Με γκολ του Εμάνουελ Περόνε στο 32ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Ηρακλής πέρασε από την Άμφισσα επικρατώντας του Φωκικού με 1-0 και κάνοντας το 5 στα 5 είναι πλέον μόνος πρώτος στον βόρειο όμιλο της Football League.
Οι γηπεδούχοι, που παραμένουν στα… χαμηλά της βαθμολογίας, δυσκόλεψαν αρκετά τον «γηραιό», που δημιούργησε φάσεις, αλλά δεν είχε καλές τελικές. Με το υπέρ του 1-0, στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής κατέβασε ρυθμούς, ψάχνοντας βέβαια το γκολ που θα «κλείδωνε» τη νίκη. Τελικά δεν το χρειάστηκε αφού το γκολ του Περόνε αποδείχθηκε αρκετό…
ΦΩΚΙΚΟΣ: Τσεκρέζι, Μουστάκης, Παπαδόπουλος, Καντούτσης, Ρεβυθόπουλος, Σαΐν, Σκαρίμπας (88′ Καρυπιάδης), Καλλέργης (61′ Γεωργουσόπουλος), Ντάμπος (81′ Ευαγγελιδάκης), Χαριτίδης, Γκατσέσα.
ΗΡΑΚΛΗΣ: Χουάντερσον, Μπαρτολίνι, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Ρομάνο (90′ Κυριακίδης), Περόνε (73′ Λουκίνας), Σιατραβάνης, Πασάς (64′ Τσιλιανίδης).