Euroleague: Πρεμιέρα εκτός για τον Ολυμπιακό, εντός ο Παναθηναϊκός

Εκτός έδρας θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του στην Euroleague της περιόδου 2019/2020 ο Ολυμπιακός, σε αντίθεση με τον Παναθηναϊκό που θα παίξει εντός.
Η διοργάνωση ξεκινά στις 3 Οκτωβρίου, με τον Ολυμπιακό να κάνει πρεμιέρα την ίδια ημέρα κόντρα στην Βιλερμπάν (21:45) στην Γαλλία, ενώ μία ημέρα αργότερα (4/10, 21:30) οι «πράσινοι» θα φιλοξενήσουν τον Ερυθρό Αστέρα στο κλειστό των ολυμπιακών εγκαταστάσεων.
Το πρόγραμμα των δύο πρώτων αγωνιστικών της Euroleague:
1η αγωνιστική
Χίμκι – Μακάμπι Τελ Αβίβ 3/10
Μπάγερν Μονάχου – Αρμάνι Μιλάνο 3/10
Βιλερμπάν – Ολυμπιακός 3/10
Ρεάλ Μαδρίτης – Φενέρμπαχτσε 3/10
Ζάλγκιρις Κάουνας – Μπασκόνια 4/10
Αναντολού Εφές – Μπαρτσελόνα 4/10
Αλμπα Βερολίνου – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 4/10
Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας 4/10
Βαλένθια – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 4/10
2η αγωνιστική
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπάγερν Μονάχου 10/10
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Μπαρτσελόνα 10/10
Ερυθρός Αστέρας – Φενέρμπαχτσε 10/10
Βιλερμπάν – Παναθηναϊκός 10/10
Ρεάλ Μαδρίτης – Μακάμπι Τελ Αβίβ 10/10
Χίμκι – Μπασκόνια 11/10
Αναντολού Εφές – Αλμπα Βερολίνου 11/10
Ολυμπιακός – Βαλένθια 11/10
Αρμάνι Μιλάνο – Ζάλγκιρις Κάουνας 11/10

Στις 6 Δεκεμβρίου 2019 θα γίνει το πρώτο ντέρμπι των «αιωνίων» αντιπάλων στην Euroleague με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό.
Το αναλυτικό πρόγραμμα των Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στη διοργάνωση της περιόδου 2019/2020 είναι το ακόλουθο:
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1η αγωνιστική (3/10): Βιλερμπάν – Ολυμπιακός
2η αγωνιστική (11/10): Ολυμπιακός – Βαλένθια
3η αγωνιστική (18/10): Ολυμπιακός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης
4η αγωνιστική (25/10): Μπασκόνια – Ολυμπιακός
5η αγωνιστική (30/10): ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός
6η αγωνιστική (1/11): Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ
7η αγωνιστική (7/11): Ολυμπιακός – Αναντολού Εφές
8η αγωνιστική (15/11): Ολυμπιακός Ζάλγκιρις Κάουνας
9η αγωνιστική (19/11): Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός
10η αγωνιστική (21/11): Αλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός
11η αγωνιστική (29/11): Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο
12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
13η αγωνιστική (12/12): Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός
14η αγωνιστική (18/12): Ολυμπιακός – Χίμκι
15η αγωνιστική (20/12): Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός
16η αγωνιστική (22/12): Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός
17η αγωνιστική (2/1): Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε
18η αγωνιστική (10/1): Βαλένθια – Ολυμπιακός
19η αγωνιστική (14/1): Ολυμπιακός – Αλμπα Βερολίνου
20η αγωνιστική (17/1): Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου
21η αγωνιστική (23/1): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Ολυμπιακός
22η αγωνιστική (30/1): Ολυμπιακός – Μπασκόνια
23η αγωνιστική (4/2): Ζάλγκιρις Κάουνας – Ολυμπιακός
24η αγωνιστική (6/2): Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
25η αγωνιστική (20/2): Ολυμπιακός – Βιλερμπάν
26η αγωνιστική (27/2): Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός
27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
28η αγωνιστική (6/3): Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός
29η αγωνιστική (12/3): Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός
30η αγωνιστική (20/3): Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης
31η αγωνιστική (24/3): Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας
32η αγωνιστική (27/3): Χίμκι – Ολυμπιακός
33η αγωνιστική (2/4): Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός
34η αγωνιστική (9/4): Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1η αγωνιστική (4/10): Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας
2η αγωνιστική (10/10): Βιλερμπάν – Παναθηναϊκός
3η αγωνιστική (17/10): Παναθηναϊκός – Αρμάνια Μιλάνο
4η αγωνιστική (24/10): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Παναθηναϊκός
5η αγωνιστική (29/10): Χίμκι – Παναθηναϊκός
6η αγωνιστική (31/10): Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές
7η αγωνιστική (8/11): Παναθηναϊκός – Βαλένθια
8η αγωνιστική (14/11): Παναθηναϊκός – Άλμπα Βερολίνου
9η αγωνιστική (19/11): Ζάλγκιρις Κάουνας – Παναθηναϊκός
10η αγωνιστική (22/11): Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός
11η αγωνιστική (28/11): Παναθηναϊκός – Μπασκόνια
12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
13η αγωνιστική (13/12): Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός
14η αγωνιστική (17/12): Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε
15η αγωνιστική (19/12): Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός
16η αγωνιστική (26/12): Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης
17η αγωνιστική (2/1): ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός
18η αγωνιστική (9/1): Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός
19η αγωνιστική (15/1): Παναθηναϊκός – Μπάγερν Μονάχου
20η αγωνιστική (17/1): Παναθηναϊκός – Ζάλγκιρις
21η αγωνιστική (24/1): Παναθηναϊκός – Βιλερμπάν
22η αγωνιστική (31/1): Βαλένθια – Παναθηναϊκός
23η αγωνιστική (5/2): Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός
24η αγωνιστική (7/2): Παναθηναϊκός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης
25η αγωνιστική (21/2): Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα
26η αγωνιστική (28/2): Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός
27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
28η αγωνιστική (5/3): Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
29η αγωνιστική (13/3): Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός
30η αγωνιστική (19/3): Άλμπα Βερολίνου – Παναθηναϊκός
31η αγωνιστική (25/3): Παναθηναϊκός – Χίμκι
32η αγωνιστική (27/3): Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός
33η αγωνιστική (3/4): Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ
34η αγωνιστική (10/4): Μπασκόνια – Παναθηναϊκός

Euroleague: Πρεμιέρα εκτός για τον Ολυμπιακό, εντός ο Παναθηναϊκός

Αθλητισμός, Μπάσκετ |