Η Νίκη έμεινε στο 0-0 με τον Ο.Φ. Ιεράπετρας

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με τον Ο.Φ. Ιεράπετρας.
Οι δύο ομάδες κοντραρίστηκαν στη Νεάπολη, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής, και αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0, παραμένοντας έτσι ισόβαθμες στη μέση του βαθμολογικού πίνακα. Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι, που είχαν και δοκάρι
Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, με τους Νικιώτες να είναι ανώτεροι στο δεύτερο αλλά να μη μπορούν να μετατρέψουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.
Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς ανήκε στη Νίκη Βόλου, με το σουτ του Ντομίνγκεθ στο 4′ να καταλήγει άουτ. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 9′, όταν ο Σέχου πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε. Μετά το μισάωρο, η ομάδα του Τίμου Καβακά κέρδισε μέτρα στο γήπεδο και άρχισε να κυκλοφορεί καλύτερα τη μπάλα. Μάλιστα, στο 43′ έχασε σπουδαία ευκαιρία, με τον Αποστολόπουλο να μη μπορεί από κοντά να κάνει την προβολή και να σκοράρει.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και αποφασιστικά στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 48′ ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Αποστολόπουλου στον Ροχάνο ενώ στο 51′ «άγγιξαν» το γκολ όταν το απευθείας φάουλ του Λούκας Γκαρσία σταμάτησε στο δοκάρι. Οι «κυανόλευκοι» της Μαγνησίας δεν σταμάτησαν να έχουν την υπεροχή και να πιέζουν τους αντιπάλους τους, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες. Στο 73′ ο Λούκας Γκαρσία απείλησε με ακόμα ένα χτύπημα φάουλ που έφυγε λίγο άουτ, για να ακολουθήσουν μέχρι το φινάλε τρεις καλές στιγμές με τον Καπό (88′, 91′, 92′).
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στάικος Βεργέτης): Αποστολίδης, Αλιατίδης, Βοσκόπουλος, Σ. Κυριακίδης, Μπαλάφας, Καμπαγέρο (60′ Τσιώλης), Ντομίνγκεθ, Λούκας Γκαρσία, Κρουθ, Ροχάνο, Κάρδαρης (79′ Καπός).
Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Τίμος Καβακάς): Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης (46′ Μπάμπης), Μάγκας, Σέχου, Τζελέπης, Σκόνδρας, Βογιατζής, Αποστολόπουλος (75′ Χρυσοφάκης), Κατσικοκέρης, Μηνάς (63′ Παπαδόπουλος).