Πήρε το 1-1 η Νίκη στη Ρόδο

Θετική ήταν η πρώτη εμφάνιση της Νίκης με προπονητή τον Στάικο Βεργέτη . Η Νίκη Βόλου πήρε ισοπαλία 1-1 στη Ρόδο από τον Διαγόρα ενώ έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 73′ λόγω αποβολής του Ιορδανίδη!
Παρά πάντως την ισοπαλία η Νίκη βρέθηκε τελευταία στη βαθμολογία της Football League
Η Νίκη Βόλου ξεκίνησε καλύτερα και μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι, ωστόσο ο Γ.Σ. Διαγόρας άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό, όταν μετά από γύρισμα του Γεωργίου ο βολιώτης Κέρι Λόρι έκανε το 1-0.
Στο 32ο λεπτό ο Ιορδανίδης ανατράπηκε από τον Καρπαθάκη με τον διαιτητή Αγγελάκη να δίνει το πέναλτι και τον Ροχάνο να ευστοχεί (παρά την προσπάθεια του Τσέλιου) και να κάνει το 1-1.
Μαλιστα στο 92’ η Νίκη στάθηκε ατυχη, αφού ο Καμπαγιέρο έχασε την ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη στους Βολιώτες.
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Πέτρος Ρουτζιέρης): Τσέλιος, Παπαδόπουλος, Ευαγγελιδάκης, Ηλιάδης, Προβατίδης (56’ λ.τ. Μπέλερης), Καρπαθάκης, Αθανασίου, Γεωργίου (68’ λ.τ. Γούλας), Γλυνός (64’ Μπουρλάκης), Κέρι Λορι , Μπαρμπαρούσης.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στάικος Βεργέτης): Αποστολίδης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Παγώνης, Βοσνιάδης, Μπιτσάκος (62’ Καμπαγέρο), Ντομίνγκεζ, Ιορδανίδης, Κρουθ, Ροχάνο (81’ Τσιώλης), Καπός (56’ Μασκουνιάν).

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 7ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία της Football League:
ΑΟ Τρίκαλα – Βέροια 2-1
(2’ Οικονομόπουλος, 62’ Σταματής – 73’ Πασάς)
Ολυμπιακός Βόλου – Ιάλυσος 2-0