Έκτη νίκη και κορυφή για την κ-16 του Βόλου

Η νεοσύστατη Κ-16 του Βόλου υπό τις οδηγίες του προπονητή Γιώργου Δανόπουλου επικράτησε με ανατροπή της μαχητικής Α.Ε Διμηνίου στην 7η αγωνιστική με σκορ 2-4. Οι νεαροί του Βόλου αν και έμειναν πίσω στο σκορ στην αρχή(3’) ισοφάρισαν γρήγορα στο 14’ με τον αρχηγό της ομάδας Γλυκό. Την ανατροπή έκαναν οι μικροί του Βόλου πριν το ημίχρονο αφού πέτυχαν άλλα δυο τέρματα στο 27’ με τον Αγροκώστα και στο 32’ με τον Βιδάνι. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι στο 53’ μείωσαν σε 3-2 αλλά ο Αγροκώστας στο 59’ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε πάλι προβάδισμα δυο γκολ για την ομάδα του. Έτσι, οι πιτσιρικάδες του Βόλου έφτασαν στους 19 βαθμούς(6 νίκες, 1 ισοπαλία) και βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Τέλος, με αυτή την εμφάνιση τους έδειξαν πολύ καλά στοιχεία και σίγουρα κάποιοι από τους ποδοσφαιριστές αυτούς θα αποτελούν του χρόνου παίχτες της Κ-17 του συλλόγου που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ.
ΒΟΛΟΣ Κ-16(Δανόπουλος): Τσιλιώνης, Καλαφατάκης (70’ Φράγγος), Κουτούπης, Αραμπατζής(60’ Ζάκα), Καραγιάννης, Γλύκος, Δρόσος (65’ Βαινόπουλος), Παπαδανιήλ, Μαλίκης(65’ Γεωργακόπουλος), Αγροκώστας, Βιδάνι(60’ Σφέτσας).
*Οι νεαροί παίκτες της Κ-16 αφιέρωσαν τη νίκη τους αυτή, στον προπονητή της πρώτης ομάδας Χουάν Φεράντο, ο οποίος τις τελευταίες ημέρες αντιμετωπίζει ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας με τα μάτια του. Με αυτή τους την κίνηση οι νεαροί αθλητές του Βόλου δείχνουν για άλλη μια φορά πως ο σύλλογος είναι ενωμένος και όλοι μαζί αποτελούν μια δυνατή ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.