Συνέχεια με εξ’ αναβολής αγώνες στην ΕΠΣΘ

 

Συνεχίζονται και αυτή την εβδομάδα οι εξ αναβολής αγώνες στην ΕΠΣΘ.
Σε αυτά που έγιναν το σαββατοκύριακο είχαμε τα αποτελέσματα.
Α’ΕΠΣΘ
Ρήγας-Σκιάθος 6-0 (31′,36′,61′,90′ Σέττος, 53′ πεν.Πάσχος, 57′ Γούτσιος)
Γ΄ΕΠΣΘ
Ιωλκός-Δημητριάς 0-2 (52’ Ασημάκης, 77’ Καρακώστας Αθ.)
Αχιλλέας-Ένωση Λεχωνίων Νηλέα 0-6(16′ Σκαμπαρδώνης, 28′ Λιόλιος, 48′, 51′ Φιλίππου, 61′ Τρελόπουλος, 70′ Βαϊόπουλος)
Άθλος-Σκόπελος 1-0 (84′ Κωτούλας)

Επίσης ορίστηκαν τα ματς..
Β’ ΕΠΣΘ
13/3/2019 16:00 ΑΓ. Γ. ΝΗΛΕΙΑΣ | ΑΕ 2002 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ(18η αγωνιστική)
Γ’ ΕΠΣΘ
13/3/2019 16:00 ΚΑΝΑΛΙΩΝ | ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ.– ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΘ(12η αγωνιστική)

Η επόμενη 20η αγωνιστική των 3 κατηγοριών θα γίνει 16-17/3

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ Η 20η αγωνιστική(16-17/3)
Μυρμιδόνες- Δήμητρα
Ρήγας Φ.- Πρωτεσίλαος
Μαγνησιακός- Πύρασος
Αίας- Σκιάθος
Ηρακλής Β.- Σαρακηνός
Διαγόρας- Ακρόπολη
Αγία Παρασκευή- Αγία Άννα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΠΣΘ
Διαγόρας ……………46 (36-8)
Δήμητρα …………….44 (50-14)
Ρήγας Φεραίος…….44 (54-10)
Αίας Σούρπης……… 43 (44-18)
Σαρακηνός ………….35 (39-20)
Ακρόπολη ……………29 (36-32)
Αγία Παρασκευή …..25 (30-37)
Πύρασος ………………24 (23-32)
Σκιάθος ………………..21 (26-43)
Αγία Άννα …………….18 (19-32)
Πρωτεσίλαος …………16 (15-34)
Ηρακλής ………………..15 (18-40)
Μυρμιδόνες …………..11 (21-52)
Μαγνησιακός …………..8 (10-49)
Εκκρεμεί ο αγώνας Αγία Άννα- Σκιάθος (18η)

Β΄ΕΠΣΘ Η 20η αγωνιστική (16-17/3)
Ιάσων Α.Μ.- ΦΘ Αγχιάλου
Μικροθήβες- Άνθ. Γαζής
Δάφνη – Πανιώνιος
Ελευθεριακός – Μακρινίτσα
Τοξότης- Παγασητικός
Πηλέας- Αστέρας Ριζ.
Ρεπό: ΑΕ 2002
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ΕΠΣΘ
Τοξότης …………….39 (40-17)
Δάφνη ………………36 (31-14)
Α.Σ.Αγχίαλος ………36 (44-21)
Ιάσων Α.Μεριάς….. 33 (28-20)
ΑΕ 2002 ………………29 (36-25)
Μακρινίτσα …………29 (29-22)
Πανιώνιος ……………28 (50-27)
Παγασητικός ………..24 (17-32)
Ελευθεριακός………. 19 (23-34)
Αστέρας …..(-1)……..13 (16-24)
Άνθιμος Γαζής ………..13 (19-28)
Πηλέας …………………12 (17-50)
Μικροθήβες…………… 7 (9-45)
Εκρρεμεί ο αγώνας ΑΕ 2002-Πανιώνιος (18η)

Γ’ ΕΠΣΘ Η 20η αγωνιστική(16-17/3)
Δύναμις- Αχιλλέας
Απόλλων Καν. – Κένταυρος Ν.Π.
Ηρακλής Αγ. Θ.- Ερμής
Σκόπελος- Δημητριάς
Α.Κ. Νίκης- Ν. Μαγνησιακός
Ε.Λ. Νηλέας- ΑΠΟΒ
Άθλος- Ιωλκός
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ΄ΕΠΣΘ
Αθλ. Κολ. Νίκης ………..48 (54-18)
Σκόπελος …………………44 (46-12)
Λεχώνια…………………..42 (54-21)
Δημητριάς ………………..41 (39-20)
Δύναμη……………………. 31 (41-35)
Ηρακλής Α.Θ……………… 31 (28-18)
Ιωλκός ………………………28 (40-27)
Ερμής ………………………..28 (46-36)
Απόλλων Καναλίων (-3)…21 (40-45)
Κένταυρος Ν.Π….(-3)……..15 (33-44)
Άθλος ……….(-3)…………….13 (21-41)
Νέος Μαγνησιακός ……….10 (15-63)
ΑΠΟΒ ………….(-3)…………..3 (19-45)
Αχιλλέας Αχ…(-6)…………… 2 (16-57)

*Εκκρεμούν τα ματς Ηρακλής Α.Θ.-Σκόπελος (11η), Απόλλωνας Καναλίων-Ηρακλής Α.Θ.(12η) και για τη 18η Λεχώνια- Κένταυρος Ν.Π. Ιωλκός- Δημητριάς Ηρακλής Αγ. Θ.- Αχιλλέας

Συνέχεια με εξ’ αναβολής αγώνες στην ΕΠΣΘ

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο |