Ο ΝΠΣ Βόλος με Τόρες 1-0 τον ΟΦΗ!

Μετά από ένα… χορταστικό ματς και πολλές ευκαιρίες στο Πανθεσσαλικό στάδιο, ο ΝΠΣ Βόλος με τον Χοακιν Τόρες με… γκολ στο 75′ να κάνει σεφτέ, επικράτησε του ΟΦΗ με 1-0, φτάνοντας στην τρίτη του νίκη στη φετινή Super League 1 και υποχρεώνοντας παράλληλα τον αντίπαλό του στην πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα.

Ο Τόρες μπήκε αλλαγή στην επανάληψη -κάνοντας ντεμπούτο- και πέτυχε το νικητήριο τέρμα, με πολύ ωραία προσπάθεια στο 75’, για λογαριασμό της -αήττητης εντός έδρας- ομάδας της Μαγνησίας που είχε και δοκάρι στο 19ο λεπτό με τον Μπαλογιάννη…ενώ δύο δοκάρια είχαν και οι Κρητικοί σε προσπάθειες των Φιγκεϊρέδο στο 59’ και Νέρια στο 77’, που έφυγαν χωρίς βαθμό στις αποσκευές τους!
Στο πρώτο ημίχρονο, ο ρυθμός ήταν αρκετά γρήγορος από το ξεκίνημα, με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, ένα δοκάρι και από 11 τελικές για κάθε ομάδα αλλά… μηδέν γκολ παραδόξως!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Βόλος (4-1-4-1): Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Διαμαντής, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης (68’ Μαξ), Μουνίθ (74’ Μάντζης), Ζοάο (46’ Τόρες), Μυστακίδης, Γέντρισεκ.
ΟΦΗ (4-2-3-1): Σωτηρίου, Μπράουν, Κοροβέσης (80’ Βαζ), Νάστος, Γιαννούλης, Μεγιάδο, Σακόρ (56’ Φιγκεϊρέδο), Τσιλιανίδης, Νέιρα, Σεμέδο, Μάνος.
Διαιτητής: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου).