Χωρίς κόπο …και δύσκολα ….Γ’ Εθνική – Αποτελέσματα

Χωρίς αγώνα και χωρίς κόπο έμεινε πρωτοπόρος ο Ολυμπιακός Βόλου, (θα αγωνιζόταν με την Αναγέννηση Καρδίτσας που έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα),
Έστω και δύσκολα, η Νίκη Βόλου επιβλήθηκε με 3-2 του Αλμυρού για την 23η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.Οι «κυανόλευκοι» βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ ωστόσο κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση .
Ο Αλμυρός άνοιξε το σκορ με τον Παπακώστα στο 42’ ωστόσο η ομάδα του Ράτκο Ντόστανιτς έκανε το 1-1 με πέναλτι του Κέρι στο 53’. Στο 57’ ο Τσελεπής έδωσε ξανά το προβάδισμα 1-2 στους φιλοξενούμενους, με τον Θ. Παπαδόπουλο να κάνει το 2-2 στο 74’.
Και αφού στο 76’ ο Κοντοβάς δεν μπόρεσε να νικήσει τον Αποστολίδη σε εκτέλεση πέναλτι, ήρθε στο 88’ ο Κέρι να γράψει το 3-2 και με το δεύτερο προσωπικό του γκολ να χαρίσει τη νίκη στους γηπεδούχους.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ράτκο Ντόστανιτς): Αποστολίδης, Μετούσι, Θ. Παπαδόπουλος, Καρτσαμπάς (62’ Παπαδήμας), Καντούτσης, Τσεμπερίδης (62’ Ρόβας), Μέτσε, Ιορδανίδης (71’ Ντινιωτάκης), Κέρι, Δεμηρτζόγλου (79’ Τσιώλης), Μαντζίρης.
ΑΛΜΥΡΟΣ (Κώστας Βελιτζέλος): Σταυράκης, Καρράς, Μπαρούτας, Ναουμίδης, Παπακώστας, Δημηνάς (73’ Λουκάς), Αλεξανδρής, Γκίκας (90+3’ Ματθαίου), Τσελεπής (87’ Καλαμίδας), Κοντοβάς (90+1’ Στουρνάρας), Τζοβάρας.
Ο Θησέας Αγριάς αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τα Μετέωρα.
Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής: 4ος Όμιλος:
Αναγέννηση Καρδίτσας – Ολυμπιακός Βόλου 0-3 ά.α.
Νίκη Βόλου – ΓΣ Αλμυρού 3-2
(53’ πέν., 88’ Κέρι, 74’ Παπαδόπουλος – 42’ Παπακώστας, 57’ Τσελεπής)
Θησέας Αγριάς – ΑΣ Μετέωρα 2-2
(11’ Κοτζαθανάσης, 49’ Πέτσης – 67’ Κιάκος, 72’ Λίτσιος)
ΑΟ Σελλάνων – Πιερικός 1-2
(76’ Πατσαρούχας – 27’, 66’ Σεχολάρι)
Φωκικός – Αστέρας Ιτέας 1-1
(29’ Μεγάλος – 10’ Γεωργουσόπουλος)
ΑΟ Στυλίδας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2
(71’ Ζωγράφος – 38’, 92′ Κουμπούρας)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0
(12’ Κατσαμάγκας, 22’ Παπαδόπουλος)
Η Βαθμολογία:
Ολυμπιακός Βόλου 62
Νίκη Βόλου 62
Αστέρας Ιτέας 39
ΑΣ Μετέωρα 36
Θησέας Αγριάς 33
Οικονόμος Τσαριτσάνης 32
ΓΣ Αλμυρού 31
Πιερικός 29
ΑΟ Σελλάνων 29
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 27
Απόλλων Μακρυχωρίου 24
ΑΟ Στυλίδας 24
Φωκικός 17
Αναγέννηση Καρδίτσας -8*
Η επόμενη (24η) αγωνιστική:
Κυριακή 31 Μαρτίου, 15:00
Πιερικός – Θησέας Αγριάς
Ολυμπιακός Βόλου – Φωκικός
Μετέωρα – Στυλίδα
Αστέρας Ιτέας – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Νίκη Βόλου
ΓΣ Αλμυρού – Απόλλων Μακρυχωρίου
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Σελλάνων 0-3 A/A

ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΜΙΛΟΙ
1ος όμιλος (23η αγωνιστική)
Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2
Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 0-1
Ασπίδα Ξάνθης – Α.Ε. Καλαμπακίου 1-2
ΠΑΟ Κοσμίου – Πανσερραϊκός 2-4
Καβάλα – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-1
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Άρης Αβάτου 3-0
Κεραυνός Πέρνης – Αετός Ορφανού 5-4
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Καβάλα 57
Νέστος Χρυσούπολης 56
Απόλλων Παραλιμνίου 38

2ος όμιλος (23η αγωνιστική)
ΠΑΟ Κουφαλίων – Γιαννιτσά 0-2
Νίκη Αγκαθιάς – Εδεσσαϊκός 1-0
Μακεδονικός – Αγροτικός Αστέρας 2-1
Ερμής Αμυνταίου – Μελιτέας Μελίτης 1-2
ΠΟ Τρίγλιας – Ολυμπιακός Κυμίνων 3-0
Λαγκαδάς – Βέροια 0-3
Αλμωπός Αριδαίας – Άρης Παλαιοχωρίου 1-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Βέροια 51
Τρίγλια ΠΟ 46
Άρης Παλαιοχωρίου 45
Νίκη Αγκαθιάς 44

3ος όμιλος (23η αγωνιστική)
Α.Ε. Λευκίμμης – Αχέρων Καναλακίου 1-2
Μακεδονικός Φούφα – Θρίαμβος Σερβιανών 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Σούλι Παραμυθιάς 2-1
Κρόνος Αργυράδων – Ναυπακτιακός Αστέρας 0-0
Τηλυκράτης – Γρεβενά Αεράτα 5-0
Θεσπρωτός – Α.Ο. Φλωριάδας 3-0 ά.α.
Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μακεδονικός Φούφας 42
Κρόνος Αργυράδων 41
Ναυπακτιακός 40
Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας 38
Αχέρων Καναλακίου  38

5ος όμιλος (23η αγωνιστική)
Ατρόμητος Πειραιά – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-5
Προοδευτική – Ο.Φ. Ιεράπετρας 0-1
Γιούχτας – Ατσαλένιος 1-3
Κερατσίνι – Επισκοπή 1-3
Αμπελακιακός – Ιωνικός 1-2
Α.Ε. Νεάπολης – Εθνικός 1-1
Ρεπό: Παλαιοχώρα
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΦ Ιεράπετρας 44
Εθνικός Πειραιώς 40
Ιωνικός 40

6ος όμιλος (23η αγωνιστική)
ΠΑΟ Βάρδας – Φοίβος Κρεμαστής 0-1
Ιάλυσος – Διαγόρας Βραχνέικων 1-0
Παλληνιακός – Πανηλειακός 1-1
Παναιγιάλειος – Πανμοβριακός 3-1
Αχαρναϊκός – Νίκη Τραγανού 1-1
(23/3) Διαγόρας – Αστέρας Αμαλιάδας 8-0
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ιάλυσος Ρόδου 54
Διαγόρας Ρόδου 50
Βάρδα ΠΑΟ 36

7ος όμιλος (20ή αγωνιστική)
Ηλυσιακός – Χαραυγιακός 0-1
Άγιος Ιερόθεος – Αιγάλεω 0-2
Άγιοι Ανάργυροι – Αιολικός 1-3
Κόρινθος – Θύελλα Καμαρίου 1-1
Απόλλων Ερέτριας – Καλλιθέα 0-4
Πανθηραϊκός – Χαλκίδα ΑΝΑΒΟΛΗ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αιγάλεω 50
Αιολικός Μυτιλήνης 37
Ηλυσιακός 35

8ος όμιλος (23η αγωνιστική)
Α.Ο. Κατασταρίου – Α.Ο. Εικοσιμίας 8-0
Παναρκαδικός – Αμβρυσσέας 1-1
Μανδραϊκός – Αστέρας Βλαχιώτη 1-2
Λέρνα – Πάμισος Μεσσήνης 1-2
Ερμιονίδα – Ασπρόπυργος 2-4
Πέλλανας Καστορείου – Παναργειακός 0-2
Καλαμάτα – Α.Ο. Υπάτου 1-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Καλαμάτα 59
Ασπρόπυργος 57
Παναργειακός 48

Χωρίς κόπο …και δύσκολα ….Γ’ Εθνική – Αποτελέσματα