Ντέρμπι αήττητων στο Διμήνι(Πρόγραμμα -βαθμολογίες- σκόρερ ΕΠΣΘ)

Ενδιαφέροντα ματς γίνονται σήμερα και αύριο στην 9η αγωνιστική στα πρωταθλήματα της Α΄ και Β΄ Κατηγορίας ΕΠΣΘ κι ενώ οι αήττητες ομάδες μετά και την 8η αγωνιστική έμειναν 4 και δυο από αυτές συγκρούονται σήμερα στο Διμήνι …
Το ματς που ξεχωρίζει στην σημερινή 9η αγωνιστική είναι αυτό στον Α’ Όμιλο της Α΄ Κατηγορίας ΕΠΣΘ όπου παίζουν ντέρμπι ΑΕΔιμηνίου -Θησέας που είναι και στην κορυφή και αήττητοι
Η τρίτη ομάδα κορυφής η Σκιάθος παίζει την Κυριακη στη Γατζέα κόντρα στην ΑΕ 2002, ενώ σημερα ο Σαρακηνός παιζει στην έδρα του Μαγνησιακού, και την Κυριακή το πρωί ο Άρης φιλοξενεί την Ιωλκό που είναι χωρίς νίκη
Στο άλλο όμιλο, οι πρωτοπόροι αγωνίζονται εντός έδρας και σήμερα οι Μυρμιδόνες μετα από τέσσερις σερί νίκες, φιλοξενούν την Μακρινίτσα.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων της 9ης Αγωνιστικής σε Α ΄ και Β’ κατηγορία ΕΠΣΘ εχει ως εξής:
Α’ Κατηγορία/9η Αγωνιστική
Α’ όμιλος
Σήμερα
*Γηπ. Διμηνίου, 15:00: ΑΕ Διμηνίου-Θησέας (Χαλβατζάκος,Κόκκαλης,Βαρτσάκης- παρατ.διαιτησίας Ηρ.Ματσούκας)
*Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 15:00: Μαγνησιακός-Σαρακηνός (Θεοχάρης,Θ.Τασιόπουλος,Αθηναίος –παρ.Ι.Κουζάκης)
Αύριο
*Γηπ. Αγ. Παρασκευής, 11:00: Άρης Μελ.-Ιωλκός (Παλιούρας,Μπαδσέκη,Διαμαντάρα- παρ. Γ.Βράκας)
*Γηπ. Γατζέας 11:30: ΑΕ 2002-Σκιάθος (Κουσκούνη, Τριφωνίδης, Σφυρής- παρ.Γ.Παγωνόπουλος)
*Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 15:00: Δημητριάς-Αγία Παρασκευή (Κούστας ,Γ.Τασιόπουλος, Χαυδατούρης)
*Ηρακλής Βόλου-Νέοι Αθλητές 3-0 ά.α.
Ρεπό: Πανιώνιος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α΄ Κατηγορία – Α’ Όμιλος
1. Θησέας……………………19
2. Σκιάθος…………………..19
3. Α.Ε. Διμηνίου…………..19
4. Αρης Μελισσατίκων….16
5.Σαρακηνός………………..12
6. Α.Ε. 2002…………………11
7.Αγία Παρασκευή……… 10
8. Ηρακλής………………….8
9. Πανιώνιος…………………8
10. Α.Σ.Δημητριάς………….7
11. Μαγνησιακός……………4
12. Ιωλκός………………………2
13. Ν.Α. Νίκης…………….- 9
*Ένα ματς λιγότερο (ρεπό) έχουν Σαρακηνός, Ιωλκός, Θησέας, Αγία Παρασκευή, Α.Σ. Δημητριάς, Αρης ,Μαγνησιακός.
Οι σκόρερ
12 ΓΚΟΛ: Σκέμπι (Σκιάθος).
4 ΓΚΟΛ: Σαμαράς (ΑΕΔ), Λ.Δενελάβας (Σαρακηνός) Ρουμπάτης (Ιωλκός), Βαλωτής (Θησέας)
3 ΓΚΟΛ: Στραβέλας (Άρης), Αξιώτης (ΑΕΔ), Ν. Μιαρίτης (Σκιάθος), Α.Ταφίλης (Δημητριάς), Π.Κόκκας (Θησέας), Θ.Βούλγαρης (Πανιώνιος),Βουρδάκης (Ηρακλής)
Α΄Κατηγορία 9η Αγωνιστική /Β’ όμιλος
Σήμερα
*Γηπ. Πλατάνου, 15:00: Μυρμιδόνες-Μακρινίτσα (Ρούσης,Βλάχος,Μπασδέκη)
*Γηπ. Πτελεού, 15:00: Πρωτεσίλαος-Αστέρας(Νικόπουλος,Π.Σακκάς,Γιάννης- παρ.Λ.Παπακλωνάρης)
Αύριο
*Γηπ. Ευξεινούπολης, 15:00: Δήμητρα-Μικροθήβες (Κώστας, Θ.Τασιόπουλος,Τσαγγάρης-παρ.Λ.Παπακλωνάρης)
*Γηπ. Αλμυρού, 15:00: ΓΣ Αλμυρού-Αγχίαλος (Γοργόρης, Γαβριτόπουλος, Ελευθεριάδης)
*Γηπ. Σούρπης, 15:00: Αίας-Αετός(Αθηναίος, Π.Σακκάς, Δ.Σακκάς- παρ.Τριφωνίδης)
*Γηπ. Στεφανοβικείου, 15:00: Διαγόρας-Αχιλλέας (Δημητριάδης,Δημητράκης,Αναστασίου- παρ.Σ.Κουσκουρίδας)
Ρεπό: Άθλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α’ Κατηγορία – Β’ Όμιλος
1. Γ.Σ. Αλμυρού…………20
2. Αίας Σούρπης………..18
3. Δήμητρα………………..17
4. Μυρμιδόνες……………14
5. Αστέρας………………..13
6. Πρωτεσίλαος…………11
7. Α.Σ. Αγχίαλος………….11
8. Διαγόρας…………………8
9. Μικροθήβες…………….7
10. Αετός Κερασιάς……..5
11. Μακρινίτσα……………5
12. Αχιλλέας Αχ…………..4
13. Άθλος Αλμυρού……..0
*Ενα ματς λιγότερο (ρεπό) έχουν Αστέρας, Αχιλλέας, Αετός, Μικροθήβες, Δήμητρα, Διαγόρας, Πρωτεσίλαος.

Οι σκόρερ
5 ΓΚΟΛ: Θ.Κατσαβριάς (Αίας), Θ.Παπαδόπουλος (Αίας), Αν.Μαστακούλης(Μακρινίτσα)
4 ΓΚΟΛ: Χειλάς(ΓΣΑ ), Α.Λανάϊ (Μικροθήβες), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος). Ι.Αντζούρης (Μυρμιδόνες), Ντ.Φέζο (Μυρμιδόνες), Τριχόπουλος (Αστέρας),
3 ΓΚΟΛ: Ι.Παναγιώτου (Πρωτεσίλαος), Χρ.Παναγιώτου (Πρωτεσίλαος) Κάρρος (Διαγόρας), Στατήρας (Αγχίαλος), Τσιουρής(Αετός),Αναστασίου(Μυρμιδόνες).

Β’ Κατηγορία/ 9η Αγωνιστική
Σήμερα
*Γηπ. Σέσκλου, 15:00: Ακρόπολη-Άνθιμος Γαζής (Γεωργατζής,Χαυδατούρης,Διαμαντάρα)
*Γηπ. Γατζέας 15:00: Κένταυρος Αργαλαστής -Παγασητικός (Γ.Τασιόπουλος,Κούστας,Γοργόρης)
Αύριο
*Γηπ. Νεάπολης, 15:00: Δάφνη-Τοξότης (Α.Τριφωνίδης ,Σαρακατσάνος, Καφτεράνης)
*Γηπ. Κ. Λεχωνίων, 15:00: Ελευθεριακός-Αργοναύτες (Μπουργάνης,Μπασδέκη,Μπασδάνη)
*Γηπ. Καναλίων, 15:00: Απόλλων Καν.-Πηλέας (Βλάχος,Τσολακίδης,Μαγουλιανίτης)
Ρεπό: Σκόπελος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β’ Κατηγορία
1. Σκόπελος………………19
2. Πηλέας………………….15
3. Τοξότης…………………12
4. Απόλλων Καν…………12
5. Δάφνη*………………….12
6. Ακρόπολη……………….11
7. Άνθιμος Γαζής…………10
8. Παγασητικός……………8
9. Ελευθεριακός…………..6
10. Αργαλαστή……………4
11. Αργοναύτες……………1
*Η Δάφνη ξεκίνησε με ποινή -5 βαθμούς
**Από ένα παιχνίδι λιγότερο (ρεπό) έχουν Πηλέας, Αργοναύτες, Κένταυρος, Ανθ. Γαζής, Ακρόπολη, Κανάλια,Παγασητικός.
Οι σκόρερ
8 ΓΚΟΛ: Μπ. Δημόπουλος (Παγασητικός)
7 ΓΚΟΛ: Κ.Μπρισμπέος(Πηλέας), Κ. Παλάντζας (Ακρόπολη),
5 ΓΚΟΛ: Χισάι(Σκόπελος), Συνοδινός(Σκόπελος),
4 ΓΚΟΛ : Θεοδώρου (Α.Γαζής), Χρονόπουλος (Τοξότης), Προκοπίου (Σκόπελος),

Ντέρμπι αήττητων στο Διμήνι(Πρόγραμμα -βαθμολογίες- σκόρερ ΕΠΣΘ)

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |