Πρώτες ήττες για 3 -ΕΠΣΘ : Αποτελέσματα βαθμολογίας

Σαρακηνός και Αίας οι νικητές των ντέρμπι στην 6η αγωνιστική στην Α ΄ΕΠΑΘ …Ο Σαρακηνός έκανε το 6 στα 6 και είναι στην κορυφή ενώ ο Αίας Σούρπης έσπασε το αήττητο του Ρήγα Φεραίου ενώ η επόμενη αγωνιστική έχει το ντέρμπι Ρήγας-Σαρακηνός
Στη Β΄ΕΠΣΘ πρώτη ήττα είχαν Σκόπελος και Πανιώνιος και οι Μυρμιδόνες έπιασαν κορυφή,ενώ στη Γ΄ ΕΠΣΘ ο πρώτος Απόλλων Καναλίων έχοντας ρεπό απέκτησε συγκάτοικο τον επίσης αήττητο Κένταυρο Ν.Π και στην επόμενη αγωνιστική παίζουν μεταξύ τους

Αποτελέσματα βαθμολογίες

Α’ ΕΠΣΘ 6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σαρακηνός-Αγία Άννα 2-1(43’ Καλαμάτας , 68’ Παλαμιώτης -37’ Δημολιός)
Αίας Σούρπης-Ρήγας Φεραίος 2-1 (48’ 92’ Ι.Αραπίτσας- 85΄Σέττος)
Ακρόπολη-Α.Ε. 2002 6-2 (10’,78’Ι.Μόσιος, 22’, 67’ πεν. Φουρκιώτης, 44’ Παγώνης ,53’Τσεκούρας -5’ Παρίσης, 32’ Πολυχρόνου
Δήμητρα-Πύρασος 4-2 (6΄Κλουκουτάρας,7΄Καρράς, 23΄Αλ. Αραπίτσας, 60΄Κρανάς- 27΄Ρεφουγιάτι, 82’ Γκαραβέλας)
Ιάσων Αλ. Μεριάς-Τοξότης 0-3 (7’ Γερακίνης,37’ πεν.69’ Λ.Δενελάβας)
Δάφνη-Αγία Παρασκευή 1-2 (65΄Τσιγαρίδας-36΄75΄Καραγιάννης)
Πρωτεσίλαος-Σκιάθος 2-2 (11΄Νικογιάννης,70’ Βαλωτής-33’ Νικολαϊδης,83΄Γαζέτης)

Οι σκόρερ
9 ΓΚΟΛ: Μάριος Φουρκιώτης (Ακρόπολη)
7 ΓΚΟΛ: Νίκος Παγώνης (Ακρόπολη), Γιάννης Αραπίτσας (Αίας)
6 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)Γ. Νικολαΐδης (Σκιάθος), Δ. Σέττος (Ρήγας),
5 ΓΚΟΛ: Χρήστος Κλουκουτάρας (Δήμητρα), Δημήτρης Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Αντώνης Τζοβάρας (Αγία Αννα), Δημήτρης Γάρος (Ρήγας), Θανάσης Κατσαβριάς (Αίας),
4 ΓΚΟΛ: Κώστας Φλίγκος (Σαρακηνός), Γιώργος Τζίκας (Σαρακηνός), Ε. Τσιουρής (Σαρακηνός), Θράσος Βαλωτής (Πρωτεσίλαος)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Σαρακηνός ……18
Αίας Σούρπης…15
Ρήγας……………..13
Ακρόπολη………12
Τοξότης…………11
Δήμητρα……….10
Αγία Αννα……..10
Αγία Παρασκευή …10
Α.Ε. 2002……….7
Πρωτεσίλαος ….7
Σκιάθος …………7
Ιάσων Α.Μ……..1
Δάφνη………….0
Πύρασος……….0
Στην επόμενη 7η αγωνιστική (16-17/11) τα ματς:
Ρήγας-Σαρακηνός
Αγία Άννα-Ακρόπολη
Α.Ε. 2002-Σκιάθος
Τοξότης-Πρωτεσίλαος
Πύρασος-Ιάσων Α.Μ.
Αγία Παρασκευή-Αίας
Δάφνη-Δήμητρα

Β’ ΕΠΣΘ 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σκόπελος-Αγχίαλος 0-1
Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα –Μυρμιδόνες 1-2
Ελευθεριακός-Πηλέας 2-2
Άνθιμος Γαζής-Αστέρας 0-1
Μαγνησιακός-Αθλ. Κολέγιο Νίκης 0-3
Μακρινίτσα-Πανιώνιος 3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μυρμιδόνες …….13
Σκόπελος …………12
Α.Κ. Νίκης …….11
Πανιώνιος ……….10
Αστέρας …………..10
Αγχίαλος………8
Μακρινίτσα …..6
Μαγνησιακός ….5
Ανθ. Γαζής …..2
Πηλέας …………2
Ελευθεριακός …..2
Λεχώνια ………..1

Η επόμενη 6η αγωνιστική (16-17/11)
Ελευθεριακός-Ανθ. Γαζής
Αστέρας Ριζ.-Μαγνησιακός
Πηλέας-Λεχώνια
Α.Κ. Νίκης-Σκόπελος
Μυρμιδόνες-Μακρινίτσα
Αγχίαλος-Πανιώνιος

Γ’ ΕΠΣΘ 4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΠΟΒ-Α.Ε. Διμηνίου 4-1
Ερμής-Δημητριάς 2-1
Κένταυρος Ν.Π.-Ν. Μαγνησιακός 3-1
Αχιλλέας-Άθλος 0-4
Ρεπό: Απόλλων Καναλίων
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Κανάλια………………9
Κενταυρος Ν.Π……..9
Α.ΠΟ.Β………………. 7
Άθλος………………….7
Δημητριάς…………..6
Ερμής…………………..4
Ν. Μαγνησιακός….3
Α.Ε. Διμηνίου………..1
Αχιλλέας………………0
Η επόμενη 5η αγωνιστική (16-17/11)
Άθλος-Α.Ε. Διμηνίου
Ν. Μαγνησιακός-Αχιλλέας
Δημητριάς-ΑΠΟΒ
Απόλλων Καν.-Κένταυρος Ν.Π.
Ρεπό: Ερμής

Πρώτες ήττες για 3 -ΕΠΣΘ : Αποτελέσματα βαθμολογίας

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |