Η ΑΕ Διμηνίου κέρδισε στο ντέρμπυ τον Σαρακηνό

Η ΑΕ Διμηνίου ηταν η νικήτρια (2-1) του ντέρμπι της Α΄κατηγορίας της ΕΠΣΘ σπάζοντας το αήττητο του Σαρακηνού και έπιασε πάλι κορυφή ….αφού ο μέχρι σήμερα πρωτοπόρος Άρης έχει ρεπό. Η ΑΕ Διμηνίου κέρδισε 2-1 τον Σαρακηνό με τα γκολ που πέτυχαν από το πρώτο ημίχρονο ο Τανάγιας και ο Σαμαράς. Για τον Σαρακηνό που ζήτησε και πέναλτι … μείωσε προς το τέλος του αγώνα με τον Ακτσιαλή …. κι ενώ αγωνίζονταν με 10 παίκτες για 15 λεπτά λόγω τραυματισμού τυ Σπ.Καραπλιάγκου …
Στο γήπεδο του Διμηνίου «στόχος» φραστικού επεισοδίου έγινε στις τελευταίες μέρες της θητείας του ο αρχιδιαιτητής της ΕΠΣΘ Σπ.Κανούλης !
Επίσης νικητής και ξανά στην κορυφή διατηρώντας το αήττητο ηταν και ο Θησέας που κέρδισε 1-3 στην Αγία Παρασκευή με δυο γκολ του Βαλωτή κι ένα αυτογκόλ (για την Αγια Παρασκευη είχε μειώσει σε 1-2 ο Μαρμαρινός)
Στην βαθμολογία ΑΕ Διμηνίου και Θησέας είναι τώρα στους 16 βαθμούς ,ο Άρης είναι στους 15 , η Σκιάθος που παίζει αύριο εχει 13 και ο Σαρακηνός έμεινε στους 11.

Εκτός από το ντέρμπι κορυφής …….στον Β’ Όμιλο ο ΓΣΑ κέρδισε  3-0  τον Πρωτεσίλαο κι εμεινε πρώτος και αηττητος με 17 βαθμούς  …..ενω είχαμε και ντέρμπι μεταξύ ομάδων που δεν ειχαν νίκη … αφού έπαιξαν η Μακρινίτσα (κέρδισε 2-1) που με την χειρότερη άμυνα πέτυχε 1η νικη και ο Άθλος που δεν έχει βαθμό και έχει και τη χειρότερη επίθεση!
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι αγώνες που απομένουν στην 7η αγωνιστική της Α΄ και Β’ Κατηγορίας ΕΠΣΘ είναι :