Φιλική ήττα Ολυμπιακού Βόλου από Απόλλωνα Λάρισας

Φιλική ήττα γνώρισε η ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου, χάνοντας με σκορ 2-1 από τον Απόλλωνα Λάρισας στο γήπεδο Φιλιππούπολης. Οι Λαρισαίοι καλύτεροι στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα του 90λεπτου εκμεταλλευόμενοι δυο λάθη προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0 χάρη σε δύο τέρματα του αρχηγού τους, Κώστα Χατζή (35′ με σουτ και 37′ με πέναλτι που κέρδισε ο Γκουστάβο). Οι Βολιώτες μείωσαν στο 90′ με σουτ του Τάσου Μαρούδα
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ.: Μακρυωνίτης (60’ Γιδόπουλος), Γραικός (62’ Πριόνας), Μπουτζίκος (75’ Μπαρούτας), Βοσνακίδης, Παπαϊωάννου (78’ Καναβός), Ρόκας (60’ Φαζός), Κόλα (63’ Τσιάρας), Σκοπελίτης (83’ Πάσχος), Τσίτας (60’ Μαρούδας), Στεφάνοβιτς (63’ Πόζογλου), Τζέφερσον (71’ Κλεμέντε).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Γκέκας, Σκούπρας, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Κούλπας, Σιφναίος, Τασιούλης (25’ Νούσιος), Λίταινας, Καρατάσιος, Ναζίμ, Γκουστάβο.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Νύκταρης, Καμπέρης, Γαρυφαλλόπουλος, Γεωργακόπουλος, Κακάμης, Γκουτρουμπής, Κοντοθανάσης, Σουλιώτης, Κωστούλας, Καρδάμης.