Αποτελέσματα των 8 ομίλων Γ’ Εθνικής

Ο Πανσερραϊκός, ο Αλμωπός Αριδαίας, ο Πιερικός, οι Πόντιοι Καραγιαννίων Κοζάνης , η Θύελλα Καμαρίου από τη Σαντορίνη, η Ρόδος, ο Αστέρας Βλαχιώτη από τη Λακωνία και η Επισκοπή από το Ρεθυμνο διατηρουν την πρωτοπορία στους 8 ομιλους της Γ΄Εθνικής
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των οκτώ ομίλων της Γ’ Εθνικής:
1oς όμιλος (14η αγωνιστική)
Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Κάτω Καμήλας 0-2
Νέστος Χρυσούπολης – Πανδραμαϊκός 1-1
Ένωση Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού 1-0
Άρης Αβάτου – Κεραυνός Πέρνης 2-1
Πανσερραϊκός – Ηρακλής Νέου Ζυγού 2-0
Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Θεολόγου Πότου 2-1
Ρεπό: Κιλκισιακός
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πανσερραϊκός 33, Νέστος Χρυσούπολης 31, Πανδραμαϊκός 30

2ος όμιλος (18η αγωνιστική)
Ποσειδών Μηχανιώνας – Φλώρινα 2-0
Αλμωπός Αριδαίας – Νίκη Αγκαθιάς 2-0
Μακεδονικός – Αστραπή Μεσοποταμίας 5-0
Νέα Καλλικράτεια – Θύελλα Σαρακηνών 4-0
Αγροτικός Αστέρας – Εδεσσαϊκός 2-2
Γιαννιτσά – Σειρήνα 3-0 ά.α.
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας – Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 ά.α.
Ρεπό: Θερμαϊκός Θέρμης
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αλμωπός Αριδαίας 41, Αναγέννηση Γιαννιτσών 34, Μακεδονικός 32, Θερμαϊκός 27

3ος όμιλος (14η αγωνιστική)
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Μετέωρα 2-1
ΑΟ Ποταμιάς – Αταλάντη 0-1
Δίας Δίου – ΑΕ Καρίτσας 0-2
ΑΟ Σελλάνων – Διγενής Νεοχωρίου 2-2
ΓΣ Αλμυρού – Ατρόμητος Παλαμά 0-2
Πιερικός – Θησέας Αγριάς 3-0
Ηρακλής Λάρισας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Πιερικός 37
Ηρακλής Λάρισας 26
Θησέας Αγριάς 25
ΑΕ Καρίτσας 25
ΑΟ Σελλάνων 24
Ατρόμητος Παλαμά 22
Αταλάντη 19
Οικονόμος Τσαριτσάνης 17
Δίας Δίου 16
ΓΣ Αλμυρού 15
Διγενής Νεοχωρίου 15
Διαγόρας Στεφανοβικείου 14
ΑΣ Μετέωρα 14
ΑΟ Ποταμιάς 2

4ος όμιλος (14η αγωνιστική)
ΑΟ Ανατολής – Τηλυκράτης 0-0
Μακεδονικός Φούφα – Θιναλιακός 3-0
ΑΕ Λευκίμμης – Απόλλων Ευπαλίου 3-1
ΑΕ Μεσολογγίου – ΑΕΠ Καραγιαννίων 1-1
Σούλι Παραμυθίας – Αχέρων Καναλακίου 1-0
Ναυπακτιακός Αστέρας – ΠΑΣ Πρέβεζα 0-0
Αστέρας Ιτέας – Αναγέννηση Αρτας 0-3 ά.α.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πόντιοι Καραγιαννίων 31, Αναγέννηση Αρτας 29, Αχέρων Καναλακίου 28

5ος όμιλος (14η αγωνιστική)
Πανθηραϊκός – Μοσχάτο 3-0
Άνω Μερά Μυκόνου – Άγιος Ιερόθεος 2-0
Κηφισιά – Ακράτητος 1-0
Φωστήρας – Εθνικός 2-0
Ερμής Κορυδαλλού – Θύελλα Καμαρίου 0-3
Καλλιθέα – Ηλυσιακός 0-0
Άγιοι Ανάργυροι – Κερατσίνι 0-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Θύελλα Καμαρίου 32, Καλλιθέα 28, Μοσχάτο 25 , Άγιος Ιερόθεος 24, Πανθηραϊκός 23, Κηφισιά 22, Φωστήρας 21.

6ος όμιλος (14η αγωνιστική)
Ρόδος – Παλληνιακός 2-0
Κόρινθος – Παναρκαδικός 0-5
ΑΟ Υπάτου – Νέα Αρτάκη 2-0
Θύελλα Ραφήνας – Κιθαιρών Καπαρελλίου 0-0
ΑΕΚ Τρίπολης – Αχαρναϊκός 0-2
Μαρκό – Αήττητος 0-1
Ρεπό: Αιολικός
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ρόδος 32, Μαρκό 22, Παναρκαδικός 23, Αήττητος Σπάτων 22. ΑΟ Υπάτου 21

7ος όμιλος (14η αγωνιστική)
ΠΑΟ Βάρδας – Σπάρτη 1-1
ΑΟ Τσιλιβή – Διαγόρας Βραχνέικων 1-0
Διαβολίτσι – Αστέρας Βλαχιώτη 0-0
Παναργειακός – Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-2
Θύελλα Πατρών – Ναύπλιο 3-1
Πανγυθεατικός – Ερμιονίδα 1-0
Πανηλειακός – Ζάκυνθος 0-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αστέρας Βλαχιώτη 29, Ναύπλιο 28, Σπάρτη 26, Ζάκυνθος 24.

8ος όμιλος (15η αγωνιστική)
Επισκοπή – ΑΟ Πόρου 2-0
Ηρόδοτος – Γιούχτας 0-2
Άγιος Νικόλαος – Ρεθυμνιακός 1-1
Ατσαλένιος – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-1
Ρεπό: Πανακρωτηριακός
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ : Επισκοπή 33, Ηρόδοτος 23, Γιούχτας Αρχάνων 25

Αποτελέσματα των 8 ομίλων Γ’ Εθνικής

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο |