Διπλό πρωτιάς ο Τοξότης -1η ήττα το Α.Κ.Νίκης-Αποτελέσματα ΕΠΣΘ

Διπλό πρωτιάς πέτυχε ο Τοξότης στη Β΄ΕΠΣΘ κερδίζοντας 0-1 τη Δάφνη με το 16ο φετινό γκολ του Λευτέρη Δενελάβα στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής,όπου η ΑΕ 2002 κέρδισε την Άλλη Μεριά!
Στην Γ΄ΕΠΣΘ την 1η ήττα γνώρισε το Α.Κ.Νίκης χάνοντας 3-1 στους Αγίους Θεοδώρους από τον Ηρακλή του Σάκη Παρίσση που πέτυχε δύο γκολ φτάνοντας τα 16.
Η 17η του Σαββατοκύριακου εχει κι αλλα ντέρμπι .Στην Α΄ Κατηγορία την Κυριακή συναντώνται οι ομάδες της πρώτης τετράδας (Ρήγας – Διαγόρας και Δήμητρα –Αίας)
Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα :
Α΄ Κατηγορία (17η) αγωνιστική
Μυρμιδόνες- Αγ. Παρασκευή 0-1 (64′ Κ.Σιόβας)
Κυριακή 17 Φεβρουαρίου
Γηπ. Βασδέκειο (11 π.μ.): Μαγνησιακός – Ηρακλής Β. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π. ΣΚΡΙΜΠΑΣ
Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα- Αίας ΒΛΑΧΟΣ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ
Γηπ. Βελεστίνου (3 μ.μ.): Ρήγας Φ.- Διαγόρας ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ
Γηπ. Πτελεού (3 μ.μ.): Πρωτεσίλαος – Αγ. Αννα ΤΣΙΝΤΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ
Γηπ. Αγχιάλου (3 μ.μ.): Πύρασος- Ακρόπολη ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
Γηπ. Σκιάθου (3 μ.μ.): Σκιάθος- Σαρακηνός ΣΑΡΡΗΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ
Η βαθμολογία
ΔΙΑΓΟΡΑΣ …………………39 (31-8)
ΔΗΜΗΤΡΑ ………………..38 (45-9)
ΡΗΓΑΣ ……………………….37 (45-8)
ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ………….37 (36-12)
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ ……………..28 30-15)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ …….25 (27-34)
ΑΚΡΟΠΟΛΗ ………………23 (32-26)
ΣΚΙΑΘΟΣ ……………………20 (25-32)
ΠΥΡΑΣΟΣ…………………. 18 (20-30)
ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ………….. 16 (14-28)
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ……………….15 (16-30)
ΗΡΑΚΛΗΣ…………………… 11 (14-36)
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ……………8 (9-44)
ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ …………….7 (15-48)
Εκκρεμεί ο αγώνας ΡΗΓΑΣ-ΣΚΙΑΘΟΣ (8η αγων.)!που θα γίνει 9 ή 10 Μαρτίου.
Οι σκόρερ
17 ΓΚΟΛ: ΣΙΟΒΑΣ(Αγία Παρασκευή), ΠΑΣΧΟΣ (Ρήγας)
15 ΓΚΟΛ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (Δήμητρα), ΣΙΩΜΟΣ(Σαρακηνός)

Β’ Κατηγορία (17η)
Δάφνη- Τοξότης 0-1
 Ιάσων Α.Μ.- ΑΕ 2002 1-3
Κυριακή 17 Φεβρουαρίου
Γηπ. Αγχιάλου (11 π.μ.): ΦΘ Αγχιάλου- Ελευθεριακός ΚΟΥΣΤΑΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ. ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ
Γηπ. Μικροθηβών (3 μ.μ.): Μικροθήβες- Πηλέας ΚΟΥΣΤΑΣ ΛΑΚΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ
Γηπ. Βασδέκειο (3 μ.μ.): Μακρινίτσα- Παγασητικός ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π. ΠΟΥΛΙΟΣ ΚΙΤΤΟΣ
Γηπ. Βασδέκειο (6.30 μ.μ.): Πανιώνιος- Αστέρας Ριζ. ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π. ΓΕΡΜΑΝΗΣ
Ρεπό: Ανθ. Γαζής
Βαθμολογία
ΤΟΞΟΤΗΣ ………….35 (38-16)
ΙΑΣΩΝ Α.Μ. ………32 (27-16)
ΔΑΦΝΗ …………….32 (26-12)
ΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΣ ……29 (37-19)
ΑΕ 2002 ……………29 (36-24)
ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ …….26 (26-19)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ………..25 (45-25)
ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ …..18 (15-29)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ …16 (14-28)
ΑΣΤΕΡΑΣ ……………13 (16-19)
ΑΝΘ.ΓΑΖΗΣ ………10 (15-25)
ΠΗΛΕΑΣ…………… 6 (12-45)
ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ ……4 (5-41)
Γ ’ Κατηγορία (17η)
Ηρακλής Α.Θ.-Αθλτικό Κολλέγιο Νίκης 3-1
Απόλλων Καναλίων-Ένωση Λεχ. Νηλέα 0-2
Κένταυρος Ν.Π.-Ιωλκός 0-2
Δημητριάς-Ν. Μαγνησιακός 6-0
Ερμής-Α.ΠΟ.Β. 5-1
Κυριακή 17 Φεβρουαρίου
Γηπ. Αχιλλείου (11.30 π.μ.): Αχιλλέας- Σκόπελος ΤΣΙΝΤΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ
Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Δύναμις- Άθλος ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΛΙΑΤΣΟΣ

Βαθμολογία
ΑΘΛ. ΚΟΛ. ΝΙΚΗΣ ……….44 (45-15)
ΕΝΩΣΗ ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ ……39 (48-19)
ΣΚΟΠΕΛΟΣ …………………35 (39-8)

ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ ………………35 (35-15)
ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Θ…………….31(27-16)
ΔΥΝΑΜΗ………………….. 25 (36-28)
ΙΩΛΚΟΣ …………………….25 (38-25)
ΕΡΜΗΣ ……………………….24 (40-34)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. …………21 (34-37)
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π. ………….12 (27-40)
ΝΕΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ …..10 (16-58)
ΑΘΛΟΣ………………………. 7 (17-35)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ ……5 (12-46)
Α.ΠΟ.Β ………………………..0 (17-46)
*Η Σκόπελος «χρωστά» δύο παιχνίδια εκτός έδρας με Άθλο(9η) και Ηρακλή Α.Θ.(11η)
*Εκκρεμούν και τα ματς Κένταυρος Ν.Π-Αχιλλέας (8η), Απόλλωνας Καναλίων-Ηρακλής Α.Θ.(12η) και Αχιλλέας-Λεχώνια(15η)

Διπλό πρωτιάς ο Τοξότης -1η ήττα το Α.Κ.Νίκης-Αποτελέσματα ΕΠΣΘ

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |