Όλη η κλήρωση της Σούπερ Λίγκα 1 για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης 2 Ιουλίου η κλήρωση της Σούπερ Λίγκα 1 για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Τα ντέρμπι είναι: 4η Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός, 8η Ολυμπιακός – ΑΕΚ, 10η αγωνιστική Παναθηναϊκός – ΑΕΚ, τη 12η Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
Αναλυτικά ΟΛΗ η κλήρωση:
1η Αγωνιστική (24-26 Αυγούστου 2019)

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ – Ξάνθη
Λαμία – Παναθηναϊκός
Άρης – ΟΦΗ
ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός
Πανιώνιος – ΝΠΣ Βόλος
Ατρόμητος – ΑΕΛ

2η αγωνιστική (31 Αυγούστου 2019, 1-2 Σεπτεμβρίου 2019)
ΑΕΛ – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ
ΝΠΣ Βόλος – Άρης
Παναθηναϊκός – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Ξάνθη
ΠΑΟΚ – Πανιώνιος
Λαμία – Ατρόμητος

3η αγωνιστική (14-16 Σεπτεμβρίου 2019)
ΑΕΚ – Λαμία
Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης
Άρης – Παναθηναϊκός
Ατρόμητος – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Βόλος ΝΠΣ
ΟΦΗ – Παναιτωλικός
Πανιώνιος – ΑΕΛ

4η αγωνιστική (21-23 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΛ – Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος
Βόλος ΝΠΣ – ΟΦΗ
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
Παναιτωλικός – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ – Άρης
Λαμία – Πανιώνιος

5η αγωνιστική (28-30 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Ξάνθη – Βόλος ΝΠΣ
Άρης – ΑΕΛ
Ατρόμητος – Παναιτωλικός
Ολυμπιακός – Λαμία
ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Παναθηναϊκός

6η αγωνιστική (5-7 Οκτωβρίου 2019)
ΑΕΛ – ΑΕΚ
Άρης – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ
Βόλος ΝΠΣ – Ατρόμητος
ΟΦΗ – Πανιώνιος
Παναθηναϊκός – Ξάνθη
Λαμία – Παναιτωλικός

7η αγωνιστική (19-21 Οκτωβρίου 2019)
ΑΕΚ – Βόλος ΝΠΣ
Ξάνθη – Άρης
Ατρόμητος – Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – ΑΕΛ
Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΟΚ – Λαμία

8η αγωνιστική (26-28 Οκτωβρίου)
Άρης – Παναιτωλικός
Αστέρας Τρίπολης – Λαμία
Ατρόμητος – Πανιώνιος
Βόλος ΝΠΣ – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
ΟΦΗ – Ξάνθη
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

9η αγωνιστική (2-4 Νοεμβρίου 2019)
ΑΕΚ – Ατρόμητος
ΑΕΛ – ΟΦΗ
Ξάνθη – Ολυμπιακός
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Άρης
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
Λαμία – Βόλος ΝΠΣ

10η αγωνιστική (9-11 Νοεμβρίου 2019)
ΑΕΛ – Λαμία
Ξάνθη – Πανιώνιος
Άρης – Αστέρας Τρίπολης
Βόλος ΝΠΣ – Παναιτωλικός
Ολυμπιακός – Ατρόμητος
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

11η αγωνιστική (23-25 Νοεμβρίου 2019)
ΑΕΚ – Άρης
Αστέρας Τρίπολης – Βόλος ΝΠΣ
Ατρόμητος – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός
Πανιώνιος – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ
Λαμία – Ξάνθη

12η αγωνιστική (30 Νοεμβρίου 2019, 1-2 Δεκεμβρίου 2019)
ΑΕΛ – Βόλος ΝΠΣ
Ξάνθη – Ατρόμητος
Άρης – Λαμία
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
ΟΦΗ – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Παναιτωλικός

13η αγωνιστική (7-9 Δεκεμβρίου 2019)
ΑΕΚ – Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ
Ατρόμητος – Άρης
Βόλος ΝΠΣ – Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – Ξάνθη
Λαμία – ΟΦΗ

Β΄ΓΥΡΟΣ
14η αγωνιστική (14-15 Δεκεμβρίου 2019)

ΑΕΛ- Ατρόμητος
Ξάνθη – ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός
Βόλος ΝΠΣ- Πανιώνιος
ΟΦΗ – Άρης
Παναθηναϊκός – Λαμία
Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ

15η αγωνιστική (18-19 Δεκεμβρίου 2019)
ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης
Ξάνθη – Παναιτωλικός
Άρης – Βόλος ΝΠΣ
Ατρόμητος – Λαμία
Ολυμπιακός – ΑΕΛ
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός
Πανιώνιος – ΠΑΟΚ

16η αγωνιστική (21-23 Δεκεμβρίου 2019)
ΑΕΛ – Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη
Βόλος ΝΠΣ – Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός – Άρης
Παναιτωλικός – ΟΦΗ
ΠΑΟΚ – Ατρόμητος
Λαμία – ΑΕΚ

17η αγωνιστική (4-6 Ιανουαρίου 2020)
ΑΕΚ – Παναιτωλικός
Ξάνθη – ΑΕΛ
Άρης – ΠΑΟΚ
Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
ΟΦΗ – Βόλος ΝΠΣ
Πανιώνιος – Λαμία

18η αγωνιστική (11-13 Ιανουαρίου 2020)
ΑΕΛ – Άρης
Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ
Βόλος ΝΠΣ – Ξάνθη
Παναθηναϊκός – Πανιώνιος
Παναιτωλικός – Ατρόμητος
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Λαμία – Ολυμπιακός

19η αγωνιστική (18-19 Ιανουαρίου 2020)
ΑΕΚ – ΑΕΛ
Ξάνθη – Παναθηναϊκός
Ατρόμητος – Βόλος ΝΠΣ
Ολυμπιακός – Άρης
Παναιτωλικός – Λαμία
Πανιώνιος – ΟΦΗ
ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

20η αγωνιστική (22-23 Ιανουαρίου 2020)
ΑΕΛ – Παναιτωλικός
Άρης – Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος
Βόλος ΝΠΣ – ΑΕΚ
ΟΦΗ – Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός – Ατρόμητος
Λαμία – ΠΑΟΚ

21η Aγωνιστική (25-27 Ιανουαρίου 2020)
ΑΕΚ – Ολυμπιακός
ΑΕΛ – Παναθηναϊκός
Ξάνθη – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Άρης
Πανιώνιος – Ατρόμητος
ΠΑΟΚ – Βόλος ΝΠΣ
Λαμία – Αστέρας Τρίπολης

22η αγωνιστική (1-3 Φεβρουαρίου 2020)
Άρης – Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός
Ατρόμητος – ΑΕΚ
Βόλος ΝΠΣ – Λαμία
Ολυμπιακός – Ξάνθη
ΟΦΗ – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

23
η αγωνιστική (8-10 Φεβρουαρίου 2020)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός
Αστέρας Τρίπολης – Άρης
Ατρόμητος – Ολυμπιακός
Παναιτωλικός – Βόλος ΝΠΣ
Πανιώνιος – Ξάνθη
ΠΑΟΚ – ΟΦΗ
Λαμία – ΑΕΛ

24η αγωνιστική (15-17 Φεβρουαρίου 2020)
ΑΕΛ – ΠΑΟΚ
Ξάνθη – Λαμία
Άρης – ΑΕΚ
Βόλος ΝΠΣ – Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός – Πανιώνιος
ΟΦΗ – Ατρόμητος
Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός

25η αγωνιστική (22-24 Φεβρουαρίου 2020)
ΑΕΚ – ΟΦΗ
Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός
Ατρόμητος – Ξάνθη
Βόλος ΝΠΣ – ΑΕΛ
Παναιτωλικός – Πανιώνιος
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
Λαμία – Άρης

26η αγωνιστική (1η Μαρτίου 2020)
ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης
Ξάνθη -ΠΑΟΚ
Άρης – Ατρόμητος
Ολυμπιακός – Παναιτωλικός
ΟΦΗ – Λαμία
Παναθηναϊκός – Βόλος ΝΠΣ
Πανιώνιος – ΑΕΚ
Θα ακολουθήσουν πλέι οφ για τις ομάδες των θέσεων 1-6 για τον τίτλο και τις θέσεις της Ευρώπης και πλέι άουτ των ομάδων, που την κανονική περίοδο θα τερματίσουν στις θέσεις 7-14.

Όλη η κλήρωση της Σούπερ Λίγκα 1 για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.