Πρωταθλήτρια ομάδα Εφήβων της ΕΣΠΕΚΕΛ, η ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ

Πρωταθλήτρια ομάδα Εφήβων της ΕΣΠΕΚΕΛ αγωνιστικής περιόδου 2019-2020, αναδείχτηκε η ομάδα Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ παίρνοντας θέση στο πάνθεον των 16 καλύτερων ομάδων της Ελλάδας.
Η ομάδα Εφήβων της Αργούς θα εκπροσωπήσει την Κεντρική Ελλάδα με τη συμμετοχή της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων που θα διεξαχθεί το Φεβρουάριο 2020.
Η ΕΣΠΕΚΕΛ συγχαίρει το σωματείο Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ για την μεγάλη αυτή επιτυχία και εύχεται καλή συνέχεια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΦΗΒΩΝ
Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ 13
Ε.Α. ΛΑΡΙΣΑΣ 12
Α.Ε. ΛΑΡΙΣΑΣ 9
ΑΠΣ ΛΑΜΙΑΣ ΦΘΙΑ 6
ΣΦΦΑ Η ΑΜΙΛΛΑ 5
Γ.Σ. ΑΝΤΙΚΥΡΑΣ ΜΗΔΕΝΙΣΤΗΚΕ
Το ροστερ των Εφήβων
(ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΙΡΤΙΡΆΚΗΣ) ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗΣ ΖΗΛΙΑΝΑΙΟΣ ΣΤΑΥΡΊΔΗΣ ΙΩΝΆΣ ΠΑΣΧΑΛΊΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΒΆΙΟΣ ΣΊΜΟΣ. ΑΛΕΞΙΔΗΣ ΒΟΥΡΔΟΎΜΠΑΣ ΞΕΝΟΚΩΣΤΑΣ ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΒΟΛΕΙ ΕΣΠΕΚΕΛ
Α2 Ανδρών (Β’ Όμιλος)
20:00 ΣΠΑ Καρδίτσας – ΣΦΚ Πιερικός 3-1
Α2 Γυναικών (Β’ Όμιλος)
18:00 ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων – ΑΣ Ελπίς 0-3
Β’ Εθνική Γυναικών
17:00 ΣΠΑ Καρδίτσας – ΑΕ Λάρισας 1-3
17:30 Α.Σ. Αργώ Βόλου – Φ.Σ. Αμπελώνα 3-0
18:00 Γ.Σ.Ε.Ελασσόνας – Α.Ε.Β. Άθλεση Λάρισας 0-3
19:00 Γ.Σ.Νίκαιας – ΑΠΣ Λαμ. Φθια 3-0
19:30 Γ.Σ. Νίκη Βόλου – Α.Σ. Δαφνησιακός Αρκίτσα 1-3
Τοπικό Γυναικών ΕΣΠΕΚΕΛ
12:00 Α.Σ. Διόνυσος Αμφίκλ – Φ.Γ.Σ.Θεσπιέων Μαυ/ματιου 3-0
14:00 ΑΜΣ Κύνος Λιβανάτων – Α.Σ.Αναγέννηση Λιβαδειάς 3-0
15:00 Α.Σ.Ελευθεριακός Βόλου – Γ.Σ. Βόλου 0-3
18:00 Γ.Σ.Γ. Πασιαλής Μουζακ. – ΣΦΦΑ Η Αμιλλα Τρικάλ. 2-3
18:00 Α.Ψ.Λ. Μεδεών Ασπ.Σπιτίων – Α.Σ.Αιας Μαλεσ. 1-3
19:00 ΑΟ Σουφλαρίων Λάρισας – Γ.Σ. Απολλώνειος 3-2
19:00 ΑΟ Σκοπέλου – Γ.Σ. Αλμυρού 0-3
Κ-21 (Πρώην Εφήβων)
15:00 ΣΦΦΑ Η Αμιλλα Τρικάλων – Α.Σ. Αργώ Βόλου 3-2
19:30 ΕΑ Λάρισας – ΑΕ Λάρισας 3-1
Pre League Γυναικών
17:30 ΖΑΟΝ – ΑΟ Λαμίας 3-0
Β’ Εθνική Aνδρών
16:00 Φ.Σ. Λαμίας – Α.Σ. Δωρίδα Ερατεινής 3-2
17:00 Α.Σ. Αργώ Βόλου – ΑΕ Λάρισας 3-0
17:00 ΕΑ Λάρισας – ΣΦΦΑ Η Αμιλλα Τρικάλων 3-0
20:00 Γ.Σ. Βόλου – Α.Ο. Ακαδημία Τυρνάβου 0-3
Τοπικό Γυναικών ΕΣΠΕΚΕΛ
17:00 Α.Ο. Φαρσάλων – Γ.Σ.Γ. Πασιαλής Μουζ. 3-0
17:00 Γ.Σ. Τυρνάβου – Α.Ο. Φοίβος Γιάννουλης 3-1
19:30 Α.Σ. Αναγέννηση Καρδίτσας – Α.Β.Φ. Τρικάλων 3-0
Κ-20 (Πρώην Νεανίδων)
14:30 ΣΦΦΑ Άμιλλα Τρικάλων – ΕΑ Λάρισας 0-3
15:00 Α.Ε.Β. Άθλεση Λάρισας – ΑΟ Σουφλαρίων Λάρ. 0-3
16:30 ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων – Γ.Σ.Ε.Ελασσόνας 1-3
15:00 Α.Σ. Αργώ Βόλου – Φιλαθλητικός Λ.Σ. 0-3
Κ-18 Α2 Στερεάς Ελλάδας (Πρώην Κορασίδων)
11:00 Φ.Γ.Σ.Θεσπιέων Μαυ/ματιου – Σ.Κ.Σύλλας Αιδηψού 0-3
17:00 Α.Σ. Δαφνησιακός Αρκίτ. – Α.Σ.Αναγέν. Λιβαδειάς 3-0

Πρωταθλήτρια ομάδα Εφήβων της ΕΣΠΕΚΕΛ, η ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ

Αθλητισμός, Βόλευ |