Ολη η δράση στο ποδόσφαιρο

Ολη η δράση στο ποδόσφαιρο ο Σαββατοκύριακο
Super League: 21η αγωνιστική
Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-1 της ΑΕΚ και φαντάζει το απόλυτο φαβορί για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης και του εισιτηρίου, που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League.
Tα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της Super League:
Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης 1-0
ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος 0-2
ΑΕΛ- Ξάνθη 1-1
Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 1-0
Άρης-Πανιώνιος 1-2
Ολυμπιακός-ΑΕΚ 4-1
Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου
Απόλλων Σμύρνης -ΠΑΟΚ (19:00)
ΟΦΗ-Λαμία (19:30)
Η βαθμολογία

=================================================================
Football League
Ο ΝΠΣ Βόλος επικράτησε με ανατροπή επί της Δόξας Δράμας με σκορ 2-1 στο γήπεδο της Νεάπολης Βόλου.Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι ανάμεσα στον Ηρακλή και την Κέρκυρα που αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Ο Απόλλων Λάρισας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ τελικά επικράτησε με 3-2 του Αιγινιακού
TA αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής της Football League:
Εργοτέλης – ΑΟΧ Κισσαμικός 1-0
Σπάρτη – Παναχαϊκή 2-3
Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός 3-2
ΑΟ Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου 0-1
Ηρακλής – Κέρκυρα 1-1
ΝΠΣ Βόλος – Δόξα Δράμας 2-1
Αήττητος Σπάτων – Ηρόδοτος 1-1
Πλατανιάς – Καραϊσκάκης 2-0
Βαθμολογία
ΝΠΣ Βόλος 44
Απόλλων Λάρισας 33
Κέρκυρα 30
Παναχαϊκή 28
Πλατανιάς 28
Απόλλων Πόντου 27
Εργοτέλης 26
Ηρακλής 23
Δόξα Δράμας 22
ΑΟΧ Κισσαμικός 21
Ηρόδοτος 18
Καραϊσκάκης 18
ΑΟ Τρίκαλα 17
Σπάρτη 14
Αήττητος Σπάτων 15
Αιγινιακός 10

============================================================
Γ’ Εθνική – 4ος Όμιλος
Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν ο νικητής του ντέρμπι κερδίζοντας 2-0 τη Νίκη στο Πανθεσσαλικό , ενω σημαντικές νίκες πέτυχαν ο ΓΣ Αλμυρού (0-3 στην Καλαμπακα) και ο Θησέας (3-1 τον Φωκικό)
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής:
ΑΟ Σελλάνων – Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2 (41΄πέν. Κόντος – 22’ Χάμος, 81’ )
Αστέρας Ιτέας – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0 (62’ Γκούρας, 68’ Κακκάβας)
ΑΣ Μετέωρα – ΓΣ Αλμυρού 0-3 (13’ Γκίκα, 79’ Παπακώστας, 84’ Αναστασίου)
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου 2-0 (1’ Ζγκούρι, 34’ Οικονομόπουλος)
Πιερικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-0
Θησέας Αγριάς – Φωκικός 3-1 (60’ Τσιουρής, 65’ Βλάχος, 83’ Νιαώτης – 82΄ Βατίστας)
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Στυλίδας 0-3 ά.α.

Η Βαθμολογία:
Ολυμπιακός Βόλου 50
Νίκη Βόλου 50
Αστέρας Ιτέας 34
ΑΣ Μετέωρα 33
Θησέας Αγριάς 29
ΓΣ Αλμυρού 26
Οικονόμος Τσαριτσάνης 26
ΑΟ Σελλάνων 25
Πιερικός 23
Απόλλων Μακρυχωρίου 21
ΑΟ Στυλίδας 20
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 20
Φωκικός 13
Αναγέννηση Καρδίτσας -8*

Όλα τα αποτελέσματα των αλλων ομίλων της Γ’ Εθνικής

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου-Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0
Πανσερραϊκός-Άρης Αβάτου 2-1
ΑΕ Καλαμπακίου-Αετός Ορφανού 3-0
Νέστος Χρυσούπολης-Κεραυνός Πέρνης 1-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0
Ορφέας Ξάνθης-Καβάλα 1-2
Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΟ Κοσμίου 0-2

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-0
Μελιτέας Μελίτης-Βέροια 0-4
Αγροτικός Αστέρας-Άρης Παλαιοχωρίου 2-2
Εδεσσαϊκός-Αλμωπός Αριδαίας 1-0
ΑΣ Γιαννιτσά-ΑΠΕ Λαγκαδά 3-0
Νίκη Αγκαθιάς-ΠΟ Τρίγλιας 3-0
Μακεδονικός-Ερμής Αμυνταίου 1-1

3ος όμιλος
Μακεδονικός Φούφα-Γρεβενά Αεράτα 6-0
Μακεδονικός Σιάτιστας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-2
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α
Σούλι Παραμυθιάς-Θεσπρωτός 0-0
Θρίαμβος Σερβιανών-ΑΕ Λευκίμμης 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-2
Ρεπό: Κρόνος Αργυράδων

5ος όμιλος
Ατρόμητος Πειραιά-ΑΟ Επισκοπής 1-3
ΑΟ Παλαιόχωρας-Ιωνικός 0-0
Ατσαλένιος-Εθνικός 3-0
ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕ Νεάπολης 4-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Αμπελακιακός 2-1
Προοδευτική-Κερατσίνι 2-2
Ρεπό: Γιούχτας

6ος όμιλος
Φοίβος Κρεμαστής-Ιάλυσος 0-2
Αστέρας Αμαλιάδας-Αχαρναϊκός 0-4
ΠΑΟ Βάρδας-Παναιγιάλειος 2-1
Διαγόρας-Πανμοβριακός 3-0
Θύελλα Ραφήνας-Νίκη Τραγανού 0-0
Πανηλειακός-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-1

7ος όμιλος
17η αγωνιστική
Πανθηραϊκός-Απολλων Ερέτριας 1-0
Ηλυσιακός-Καλλιθέα 2-1
Χαλκίδα-Θύελλα Καμαρίου 1-1
Αιγάλεω-Αιολικός 1-0
Χαραυγιακός-Άγιοι Ανάργυροι 1-0
Άγιος Ιερόθεος-Κόρινθος 3-0

8ος όμιλος
ΑΕ Πελλάνας-Παναρκαδικός 1-0
Καλαμάτα-ΑΟ Κατασταρίου 0-0
Ερμιονίδα-Αμβρυσσέας Διστόμου 2-1
ΑΟ Εικοσιμίας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-0
ΑΟ Υπάτου-Πάμισος 3-0
Παναργειακός-Ένωση Λέρνας 1-0
Ασπρόπυργος-Μανδραϊκός 4-0

==============================================

Ε.Π.Σ.Θ.

Τα αποτελέσματα του Σ/Κ:
Α΄ Κατηγορία (17η) αγωνιστική
Δήμητρα-Αίας 2-5
Ρήγας-Διαγόρας 0-0
Μαγνησιακός-Ηρακλής 0-1
Σκιάθος-Σαρακηνός 1-1
Μυρμιδόνες-Αγία Παρασκευή 0-1
Πρωτεσίλαος-Αγία Άννα 0-2
Πύρασος-Ακρόπολη 0-1
Η βαθμολογία
ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ………….40 (41-14)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ …………………40 (31-8)
ΔΗΜΗΤΡΑ ………………..38 (47-14)
ΡΗΓΑΣ ……………………….38 (45-8)
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ ……………..29 (31-16)
ΑΚΡΟΠΟΛΗ ………………26 (33-26)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ …….25 (27-34)
ΣΚΙΑΘΟΣ ……………………21 (26-33)
ΠΥΡΑΣΟΣ…………………. 18 (20-31)
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ……………….18 (20-30)
ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ………….. 16 (14-30)
ΗΡΑΚΛΗΣ…………………… 14 (15-36)
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ……………8 (9-45)
ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ …………….7 (15-48)
Εκκρεμεί ο αγώνας ΡΗΓΑΣ-ΣΚΙΑΘΟΣ (8η αγων.)!που θα γίνει 9 ή 10 Μαρτίου.

Β’ Κατηγορία (17η)
Δάφνη- Τοξότης 0-1
Ιάσων Α.Μ.- ΑΕ 2002 1-3
Αγχίαλος-Ελευθεριακός 5-1
Μικροθήβες-Πηλέας 1-2
Πανιώνιος-Αστέρας 4-0
Μακρινίτσα-Παγασητικός 3-0
Ρεπό: Ανθ. Γαζής
Βαθμολογία
ΤΟΞΟΤΗΣ ………….35 (38-16)
ΙΑΣΩΝ Α.Μ. ………32 (27-16)
ΔΑΦΝΗ …………….32 (26-12)
ΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΣ ……32 (42-20)
ΑΕ 2002 ……………29 (36-24)
ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ …….29(29-19)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ………..25 (45-25)
ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ …..18 (15-29)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ …16 (18-33)
ΑΣΤΕΡΑΣ ……………13 (16-23)
ΑΝΘ.ΓΑΖΗΣ ………10 (15-25)
ΠΗΛΕΑΣ…………… 9 (14-46)
ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ ……4 (6-43)

Γ ’ Κατηγορία (17η)
Ηρακλής Α.Θ.-Αθλτικό Κολλέγιο Νίκης 3-1
Απόλλων Καναλίων-Ένωση Λεχ. Νηλέα 0-2
Κένταυρος Ν.Π.-Ιωλκός 0-2
Δημητριάς-Ν. Μαγνησιακός 6-0
Ερμής-Α.ΠΟ.Β. 5-1
Αχιλλέας-Σκόπελος 0-1
Δύναμις-Άθλος 2-0

Βαθμολογία
ΑΘΛ. ΚΟΛ. ΝΙΚΗΣ ……….44 (45-15)
ΕΝΩΣΗ ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ ……39 (48-19)
ΣΚΟΠΕΛΟΣ …………………38 (40-8)
ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ ………………35 (35-15)
ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Θ…………….31(27-16)
ΔΥΝΑΜΗ………………….. 28 (38-28)
ΙΩΛΚΟΣ …………………….25 (38-25)
ΕΡΜΗΣ ……………………….24 (40-34)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. …………21 (34-37)
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π. ………….12 (27-40)
ΝΕΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ …..10 (16-58)
ΑΘΛΟΣ………………………. 7 (17-37)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ ……5 (12-48)
Α.ΠΟ.Β ………………………..0 (17-46)
*Η Σκόπελος «χρωστά» δύο παιχνίδια εκτός έδρας με Άθλο(9η) και Ηρακλή Α.Θ.(11η)
*Εκκρεμούν και τα ματς Κένταυρος Ν.Π-Αχιλλέας (8η), Απόλλωνας Καναλίων-Ηρακλής Α.Θ.(12η) και Αχιλλέας-Λεχώνια(15η)

Ολη η δράση στο ποδόσφαιρο

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |