Ντέρμπι στην ΕΠΣΘ

Αγωνιστική με ντέρμπι η 17η του Σαββατοκύριακου στην ΕΠΣΘ. Στην Α΄ Κατηγορία την Κυριακή συναντώνται οι ομάδες της πρώτης τετράδας (Ρήγας – Διαγόρας και Δήμητρα –Αίας) και σήμερα Σαββάτο στην Β΄ Κατηγορία ξεχωρίζει αυτό των ισοβαθμούντων Δάφνης- Τοξότη.
Το πρόγραμμα:
Α΄ Κατηγορία (17η) αγωνιστική
Σάββατο 16 Φεβρουαρίου
Γηπ. Πλατάνου(3 μ.μ.): Μυρμιδόνες- Αγ. Παρασκευή ΒΛΑΧΟΣ ΣΚΡΙΜΠΑΣ ΣΑΜΑΡΑΣ
Κυριακή 17 Φεβρουαρίου
Γηπ. Βασδέκειο (11 π.μ.): Μαγνησιακός – Ηρακλής Β. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π. ΣΚΡΙΜΠΑΣ
Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα- Αίας ΒΛΑΧΟΣ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ
Γηπ. Βελεστίνου (3 μ.μ.): Ρήγας Φ.- Διαγόρας ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ
Γηπ. Πτελεού (3 μ.μ.): Πρωτεσίλαος – Αγ. Αννα ΤΣΙΝΤΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ
Γηπ. Αγχιάλου (3 μ.μ.): Πύρασος- Ακρόπολη ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
Γηπ. Σκιάθου (3 μ.μ.): Σκιάθος- Σαρακηνός ΣΑΡΡΗΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ
Η βαθμολογία
ΔΙΑΓΟΡΑΣ …………………39 (31-8)
ΔΗΜΗΤΡΑ ………………..38 (45-9)
ΡΗΓΑΣ ……………………….37 (45-8)
ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ………….37 (36-12)
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ ……………..28 30-15)
ΑΚΡΟΠΟΛΗ ………………23 (32-26)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ …….22 (26-34)
ΣΚΙΑΘΟΣ ……………………20 (25-32)
ΠΥΡΑΣΟΣ…………………. 18 (20-30)
ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ………….. 16 (14-28)
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ……………….15 (16-30)
ΗΡΑΚΛΗΣ…………………… 11 (14-36)
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ……………8 (9-44)
ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ …………….7 (15-47)
Εκκρεμεί ο αγώνας ΡΗΓΑΣ-ΣΚΙΑΘΟΣ (8η αγων.)!που θα γίνει 9 ή 10 Μαρτίου.
Οι σκόρερ
17 ΓΚΟΛ: ΠΑΣΧΟΣ (Ρήγας)
16 ΓΚΟΛ: ΚΑΤΣΑΒΡΙΑΣ (Αίας) ΣΙΟΒΑΣ(Αγία Παρασκευή)
15 ΓΚΟΛ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (Δήμητρα), ΣΙΩΜΟΣ(Σαρακηνός)

Β’ Κατηγορία (17η)
Σάββατο 16 Φεβρουαρίου
Γηπ. Διμηνίου (3 μ.μ.): Δάφνη- Τοξότης ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΣΑΚΚΑΣ Δ. ΣΦΥΡΗΣ
Γηπ. Βασδέκειο (6.30 μ.μ.): Ιάσων Α.Μ.- ΑΕ 2002 ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ
Κυριακή 17 Φεβρουαρίου
Γηπ. Αγχιάλου (11 π.μ.): ΦΘ Αγχιάλου- Ελευθεριακός ΚΟΥΣΤΑΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ. ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ
Γηπ. Μικροθηβών (3 μ.μ.): Μικροθήβες- Πηλέας ΚΟΥΣΤΑΣ ΛΑΚΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ
Γηπ. Βασδέκειο (3 μ.μ.): Μακρινίτσα- Παγασητικός ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π. ΠΟΥΛΙΟΣ ΚΙΤΤΟΣ
Γηπ. Βασδέκειο (6.30 μ.μ.): Πανιώνιος- Αστέρας Ριζ. ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π. ΓΕΡΜΑΝΗΣ
Ρεπό: Ανθ. Γαζής
Βαθμολογία
ΤΟΞΟΤΗΣ ………….32 (37-16)
ΙΑΣΩΝ Α.Μ. ………32 (26-13)
ΔΑΦΝΗ …………….32 (26-11)
ΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΣ ……29 (37-19)
ΑΕ 2002 ……………26 (33-23)
ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ …….26 (26-19)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ………..25 (45-25)
ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ …..18 (15-29)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ …16 (14-28)
ΑΣΤΕΡΑΣ ……………13 (16-19)
ΑΝΘ.ΓΑΖΗΣ ………10 (15-25)
ΠΗΛΕΑΣ…………… 6 (12-45)
ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ ……4 (5-41)
Γ ’ Κατηγορία (17η)
Σάββατο 16 Φεβρουαρίου
Γηπ. Αγ.Θεοδώρων (3 μ.μ.): Ηρακλής Αγ. Θ.- Α.Κ. Νίκης ΚΟΥΣΤΑΣ ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ ΠΟΥΛΙΟΣ
Γηπ. Καναλίων (3 μ.μ.): Απόλλων Κ.- Εν.Λεχωνίων Νηλέας ΣΑΡΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Α. ΚΟΥΦΙΟΣ
Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος (3 μ.μ.): Δημητριάς- Ν. Μαγνησιακός ΠΑΛΤΑΤΖΗΣ ΜΠΟΛΤΣΗΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ.
Γηπ. Βασδέκειο (3 μ.μ.): Ερμής – ΑΠΟΒ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ ΓΚΑΤΖΟΥΝΑΣ
Γηπ. Αργαλαστής(3 μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π.- Ιωλκός ΛΑΚΙΑΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
Κυριακή 17 Φεβρουαρίου
Γηπ. Αχιλλείου (11.30 π.μ.): Αχιλλέας- Σκόπελος ΤΣΙΝΤΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ
Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Δύναμις- Άθλος ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΛΙΑΤΣΟΣ

Βαθμολογία
ΑΘΛ. ΚΟΛ. ΝΙΚΗΣ ……….44 (44-12)
ΕΝΩΣΗ ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ ……36 (46-19)
ΣΚΟΠΕΛΟΣ …………………35 (39-8)
ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ ………………32 (29-15)
ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Θ…………….28 (24-15)
ΔΥΝΑΜΗ………………….. 25 (36-28)
ΙΩΛΚΟΣ …………………….22 (36-25)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. …………21 (34-35)
ΕΡΜΗΣ ……………………….21 (35-33)
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π. ………….12 (27-38)
ΝΕΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ …..10 (15-52)
ΑΘΛΟΣ………………………. 7 (17-35)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ ……5 (12-46)
Α.ΠΟ.Β ………………………..0 (16-41)
*Η Σκόπελος «χρωστά» δύο παιχνίδια εκτός έδρας με Άθλο(9η) και Ηρακλή Α.Θ.(11η)
*Εκκρεμούν και τα ματς Κένταυρος Ν.Π-Αχιλλέας (8η), Απόλλωνας Καναλίων-Ηρακλής Α.Θ.(12η) και Αχιλλέας-Λεχώνια(15η)

Ντέρμπι στην ΕΠΣΘ

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |