Γ’ Εθνική – Ο Θησέας νικητής -Αποτελέσματα

Ο Θησέας ήταν ο νικητής στο πρώτο Μαγνησιώτικο ντέρμπι κερδίζοντας στην Αγριά 1-0 τον ΓΣ Αλμυρού στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Διαγόρας Στεφανοβικείου ηττήθηκε εκτός έδρας από την Αταλάντη με 2-1.
Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:
Θησέας Αγριάς – ΓΣ Αλμυρού 1-0
(10’ Γιαουπλάρι)
Αταλάντη – Διαγόρας Στεφανοβικείου 2-1
(24’, 86’ Λυτάκης – 51’ Μούτσα)
Ηρακλής Λάρισας – ΑΣ Μετέωρα 3-2
(9’ , 91’, 95’ Κακαβίτσης – 63’ Πολυζόπουλος, 85’ Κατσαντώνης)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πιερικός 0-5
(12’ , 90’ Σαχινίδης, 31’ Κριεμάντι, 39’, 52’ Μπενίσκος)
Ατρόμητος Παλαμά – ΑΟ Σελλάνων 0-0
Διγενής Νεοχωρίου – Δίας Δίου 5-1
(18’ Μακρής, 49’ Κοντογεώργος, 55’ Διβανές, 87’ Τεντολούρης, 90’ Αλεξίου – 25’ Παναγιωτίδης)
ΑΕ Καρίτσας – ΑΟ Ποταμιάς 5-0
(51’, 59’, 74’ Αλεξίου, 71’ Γκίκα, 90’ Βουκομάνοβιτς)
Η Βαθμολογία:
Πιερικός 19
ΑΟ Σελλάνων 16
Θησέας Αγριάς 16
Ηρακλής Λάρισας 16
ΑΕ Καρίτσας 15
Αταλάντη 13
Ατρόμητος Παλαμά 10
Οικονόμος Τσαριτσάνης 8
ΓΣ Αλμυρού 8
ΑΣ Μετέωρα 7
Δίας Δίου 7
Διγενής Νεοχωρίου 7
Διαγόρας Στεφανοβικείου 6
ΑΟ Ποταμιάς 2
Η επόμενη (9η) αγωνιστική
Σάββατο 16 Νοεμβρίου, 15:00

ΑΣ Μετέωρα – Πιερικός
ΓΣ Αλμυρού – Ηρακλής Λάρισας
ΑΟ Σελλάνων – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Δίας Δίου – Θησέας Αγριάς
ΑΟ Ποταμιάς – Ατρόμητος Παλαμά
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Διγενής Νεοχωρίου
ΑΕ Καρίτσας – Αταλάντη


Το πανόραμα των αποτελεσμάτων της Γ’ Εθνικής
Τι έγινε στις κυριακάτικες (10/11) αναμετρήσεις των 8 ομίλων
1oς όμιλος (8η αγωνιστική)
Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού 0-0
Δόξα Θεολόγου Πότου – Νέστος Χρυσούπολης 0-1
Πανδραμαϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου 0-4
Δόξα Κάτω Καμήλας – Πανσερραϊκός 1-2
Ηρακλής Νέου Ζυγού – Άρης Αβάτου 2-2
Κιλκισιακός – Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-2
Ρεπό: Κεραυνός Πέρνης

2ος όμιλος (10η αγωνιστική)
Θύελλα Σαρακηνών – Εδεσσαϊκός 1-1
Αστραπή Μεσοποταμίας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 0-3
Θερμαϊκός Θέρμης – Μακεδονικός 0-0
Φλώρινα – Αλμωπός Αριδαίας 1-4
Γιαννιτσά – Ποσειδών Μηχανιώνας 1-0
Αγροτικός Αστέρας – Σειρήνα 3-0 ά.α.
Άρης Παλαιοχωρίου – Νέα Καλλικράτεια 0-3 ά.α.
Ρεπό: Νίκη Αγκαθιάς

3ος όμιλος (8η αγωνιστική)
Ηρακλής Λάρισας – Μετέωρα 3-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πιερικός 0-5
Θησέας Αγριάς – Αλμυρός 1-0
Ατρόμητος Παλαμά – Α.Ο. Σελλάνων 0-0
Διγενής Νεοχωρίου – Δίας Δίου 5-1
Α.Ε. Καρίτσας – Α.Ο. Ποταμιάς 5-0
Αταλάντη – Διαγόρας Στεφανοβικείου 2-1

4ος όμιλος (8η αγωνιστική)
ΠΑΣ Πρέβεζα – Σούλι Παραμυθίας 0-0
Αχέρων Καναλακίου – Α.Ε. Μεσολογγίου 1-0
ΑΕΠ Καραγιαννίων – Α.Ε. Λευκίμμης 0-0
Απόλλων Ευπαλίου – Μακεδονικός Φούφα 1-2
Θιναλιακός – Α.Ο. Ανατολής 0-1
Αστέρας Ιτέας – Τηλυκράτης 1-2
(9/11) Αναγέννηση Αρτας – Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0

5ος όμιλος (8η αγωνιστική)
Ακράτητος – Άνω Μερά Μυκόνου 0-0
Άγιοι Ανάργυροι – Άγιος Ιερόθεος 1-1
Κερατσίνι – Καλλιθέα 2-1
Ηλυσιακός – Ερμής Κορυδαλλού 1-1
Θύελλα Καμαρίου – Πανθηραϊκός 1-0
Μοσχάτο – Φωστήρας 2-1
Εθνικός – Κηφισιά ANABOΛΗ

6ος όμιλος (8η αγωνιστική)
Αχαρναϊκός – Θύελλα Ραφήνας 0-2
Κιθαιρών Καπαρελλίου – Α.Ο. Υπάτου 0-0
Νέα Αρτάκη – Κόρινθος 2-1
Μαρκό – Παλληνιακός 2-1
(9/11) Αιολικός – Ρόδος 1-0
(9/11) Αήττητος – ΑΕΚ Τρίπολης 1-0
Ρεπό: Παναρκαδικός

7ος όμιλος (8η αγωνιστική)
Αστέρας Βλαχιώτη – Α.0. Τσιλιβή 2-0
Διαγόρας Βραχνέικων – ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Πανηλειακός – Σπάρτη 0-2
Ζάκυνθος – Πανγυθεατικός 0-1
Ερμιονίδα – Θύελλα Πατρών 7-0
Ναύπλιο – Παναργειακός 3-1
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Διαβολίτσι 0-1

8ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Ατσαλένιος – Ηρόδοτος 1-0
Γιούχτας – Πανακρωτηριακός 2-0
Ρεθυμνιακός – Α.Ο. Πόρου 1-0
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Επισκοπή 0-2
Ρεπό: Άγιος Νικόλαος

Γ’ Εθνική – Ο Θησέας νικητής -Αποτελέσματα

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο |