Το σερί του ο Ρήγας-Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣΘ

Το σερί των νικών του συνέχισε ο Ρήγας στην » κρίσιμη» 16η αγωνιστική της ΕΠΣΘ φτάνοντας προσωρινα του πρώτους. Νεα ηττα η Δαφνη που την εφτασε η Αλλη Μεριά!
Aύριο εχει ντέρμπι καθώς στην 16η αγωνιστική παίζουν Διαγόρας- Αίας και Τοξότης- Αγχίαλος
Αποτελέσματα -Πρόγραμμα αγώνων ΕΠΣΘ (9-10/2/16)
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 16η αγωνιστική
Αγία Παρασκευή-Μαγνησιακός 5-1
Αγία Αννα-Ρήγας 2-5
Ακρόπολη-Μυρμιδόνες 6-2
Σαρακηνός-Πρωτεσίλαος 2-0
Κυριακή 10 Φεβρουαρίου
Γηπ.Σκιάθου (3 μ.μ.): Σκιάθος- Πύρασος ΒΛΑΧΟΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ. ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ
Γηπ. Στεφανοβικείου (3 μ.μ.): Διαγόρας- Αίας Σούρπης ΣΚΟΥΛΑΣ ΣΑΚΚΑΣ Δ. ΣΑΚΚΑΣ Π.
Γηπ. «Βασδέκειο» (6 μ.μ.): Ηρακλής Β.- Δήμητρα ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Α. ΣΦΥΡΗΣ
Η βαθμολογία
ΔΗΜΗΤΡΑ ………………..37 (45-9)
ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ………….37 (35-10)
ΡΗΓΑΣ ……………………….37 (45-8)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ …………………36 (26-7)
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ ……………..28 30-15)
ΑΚΡΟΠΟΛΗ ………………23 (32-26)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ …….22 (26-34)
ΣΚΙΑΘΟΣ ……………………20 (24-30)
ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ………….. 16 (14-28)
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ……………….15 (16-30)
ΠΥΡΑΣΟΣ…………………. 15 (18-29)
ΗΡΑΚΛΗΣ…………………… 10 (14-36)
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ……………8 (9-44)
ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ …………….7 (15-47)
Εκκρεμεί ο αγώνας ΡΗΓΑΣ-ΣΚΙΑΘΟΣ (8η αγων.)!που θα γίνει 9 ή 10 Μαρτίου.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 16η αγωνιστική
ΑΕ 2002-Δάφνη 3-2
Αστέρας-Ιάσων AM 0-2
Κυριακή 10 Φεβρουαρίου
Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Τοξότης- ΑΣ Αγχίαλος ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ
Γηπ. ΕΤΒΑ (11 π.μ.): Πηλέας- Ελευθεριακός ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΜΑΝΗΣ
Γηπ. Διμηνίου (11 π.μ.): Παγασητικός- Άνθ. Γαζής ΛΑΚΙΑΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΚΙΤΤΟΣ
Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Μακρινίτσα -Πανιώνιος ΚΟΥΣΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ
Ρεπό: Μικροθήβες
Βαθμολογία
ΔΑΦΝΗ …………….32 (36-11)
ΙΑΣΩΝ Α.Μ. ………32 (26-13)
ΤΟΞΟΤΗΣ ………….29 (34-15)
ΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΣ ……29 (36-16)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ………..25 (45-24)
ΑΕ 2002 ……………26 (33-23)
ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ …….23 (25-19)
ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ …..15 (13-28)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ …13 (12-23)
ΑΣΤΕΡΑΣ ……………13 (16-19)
ΑΝΘ.ΓΑΖΗΣ ………10 (14-24)
ΠΗΛΕΑΣ…………… 6 (10-40)
ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ ……4 (5-41)

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 16η αγωνιστική
Αθλ. Κολλέγιο-Αχιλλέας 6-1
Δημητριάς-Ερμής 3-0
Άθλος-Ηρακλής Αγ. Θ. 0-1
Κυριακή 10 Φεβρουαρίου
Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.): Εν.Λεχωνίων Νηλέας-Σκόπελος ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΦΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ
Γηπ. Βασδέκειο (11 π.μ.): Νεος Μαγνησιακός- Κένταυρος Ν.Π. ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΚΟΥΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π.
Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.): Ιωλκός- Απόλλων Καναλίων ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ ΠΟΥΛΙΟΣ
Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): ΑΠΟΒ – Δύναμις ΠΛΑΚΙΑΣ ΠΑΓΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟΖΑΚΙΔΗΣ
Βαθμολογία
ΑΘΛ. ΚΟΛ. ΝΙΚΗΣ ……….44 (44-12)
ΕΝΩΣΗ ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ ……36 (45-17)
ΣΚΟΠΕΛΟΣ …………………32 (37-7)
ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ ………………32 (29-15)
ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Θ…………….28 (24-15)
ΔΥΝΑΜΗ………………….. 22 (33-26)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. …………21 (33-28)
ΕΡΜΗΣ ……………………….21 (35-33)
ΙΩΛΚΟΣ …………………….19 (29-24)
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π. ………….12 (26-36)
ΑΘΛΟΣ………………………. 7 (17-35)
ΝΕΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ …..7 (13-51)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ ……5 (12-46)
Α.ΠΟ.Β ………………………..0 (14-38)
*Η Σκόπελος «χρωστά» δύο παιχνίδια εκτός έδρας με Άθλο(9η) και Ηρακλή Α.Θ.(11η)
*Εκκρεμούν και τα ματς Κένταυρος Ν.Π-Αχιλλέας (8η), Απόλλωνας Καναλίων-Ηρακλής Α.Θ.(12η) και Αχιλλέας-Λεχώνια(15η)

Το σερί του ο Ρήγας-Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣΘ

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |