2η αγωνιστική στην Α΄ και πρεμιέρα στη Β’ ΕΠΣΘ

Η 2η αγωνιστική στην Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ και η πρεμιέρα στη Β’ ΕΠΣΘ γίνεται το Σαββατοκύριακο
Το πρόγραμμα :
Α ’ Κατηγορία ΕΠΣΘ 2η αγωνιστική
Σάββατο 5 Οκτωβρίου

Γηπ. Διμηνίου (4 μ.μ.):Δάφνη- Σαρακηνός
Γηπ. Αγίας Παρασκευής (4 μ.μ.):Αγία Παρασκευή-Πρωτεσίλαος
Γηπ. «Βοηθητικό» ΕΑΚ (4 μ.μ.):Πύρασος – Ακρόπολη
Κυριακή 6 Οκτωβρίου
Γηπ. «Βοηθητικό» ΕΑΚ (11 π.μ.):Τοξότης- Αγία Άννα
Γηπ. Βελεστίνου (11 π.μ.) Ρήγας-Σκιάθος
Γηπ. Σούρπης (4 μ.μ.):Αίας- Α.Ε. 2002
Γηπ. Ευξεινούπολης (4 μ.μ.):Δήμητρα-Ιάσων Α.Μ.

Β’ Κατηγορία ΕΠΣΘ 1η αγωνιστική
Σάββατο 5 Οκτωβρίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (4 μ.μ.): Αθλ .Κολέγιο Νίκης-Μακρινίτσα
Γηπ. Ριζομύλου (4 μ.μ.): Αστέρας – Ένωση Λεχωνίων / Νηλέα
Κυριακή 6 Οκτωβρίου
Γηπ. «Βασδέκειο» (11 π.μ.): Ελευθεριακός-Μαγνησιακός
Γηπ. ΕΤΒΑ (11 π.μ.) Πηλέας-Σκόπελος
Γηπ. Γατζέας (4 μ.μ.): Άνθιμος Γαζής-Αγχίαλος
Γηπ. Πλατάνου (4 μ.μ.): Μυρμιδόνες-Πανιώνιος

Στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣΘ οι 12 ομάδες μετά την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος (2 γύροι) θα παίξουν όλες στην β’ φάση, «κουβαλώντας» τους βαθμούς των 22 αγωνιστικών της κανονικής περιόδου. Στα πλέι οφ θα συμμετάσχουν οι έξι πρώτοι. Θα γίνουν πέντε αγωνιστικές σε έναν γύρο, με τις τρεις πρώτες ομάδες να δίνουν τρία παιχνίδια στο «σπίτι» τους και δύο εκτός, ενώ εκείνες που θα βρεθούν στις θέσεις 4-6, θα επιδιώξουν να κάνουν τη βαθμολογική ανατροπή παίζοντας δύο φορές ως γηπεδούχοι και τρεις ως φιλοξενούμενοι.
Το ίδιο ακριβώς σύστημα θα έχουν και τα πλέι άουτ, στα οποία θα εμπλακούν οι έξι τελευταίες ομάδες.
Ένα παραπάνω ματς ως γηπεδούχοι θα δώσουν η 7η, 8η και 9η της κανονικής περιόδου, ενώ η 10η, 11η και 12η θα παίξουν ένα παραπάνω εκτός έδρας.
Στις 28-29 Απριλίου πέφτει η αυλαία της κανονικής περιόδου. Τα πλέι οφ και πλέι άουτ αρχίζουν στις 4-5 Απριλίου και τελειώνουν στις 9-10 Μαΐου.
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2019-2020
ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ
1η αγωνιστική 05-06/10/2019 1ος ΓΥΡΟΣ
2η αγωνιστική 12-13/10/2019 1ος ΓΥΡΟΣ
3η αγωνιστική 19-20/10/2019 1ος ΓΥΡΟΣ
4η αγωνιστική 02-03/11/2019 1ος ΓΥΡΟΣ
5η αγωνιστική 09-10/11/2019 1ος ΓΥΡΟΣ
6η αγωνιστική 16-17/11/2019 1ος ΓΥΡΟΣ
7η αγωνιστική 23-24/11/2019 1ος ΓΥΡΟΣ
8η αγωνιστική 30/11-01/12/2019 1ος ΓΥΡΟΣ
9η αγωνιστική 07-08/12/2019 1ος ΓΥΡΟΣ
10η αγωνιστική 14-15/12/2019 1ος ΓΥΡΟΣ
11η αγωνιστική 21-22/12/2019 1ος ΓΥΡΟΣ
12η 11-12/01/2020 2ος ΓΥΡΟΣ
13η 18-19/01/2020 2ος ΓΥΡΟΣ
14η 25-26/01/2020 2ος ΓΥΡΟΣ
15η 01-02/02/2020 2ος ΓΥΡΟΣ
16η 08-09/02/2020 2ος ΓΥΡΟΣ
17η 15-16/02/2020 2ος ΓΥΡΟΣ
18η 22-23/02/2020 2ος ΓΥΡΟΣ
19η 07-08/03/2020 2ος ΓΥΡΟΣ
20η 14-15/03/2020 2ος ΓΥΡΟΣ
21η 21-22/03/2020 2ος ΓΥΡΟΣ
22η 28-29/04/2020 2ος ΓΥΡΟΣ

PLAY OFF – OUT
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ PLAY OFF – OUT
1η αγωνιστική 04-05/04/2020 PLAY OFF – OUT
2η αγωνιστική 11-12/04/2020 PLAY OFF – OUT
3η αγωνιστική 25-26/04/2020 PLAY OFF – OUT
4η αγωνιστική 02-03/05/2020 PLAY OFF – OUT
5η αγωνιστική 09-10/05/2019 PLAY OFF – OUT
Από την Β’ στην Α’ ανεβαίνουν τρεις ομάδες, ενώ στη Γ’ τοπική πέφτουν δύο που μπορεί να αυξηθούν αν υποβιβαστούν σύλλογοι της ΕΠΣΘ από την Γ’ Εθνική.

2η αγωνιστική στην Α΄ και πρεμιέρα στη Β’ ΕΠΣΘ