Η “δράση” στο μπάσκετ…

Όλη η κίνηση στο ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 BASKET LEAGUE 14η αγωνιστική

Για σήμερα Κυριακή (20/1) στις 17:00 ορίστηκε από τον ΕΣΑΚΕ το παιχνίδι ανάμεσα στην ΑΕΚ και το Περιστέρι, που αναβλήθηκε λόγω βλάβης στην παροχή της ηλεκτροδότησης στο ΟΑΚΑ.

Σύμφωνα με την ανακοίνωση, το τζάμπολ του αγώνα θα γίνει στις 17:00 της Κυριακής (20/1), με τους ίδιους διαιτητές, κομισάριο και κριτές που είχαν οριστεί αρχικά (Αναστόπουλος-Παναγιώτου-Θεονάς (Βιδάλης)

Χθες ο ΠΑΟΚ νίκησε στο Ρέθυμνο με 88-78 την ομώνυμη ομάδα της Κρήτης, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής και παρέμεινε αήττητος στο πρωτάθλημα, ενώ οι Κρήτες γνώρισαν τη 12η ήττα τους στην Α1.

Πολύτιμη νίκη, με την οποία απομακρύνθηκε από τη ζώνη του υποβιβασμού, πανηγύρισε ο Άρης στο Αλεξάνδρειο, με 84-70 του Λαυρίου

Ο Προμηθέας επιβλήθηκε του Κολοσσού Ρόδου στην Πάτρα, με 101-95, ενώ η Κύμη, έφτασε στη νίκη με 92-82 απέναντι στον Πανιώνιο.

Σήμερα Κυριακή 20 Ιανουαρίου εκτος από το ΑΕΚ –Περιστέρι παιζουν:

Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-Ολυμπιακός Πουρσανίδης Γ.-Ανδρικόπουλος-Καλδίρης (Ντίνος)

Δευτέρα 21 Ιανουαρίου

Ν. Σαμαράς 15.30 Ήφαιστος Λήμνου-Παναθηναϊκός Καρακατσούνης-Συμεωνίδης-Τζιοπάνος Ν. (Μουζάκης Στ.)

 

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 10η αγωνιστική

Πανιώνιος-Ηρακλής 75-68

Νίκη Λευκάδας-ΠΑΟΚ 68-74

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Ολυμπιακός Χριστοδουλάκης-Λαζαρίδης (Μπεσκάκη)

Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-ΓΑΣ Καλυβίων Τσολάκος-Τηγάνης (Παλάτος)

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Βούλας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Γιακείμη-Λύρας (Ηπιώτης)

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Ελευθερία Μοσχάτου Θεοδωρόπουλος Ρ.-Σπυρόπουλος (Ντάβαρης)

Βαθμολογία:

1.Ολυμπιακός 18

2.ΠΑΟΚ 17

3.Εσπερίδες 16

  1. Πανιώνιος 16
  2. Καλύβια 14
  3. Δάφνη Αγ. Δημ. 14
  4. Νίκη Λευκάδας 14
  5. Πρωτέας Βούλας 13
  6. Ελευθερία Μοσχ.12
  7. Σπόρτιγκ 12
  8. Αθηναϊκός 11
  9. Ηρακλής 11

*Νίκη Λευκάδας, ΠΑΟΚ, Πανιώνιος και Ηρακλής έχουν από ένα παιχνίδι περισσότερο

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ  10Η

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

ΔΑΚ Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Τιτάνες Δράμας Καντερές-Πλατέλλα (Δραγκίογλου)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Άρης Θεσσαλονίκης Κολοκυθάς-Αναστασιάδης (Πολυχρονίδης)

Επταπυργίου 13.30 Παναθλητικός Συκεών-Ολυμπιακός Βόλου Παπαδόπουλος Γρ.-Νέδογλου (Αχταρίδης)

Εκπ. Μαντουλίδη 12.00 Αστέρας Ιπποδρομίου-ΑΕ Πυλαίας Θρασυβουλίδης-Τσάνταλη (Φωτιάδης)

Σιδ. Σταθμού 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας Παπαδοπούλου Κυρ.-Κωνσταντινέλης (Παπαπέτρου)

Ν. Ρυσίου 13.00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΠΑΣ Γιάννινα Ισιγώνης-Λάλλα (Ανδρίτσος)

Η βαθμολογία

1.Παναθλητικός 18

  1. ΑΕ Πυλαίας 17
  2. ΠΑΣ Γιάννινα 16
  3. Νέο Ρύσιο 16
  4. Αρης 14
  5. Καλαμαριά 14
  6. Αστέρας Ιππ. 14
  7. Ολύμπια Λ. 12
  8. Πιερικός 11
  9. Πανσερραϊκός 11
  10. Τιτάνες Δρ. 10
  11. Ολυμπιακός Β.9

 

Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 14Η

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-ΧΑΝΘ Καλογερόπουλος Λ.-Παζώλης (Μελανίδης)

Γέφυρας 17.00 ΚΣ Γέφυρας-ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Παραλυκίδης)

ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 ΑΟ Αγρινίου-ΓΣ Ελευθερούπολης Παφίλης-Παπανικολάου (Μπέστιας)

Φαρσάλων 17.00 ΓΣ Φαρσάλων-ΣΑΑΚ Ανατόλια Ταρενίδης Στ.-Παπαγερίδης (Βαρνάς)

ΔΑΚ Πεύκων 17.00 ΑΣ Μαχητές Δόξα Πεύκων-ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά Θεοδώρου-Φουτζήλας (Δροσόπουλος)

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 Νίκη Βόλου-Προποντίς Χαλκηδονα Ταρενίδης Κ.-Ελευθεριάδης (Γκουντελιάς)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-Έσπερος  Λαμίας Δημάδης-Ζαχαριάδης (Παπαδόπουλος Ν.)

ΕΑΚ Κέρκυρας 17.00 Φαίακας Κέρκυρας-ΣΑ Στρατωνίου Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης (Πουλής)

Βαθμολογία

  1. Ανατόλια 25
  2. ΑΟ Αγρινίου 24
  3. Ελευθερούπολη 20
  4. Ερμής Λαγκαδά 20
  5. Μαχητές Πεύκων 19
  6. ΧΑΝΘ 19
  7. Φίλιππος Βέροιας 19
  8. Νίκη Βόλου 19
  9. Εσπερος Λαμίας 19
  10. Προποντίς Χαλκ. 18
  11. ΚΣ Γέφυρας 18
  12. Φαίακας Κέρκυρας 18
  13. Στρατώνι 17
  14. ΓΣ Φαρσάλων 17
  15. Ικαροι Σερρών 16
  16. Μακεδονικός 15

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 12Η

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

ΔΑΚ Μελίκης 17.00 ΓΑΣ Μελίκης-ΑΟΚ Βέροιας Γαζέτας-Κουκουλεκίδης (Καλότσης)

Νέο ΚΓ Ιωαννίνων 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας Κοϊμτζόγλου-Βασιλόπουλος (Τσιγγέλης)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Νικόπολη Πρέβεζας Καλέσης-Λαδάς (Τέγα)

ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβενών-ΠΑΣ Γιάννινα Αγραφιώτης Ι.-Λουλουδιάδς (Κηπουρίδης)

Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρικάλων-ΜΠΑΣ Εύαθλος Μακ. Σελεβός-Παπαθανασίου (Χλώρος)

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Βόλου-Μαντουλίδης Κατωτικίδης-Χατζημπαλίδης (Μόρφης)

Η Βαθμολογία

  1. ΠΑΣ Γιάννινα 19
  2. Πρωτέας Γρεβενών 19
  3. Δόξα Λευκάδας 18
  4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 18
  5. Μαντουλίδης 15
  6. Εύαθλος Πολυκάστρου 15
  7. Ολυμπιακός Βόλου 15
  8. Τιτάνες Παλαμά 15
  9. Ικαροι Τρικάλων 14
  10. ΑΟΚ Βέροιας 13
  11. ΓΑΣ Μελίκης 13
  12. ΑΟ Καλαμπάκας 13
  13. Νικόπολη Πρέβεζας 11

Α1 ΕΣΚΑΘ

12η Αγωνιστική

Αιολικός – Γ.Σ.Βόλου  51-64

Πλατύκαμπος – Γ.Σ.Αλμυρού  67-61

Μύτικας – Ανάληψη 79-59

Κεραυνός – Αγριά 80-77

Σκιάθος – Σπάρτακος  (20/1/2019)

Ίωνας – ΑΕΒΔ  (20/1/2019)

Α2 ΕΣΚΑΘ

Αετοί – Δήμητρα Ευξεινούπολης 46-56

Αρμένιο – ΑΣ Φαρσάλων  46-40

BC Volos – Κένταυρος Ζαγοράς  (20/1/2019)

Νίκαια 2012 – Sports Academy (20/1/2019)

Ιωλκία – Ελευθεριακός (20/1/2019)

Η “δράση” στο μπάσκετ…

Αθλητισμός, Μπάσκετ, Πρώτο Θέμα |