Φιλικό 2-0 επί του Θησέα η Νίκη

Την αντίσταση του Θησέα Αγριάς σε φιλικό παιχνίδι στο βοηθητικό του Πανθεσσαλικού ξεπέρασε την Κυριακή (8/9) η Νίκη Βόλου.
Οι «κυανόλευκοι» επικράτησαν με 2-0, σημειώνοντας και τα δύο γκολ τους στο τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά έδειξαν ότι δεν είναι έτοιμη εν όψει της έναρξης των υποχρεώσεών της.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ισαάκ Χοβέ θέλησε να κάνει δοκιμές και παρέταξε μία πειραματική ενδεκάδα. Ωστόσο, στην επανάληψη, που χρησιμοποίησε τους θεωρητικά βασικούς, η Νίκη Βόλου έβγαλε ποιότητα στο γήπεδο.
Το 1-0 έγινε στο 81’ με κοντινό πλασέ του Μασκουνιάν ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ροχάνο σκόραρε στην κενή εστία, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ισαάκ Χοβέ): Κ. Παπαδόπουλος, Φλώρος, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Μπιτσάκος, Μπάμης, Χατζής, Ιορδανίδης, Λίτσιος , Καρβούνης, Ροχάνο.
Η σύνθεση της Νίκης Βόλου στο β’ ημίχρονο: Αποστολίδης, Παγώνης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Σ. Κυριακίδης, Μπιτσάκος (76’ Τσιώλης), Ντομίνγκεθ, Λούκας Γκαρσία, Μασκουνιάν, Κρουθ, Ροχάνο (88’ Κ. Κυριακίδης).
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ (Λάκης Μπακάλης): Κεφαλάς (46’ Ντάριο Βαν ντε Γουΐχε), Ιακωβίδης, Γιαουπλάρι, Μπόρας (83’ Ζάχος), Κυρίτσης (69’ Νιαώτης), Διαμαντόπουλος, Γαλανόπουλος (46’ Ερρίκος Βαν ντε Γουΐχε), Χατζησταμάτης (80’ Γαλανόπουλος), Οικονόμου, Πέτσης (69’ Ζαχαράκης), Βλάχος (46’ Σιώμος).