ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ …………25 (28-10)

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ …..25 (30-6)

ΣΚΙΑΘΟΣ ………………17 (20-23)

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ………16 (19-23)

ΑΓΙΑ  ΑΝΝΑ………….. 15 (12-16)

ΠΥΡΑΣΟΣ……………… 14 (18-19)

ΑΚΡΟΠΟΛΗ …………..13 (16-22)

ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ …………11 (16-25)

ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ……….7 (12-36)

ΗΡΑΚΛΗΣ ………………6 (10-32)

ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ……….. 4 (5-33)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η αγωνιστική)

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

Γηπ. Γατζέας (3 μ.μ.): ΑΕ 2002-Αστέρας Ριζομύλου ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Γηπ. Νεάπολης (3 μ.μ.): Δάφνη-Άνθιμος Γαζής ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος (3 μ.μ.): Ελευθεριακός-Πανιώνιος ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΜΠΟΛΤΣΗΣ

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Τοξότης-Μακρινίτσα ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ ΣΦΥΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π.

Γηπ. ΕΤΒΑ (11 π.μ.): Πηλέας-Παγασητικός ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Ιάσων Αλ. Μεριάς-Μικροθήβες ΠΑΛΤΑΤΖΗΣ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ

Ρεπό: Α.Σ. Αγχίαλος

Η βαθμολογία

ΔΑΦΝΗ ……………..28 (22-7)

ΑΓΧΙΑΛΟΣ ………….25 (31-15)

ΤΟΞΟΤΗΣ ……………23 (27-11)

ΙΑΣΩΝ Α.Μ. …………22 (16-10)

ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ………. 19  (23-16)

ΑΕ 2002 ………………18 (25-17)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ …………16 (30-21)

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ …….12 (10-16)

ΑΣΤΕΡΑΣ (-1)…………. 11 (12-11)

ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ ……….11 (11-25)

ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ …..10 (12-16)

ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ ……………4 (3-30)

ΠΗΛΕΑΣ …………………..3 (8-36)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η αγωνιστική)

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αχιλλέας-Ιωλκός ΤΣΙΝΤΖΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΥΦΙΟΣ

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Αθλ. Κολλέγιο Νίκης -Δημητριάς ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ ΧΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (3 μ.μ.): Ηρακλής Αγ. Θ.-Κένταυρος Ν.Π. ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Γηπ. Σκοπέλου (9 π.μ.): Σκόπελος-Ερμής ΚΟΥΣΤΑΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ

Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.): Εν. Λεχωνίων-Νέος Μαγνησιακός ΠΛΑΚΙΑΣ ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΜΠΕΛΟΥ

Γηπ. Αερινού (3 μ.μ.): Άθλος-ΑΠΟΒ ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΓΚΑΤΖΟΥΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Δύναμις-Απόλλων Καναλίων ΒΕΡΓΟΥ ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ ΛΑΚΙΑΣ

 Η βαθμολογία

ΑΘΛ. ΚΟΛ.ΝΙΚΗΣ …………32 (32-10)

ΕΝ.ΛΕΧ/ΝΗΛΕΑΣ………… 30 (38-15)

ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ………………… 25 (24-13)

ΣΚΟΠΕΛΟΣ ………………….22 (20-2)

ΗΡΑΚΛΗΣ Α. Θ. …………..19 (19-12)

ΔΥΝΑΜΙΣ ……………………18 (30-20)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. ………….18 (28-22)

ΙΩΛΚΟΣ ………………………17 (23-17)

ΕΡΜΗΣ ………………………..15 (28-25)

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π.(-3) …….9 (18-31)

Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ……….7 (13-36)

ΑΘΛΟΣ (-3)………………….4 (15-29)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ(-3)… 1 (7-34)

ΑΠΟΒ  (-3)……………………..0 (12-34)

==========================================================

ΓΕΡΜΑΝΙΑ 18η αγωνιστική

Χόφενχαϊμ-Μπάγερν Μονάχου 1-3  (59’ Σουλτς – 34’, 45’ Γκορέτσκα, 87’ Λεβαντόφσκι)

Σάββατο (19/01)

Μπάγερ Λεβερκούζεν-Γκλάντμπαχ (16:30)

Ανόβερο-Βέρντερ Βρέμης (16:30)

Στουτγκάρδη-Μάιντς (16:30)

Άουγκσμπουργκ-Φορτούνα Ντίσελντορφ (16:30)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Φράιμπουργκ (16:30)

Λειψία-Μπορούσια Ντόρτμουντ (19:30)

Κυριακή (20/01)

Νυρεμβέργη-Χέρτα Βερολίνου (16:30)

Σάλκε-Βόλφσμπουργκ (19:00)

 

ΙΤΑΛΙΑ 20ή αγωνιστική

Σάββατο 19/1

Ρόμα-Τορίνο (16:00)

Ουντινέζε-Πάρμα (19:00)

Ιντερ-Σασσουόλο (21:30)

Κυριακή 20/1

Φροζινόνε-Αταλάντα (13:30)

Σπαλ-Μπολόνια (16:00)

Φιορεντίνα-Σαμπντόρια (16:00)

Κάλιαρι-Έμπολι (19:00)

Νάπολι-Λάτσιο (21:30)

Δευτέρα 21/1

Γιουβέντους-Κιέβο (20:00)

Τζένοα-Μίλαν (22:00)

 

ΑΓΓΛΙΑ  23η αγωνιστική

Σάββατο 19/1

Γουλβς-Λέστερ 14:30

Μπόρνμουθ-Γουέστ Χαμ 17:00

Λίβερπουλ-Κρίσταλ Πάλας

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπράιτον

Νιουκάστλ-Κάρντιφ

Σαουθάμπτον-Έβερτον

Γουότφορντ-Μπέρνλι

Άρσεναλ-Τσέλσι 19:30

Κυριακή 20/1

Χάντερσφιλντ-Μάντσεστερ Σίτι 15:30

Φούλαμ-Τότεναμ 18:00

 

ΙΣΠΑΝΙΑ  20ή αγωνιστική

Χετάφε-Αλαβές 4-0

Σάββατο, 19/1

Ρεάλ Μαδρίτης-Σεβίλλη (17:00)

Ουέσκα-Ατλέτικο Μαδρίτης (19:30)

Θέλτα-Βαλένθια (21:45)

Κυριακή, 20/1

Μπέτις-Τζιρόνα (13:00)

Βιγιαρεάλ-Μπιλμπάο (17:15)

Λεβάντε-Βαγιαδολίδ (19:30)

Ράγιο Βαγεκάνο-Σοσιεδάδ (19:30)

Μπαρτσελόνα-Λεγκανές (21:45)

Εϊμπάρ-Εσπανιόλ (22:00)

 

ΓΑΛΛΙΑ 21η αγωνιστική:

Λιλ – Αμιάν 2-1 (45+2′ Ραφαέλ Λεάο, 85′ Τσέκα – 5′ Οτέρο)

Σάββατο 19/1

Παρί Σεν Ζερμέν – Γκινγκάμπ (18:00)

Νιμ-Τουλούζ (21:00)

Μονακό – Στρασμπούρ

Ρεμς – Νις

Κυριακή 20/1

Ρεν – Μονπελιέ (16:00)

Ανζέ – Ναντ (18:00)

Καέν – Μαρσέιγ

Μπορντό – Ντιζόν (20:00)

Σεντ Ετιέν – Λιόν (22:00)

 

ΟΛΛΑΝΔΙΑ  18η αγωνιστική

Φίτεσε-Εξέλσιορ 3-2

Σάββατο 19/1

Αλκμάαρ-Ουτρέχτη (19:30)

Ντεν Χάαγκ-Φένλο (20:45)

Τσβόλε-Φέγενορντ (20:45)

Χρόνινγκεν-Χέρακλες (21:45)

Κυριακή 20/1

Βίλεμ-Μπρέντα (13:15)

Ντε Γκράαφστσαπ-Φορτούνα Σιτάρντ (15:30)

Έμεν-Αϊντχόφεν (15:30)

Άγιαξ-Χέρενφεν (17:45)

 

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ  (18η) αγωνιστική

Νασιονάλ Μαδέιρα-Μπράγκα 0-3 (61′ Όρτα, 73′ Μουρίλο, 86′ Παουλίνιο)

Τσάβες-Πόρτο 1-4 (76′ πεν. Γκάλο – 24′, 42′, 68′ Τικίνιο, 87′ αυτ. Κοέλιο)

Σάββατο 19/1

Μπελενένσες-Τοντέλα (17:30)

Σπόρτινγκ-Μορεϊρένσε (20:00)

Μποαβίστα-Πορτιμονένσε (22:30)

Κυριακή 20/1

Άβες-Σετούμπαλ (17:00)

Σάντα Κλάρα-Μαρίτιμο (19:30)

Ρίο Άβε-Φεϊρένσε (22:00)

==========================================================

ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 BASKET LEAGUE 14η αγωνιστική

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

Μ. Μερκούρη 15.45 Ρέθυμνο-ΠΑΟΚ Μάνος-Τσώνος-Βαρδάλος (Μπορμπαντωνάκης)

ΟΑΚΑ 17.00 ΑΕΚ-Περιστέρι Αναστόπουλος-Παναγιώτου-Θεονάς (Βιδάλης)

Δ. Τόφαλος 15.45 Προμηθέας Πάτρας-Κολοσσός Ρόδου Κορομηλάς-Σταματόπουλος-Παγώνης (Θεοδωρόπουλος)

Τ. Καμπούρης 15.45 Κύμη-Πανιώνιος Σχινάς-Μπήτης-Πιτσίλκας (Σταμάτης)

Αλεξάνδρειο 17.30 Άρης-Λαύριο Παπαπέτρου-Τσαρούχα-Ζαχαρής (Δέλλας)

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-Ολυμπιακός Πουρσανίδης Γ.-Ανδρικόπουλος-Καλδίρης (Ντίνος)

Δευτέρα 21 Ιανουαρίου

Ν. Σαμαράς 15.30 Ήφαιστος Λήμνου-Παναθηναϊκός Καρακατσούνης-Συμεωνίδης-Τζιοπάνος Ν. (Μουζάκης Στ.)

 

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 10η αγωνιστική

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

Μίλωνα 16.00 Πανιώνιος-Ηρακλής Τσιμπούρης-Μαρίγλη (Τεφτίκης)

ΔΑΚ Λευκάδας 16.00 Νίκη Λευκάδας-ΠΑΟΚ Σοφιανόπουλος-Τσακαλογιάννης (Κανελλόπουλος)

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Ολυμπιακός Χριστοδουλάκης-Λαζαρίδης (Μπεσκάκη)

Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-ΓΑΣ Καλυβίων Τσολάκος-Τηγάνης (Παλάτος)

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Βούλας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Γιακείμη-Λύρας (Ηπιώτης)

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Ελευθερία Μοσχάτου Θεοδωρόπουλος Ρ.-Σπυρόπουλος (Ντάβαρης)

 

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ  10Η

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

ΔΑΚ Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Τιτάνες Δράμας Καντερές-Πλατέλλα (Δραγκίογλου)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Άρης Θεσσαλονίκης Κολοκυθάς-Αναστασιάδης (Πολυχρονίδης)

Επταπυργίου 13.30 Παναθλητικός Συκεών-Ολυμπιακός Βόλου Παπαδόπουλος Γρ.-Νέδογλου (Αχταρίδης)

Εκπ. Μαντουλίδη 12.00 Αστέρας Ιπποδρομίου-ΑΕ Πυλαίας Θρασυβουλίδης-Τσάνταλη (Φωτιάδης)

Σιδ. Σταθμού 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας Παπαδοπούλου Κυρ.-Κωνσταντινέλης (Παπαπέτρου)

Ν. Ρυσίου 13.00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΠΑΣ Γιάννινα Ισιγώνης-Λάλλα (Ανδρίτσος)

 

Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 14Η

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-ΧΑΝΘ Καλογερόπουλος Λ.-Παζώλης (Μελανίδης)

Γέφυρας 17.00 ΚΣ Γέφυρας-ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Παραλυκίδης)

ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 ΑΟ Αγρινίου-ΓΣ Ελευθερούπολης Παφίλης-Παπανικολάου (Μπέστιας)

Φαρσάλων 17.00 ΓΣ Φαρσάλων-ΣΑΑΚ Ανατόλια Ταρενίδης Στ.-Παπαγερίδης (Βαρνάς)

ΔΑΚ Πεύκων 17.00 ΑΣ Μαχητές Δόξα Πεύκων-ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά Θεοδώρου-Φουτζήλας (Δροσόπουλος)

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 Νίκη Βόλου-Προποντίς Χαλκηδονα Ταρενίδης Κ.-Ελευθεριάδης (Γκουντελιάς)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-Έσπερος  Λαμίας Δημάδης-Ζαχαριάδης (Παπαδόπουλος Ν.)

ΕΑΚ Κέρκυρας 17.00 Φαίακας Κέρκυρας-ΣΑ Στρατωνίου Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης (Πουλής)

 

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 12Η

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

ΔΑΚ Μελίκης 17.00 ΓΑΣ Μελίκης-ΑΟΚ Βέροιας Γαζέτας-Κουκουλεκίδης (Καλότσης)

Νέο ΚΓ Ιωαννίνων 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας Κοϊμτζόγλου-Βασιλόπουλος (Τσιγγέλης)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Νικόπολη Πρέβεζας Καλέσης-Λαδάς (Τέγα)

ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβενών-ΠΑΣ Γιάννινα Αγραφιώτης Ι.-Λουλουδιάδς (Κηπουρίδης)

Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρικάλων-ΜΠΑΣ Εύαθλος Μακ. Σελεβός-Παπαθανασίου (Χλώρος)

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Βόλου-Μαντουλίδης Κατωτικίδης-Χατζημπαλίδης (Μόρφης)

 

Α1 ΕΣΚΑΘ

19/1/2019 ΕΑΚ ΛΑΡΙΣΑΣ 15:30 ΜΥΤΙΚΑΣ- ΑΝΑΛΗΨΗ

Διαιτητές : Γερακίνης, Γεωργούλης

Κριτές: Γκαρλώφτη, Γιαννούλα, Πετρόπουλος

19/1/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 16:00 ΑΙΟΛΙΚΟΣ-ΓΣ ΒΟΛΟΥ

Διαιτητές : Καλογερόπουλος, Κοντοστάθης

Κριτές: Γκαλίδη, Μαριτσούδη, Σακελαροπούλου

19/1/2019 ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 17:00 ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ -Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ

Διαιτητές : Καρακώστας, Χριστοδούλου

Κριτές: Φαρμακιώτη, Χόρτη, Καραγιάννη

19/1/2019 ΚΛ.Ι.ΠΑΤΑΚΗΣ 21:00 ΑΕΤΟΣ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ- ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ

Διαιτητές : Γερακίνης, Γεωργούλης

Κριτές: Νανούλη, Παπαδημητρίου, Πετρόπουλος.

20/1/2019 ΓΗΠΕΔΟ ΣΚΙΑΘΟΥ 12:00 ΣΚΙΑΘΟΥ Γ.Σ -ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ

Διαιτητές : Μπουγλός Ι., Μπουγλός Π.

Κριτές: Σχοινάς

20/1/2019 Β. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ 18:00 ΑΣ ΙΩΝΑΣ- Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙΟΥ

Διαιτητές : Ζαχαρής, Καγιόπουλος

Κριτές: Πεγιούκα, Μαριτσούδη, Καροτσάκης

 

===================================================

VOLLEY LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ 13η αγωνιστική

Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019

Γυμναστήριο Μίκρας 17.00: Α.Ο.Π. Κηφισιάς – Ηρακλής Πετοσφαίριση (ΕΡΤ-3)

Γυμναστήριο Κομοτηνής 18.00: Π.Α.Ο.Κ. – Μ.Γ.Σ.Α.Ε.Κομοτηνής

Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019

Γυμναστήριο Δ.Βικέλας, Ερμούπολη 16.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός Δευτέρα 21 Ιανουαρίου

Γυμναστήριο Ρέντη 17.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Παναθηναϊκός Α.Ο. (ΕΡΤ-2) Ρεπό η Α.Ε.Κ. και ο Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης

VOLLEY LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ 12η αγωνιστική

Σάββατο 19/1/2019 Κορίνθου 19.00 ΑΣΠ Κόρινθος – ΑΟΝ Πανναξιακός

Σάββατο 19/1/2019 Γ. Γεννηματάς 19.00 ΑΣΠ Θέτις – ΑΟ Ηλυσιακός

Σάββατο 19/1/2019 ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ Αίας – ΓΣ Ηλιούπολης

Σάββατο 19/1/2019 ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 AΣ Άρης – Ολυμπιακός ΣΦΠ

Σάββατο 19/1/2019 ΔΑΠΠΟΣ Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας – ΑΣ Μακεδόνες

Κυριακή 20/1/2019 Π. Σαλπέας 21.00 ΑΟΦ Πορφύρας – ΑΟ Μαρκοπούλου

=========================================================

ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ

Σαββατο 19/1

Handball Premier (13η αγωνιστική)

ΔΑΚ Βικέλας 18:00, Φίλιππος Βέροιας- ΠΑΟΚ Βεργίνα ΤV

ΔΑΚ Έδεσσας 18:00, Αερωπός Έδεσσας- Bianco Monte Δράμα 1986

ΔΓ Νίκαιας 18:00, Άρης Νίκαιας- ΧΑΝΘ

Συκεών 18:00, Φοίβος Συκεών- Διομήδης Άργους

Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική)

ΔΑΚ Βικέλας 15:30, Φίλιππος Βέροιας- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης

ΔΑΚ Άρτας 16:00, Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας- Honda Πανόραμα

Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, ΠΑΟΚ Mateco- Μέγας Αλέξανδρος

Καματερού 18:00, ΓΑΣ Καματερού- ΟΦΝ Ιωνίας

Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019

Handball Premier (13η αγωνιστική)

Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΑΕΚ

Δαϊς 17:00, ΑΣΕ Δούκα- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή (ΕΡΤ3)

Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική)

Σπίτι του Χάντμπολ 14:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Βέροια 2017

 

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου