Φινάλε στην Γ’ Εθνική

Ολοκληρώνεται σήμερα το πρωτάθλημα στη Γ’ Εθνική με τα ματς (16:00) της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής και στον 4ο όμιλο και η ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου είναι έτοιμη να πανηγυρίσει την επιστροφή στις επαγγελματικές κατηγορίες παίζοντας στις 4 μ.μ. στο Πανθεσσαλικό στάδιο, με αντίπαλο τον Γ.Σ. Αλμυρού που έχει κερδίσει την παραμονή.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ

1ος όμιλος

ΠΑΟΚ Κοσμίου-Απόλλων Παραλιμνίου
Ασπίδα Ξάνθης-Καβάλα
Ορφέας Ξάνθης-Εθνικός Σιδηροκάστρου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Κεραυνός Πέρνης
Νέστος Χρυσούπολης-Αετός Ορφανού
ΑΕ Καλαμπακίου-Άρης Αβάτου
Αλέξανδρος Κιλκίς-Πανσερραϊκός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Καβάλα ……..63
2. Νέστος ………62
3. Πανσερραϊκός ……45

2ος όμιλος
Ερμής Αμυνταίου-ΠΑΟ Κουφαλίων
Μακεδονικός-ΠΟ Τρίγλιας
Νίκη Αγκαθιάς-ΑΠΕ Λαγκαδά
ΑΣ Γιαννιτσά-Αλμωπός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός-Άρης Παλαιοχωρίου
Αγροτικός Αστέρας-Βέροια
Ολυμπιακός Κυμίνων-Μελιτέας
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Βέροια 54
2. ΠΟ Τριγλιας 52
3. Άρης Παλαιοχωρίου 51
4. Νίκη Αγκαθιάς 50

3ος όμιλος
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΑΕ Λευκίμμης
Θρίαμβος Σερβιανών-Θεσπρωτός
Σούλι Παραμυθιάς-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 αα
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
Γρεβενά Αεράτα-Μακεδονικός Σιάτιστας
Κρόνος Αργυράδων-Τηλυκράτης Λευκάδας
Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Κρόνος Αργυράδων………….45
Θεσπρωτός………………….44
Αχέρων Καναλακίου ………….44
Μακεδονικός Φούφας ………42
Ναυπακτιακός Αστέρας ……….40

4ος όμιλος
Ολυμπιακός Βόλου-ΓΣ Αλμυρού
Πιερικός-Νίκη Βόλου
Θησέας Αγριάς-ΑΟ Στυλίδας
Φωκικός-ΑΟ Σελλάνων
ΑΣ Μετέωρα-Απόλλων Μακρυχωρίου
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αστέρας Ιτέας
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 3-0 α.α.
Η Βαθμολογία:
Ολυμπιακός Βόλου 68
===========================
Νίκη Βόλου 66
——————————————-
Αστέρας Ιτέας 43
ΑΣ Μετέωρα 39
ΓΣ Αλμυρού 35
ΑΟ Σελλάνων 35
Πιερικός 35
Οικονόμος Τσαριτσάνης 34
Θησέας Αγριάς 32
===============================
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 27
Απόλλων Μακρυχωρίου 25
ΑΟ Στυλίδας 24
Φωκικός 20
Αναγέννηση Καρδίτσας -8*

5ος όμιλος
Γιούχτας-Κερατσίνι
Προοδευτική-Αμπελακιακός
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-ΑΕ Νεάπολης
ΟΦ Ιεράπετρας-Εθνικός
Ατσαλένιος-Ιωνικός
ΑΟ Επισκοπής-ΑΟ Παλαιόχωρας
Ρεπό: Ατρόμητος Πειραιά
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΦ Ιεράπετρας ….. 47
2. Ιωνικός ………………44
3. Εθνικός ……………….. 44
4. Επισκοπή …………39
5. Γιούχτας ……….. 37

6ος όμιλος
Αστέρας Αμαλιάδας-Ιάλυσος (12:00)
Πανηλειακός-Νίκη Τραγανού
Πανμοβριακός-Θύελλα Ραφήνας
Παλληνιακός-Παναιγιάλειος
ΠΑΟ Βάρδας-Αχαρναϊκός
Φοίβος Κρεμαστής-Διαγόρας Βραχνεΐκων (16:30)
Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ιαλυσός 58
2. Διαγόρας 52
3. ΠΑΟ Βάρδας 37

7ος όμιλος – 22η αγωνιστική
Χαλκίδα-Αιολικός
Ηλυσιακός-Θύελλα Καμαρίου
Πανθηραϊκός-Καλλιθεά
Άγιος Ιερόθεος-Απόλλων Ερέτριας
Άγιοι Ανάργυροι-Κόρινθος
Χαραυγιακός-Αιγάλεω
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Αιγάλεω 53
2. Αιολικός 40
3. Ηλυσιακός 35

8ος όμιλος
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΟ Εικοσιμίας
ΑΟ Κατασταρίου-Ερμιονίδα
Καλαμάτα-Παναρκαδικός
ΑΕ Πελλάνας-Μανδραϊκός
Ασπρόπυργος-Ένωση Λέρνας
Παναργειακός-Πάμισος
ΑΟ Υπάτου-Αστέρας Βλαχιώτη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ένωση Ασπροπύργου 63
2. Καλαμάτα 52
3. Παναργειακός44

Φινάλε στην Γ’ Εθνική