Αήττητος ο Σαρακηνός (αποτελέσματα ΕΠΣΘ 01 Οκτ 2014)

Ο Σαρακηνός κέρδισε 0-3 την Αγία Παρασκευτή και παραμένει αήττητος στην Α’ Κατηγορία ΕΠΣΘ (για τον Σαρακηνό 2 γκολ πέτυχε ο Χρυσικός και ένα ο Τσιγιάννης), ενώ στην 5η αγωνιστική την πρώτη νίκη πέτυχαν οι Μυρμιδόνες που κέρδισαν 1-0 τον Άθλο που παραμένει χωρίς νίκη όπως και η Μακρινίτσα που ήρθε 1-1 με τον Διαγόρα που είναι αήττητος..

Μεγάλο διπλο πέτυχε ο Αστερας στις Μικροθβές ενώ 6 γκολ και ισοπαλία 3-3 ειχαμε στο ματς της Αθλ.Ένωσης 2002 με τον Πανιώνιο
Στην β΄κατηγορία η Δάφνη κέρδισε τον Παγασητικο ενώ αν και δύο φορές προηγήθηκε ο Ελευθεριακός ο Τοξότης είχε τις απαντήσεις και κέρδισε 32
Κι ενώ ξεκίνησε η 5η αγωνιστική συνολικά σε Α΄και Β’ Κατηγορία 9 ομάδες είναι αήττητες και άλλες 9 ομάδες δεν έχουν νίκη.
Άρης και Αίας είναι στις κορυφές χωρίς απώλειες και στην 5η αγωνιστική αγωνίζονται αύριο εκτός έδρας… ενώ την περασμένη αγωνιστική σε δυο ντέρμπι δεν είχαμε γκολ και κανείς δεν κέρδισε όμως οι ομάδες που έπαιζαν είχαν και πρώτες απώλειες
Αύριο Κυριακή ειναι στο ντέρμπι στον Αλμυρό ο αήττητος ΓΣΑ φιλοξενεί την πρωτοπόρο και έχοντας μόνο νίκες ομάδα του Αίαντα Σούρπης, η οποία μόλις την προηγουμένη αγωνιστική είδε την εστία της να παραβιάζεται για πρώτη φορά!
Στον Α΄ Όμιλο επίσης αύριο Κυριακή ο πρωτοπόρος και χωρίς απώλειες Άρης δοκιμάζεται στη Σκιάθο….με άρχοντα της αναμέτρησης τον Γιάννη Κούστα, ενώ επίσης Κυριακή οι αήττητοι Θησέας και ΑΕ Διμηνίου παίζουν εντος και εκτός αντίστοιχα με Ιωλκό και Ηρακλή που είναι χωρίς νίκη

Αναλυτικά οι σημερινοί αγώνες και το υπόλοιπο το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις τοπικές κατηγορίες το Σαββατοκύριακο :

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η αγωνιστική)
Α όμιλος

Αγία Παρασκευή- Σαρακηνός 0-3
Αθλ.Ένωση 2002 – Πανιώνιος 3-3

Αύριο
*Γηπ . Λεχωνίων (11 πμ) :Θησέας Αγριάς – Ιωλκός, (Κώστας ,Γαβριτόπουλος, Κατσαρός)
*Γηπ . ΙΜ Δημητριάδος (11 πμ) :Ηρακλής Βόλου – ΑΕ Διμηνίου(Ρούσης, ΠετρόπουλοςΠαλιούρας)
*Γηπ . Σκιάθου (10 π.μ) :ΑΟ Σκιάθος – Άρης Μελισσατίκων (Κούστας,Αναστασίου,Βαρτσάκης)
Νέοι Αθλ.Νίκης – Μαγνησιακός 0 – 3 άνευ αγώνος
Ρεπό : Δημητριάς

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η αγωνιστική)
Β όμιλος

Μυρμιδόνες – Άθλος Αλμυρού 1-0
Μικροθήβες– Αστέρας Ριζομύλου 0-1
Μακρινίτσα – Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-1

Αύριο
*Γηπ . Αλμυρού (3μμ) :ΓΣ Αλμυρού – Αίας Σούρπης(Σκουλάς, Δ.Σακκάς,Τσολακίδης)
*Γηπ . Κερασιάς (3μμ) :Αετός Κερασιάς – Αχιλλέας Αχιλλείου (Δημητριάδης, Αθηναίος, Χαυδατούρης)
*Γηπ . Νέας Αγχιάλου (3μμ) :Α.Σ.Αγχίαλος – Πρωτεσίλαος Πτελεού(Μπουργάνης Θ.Τασιόπουλος Σφυρής)
Ρεπό : Δήμητρα Ευξεινούπολης

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(5η αγωνιστική)

Δάφνη – Παγασητικός 3-1
Τοξότης – Ελευθεριακός 3-2
Σκόπελος – Απόλλων Καναλίων (7 μμ)

Αύριο
*Γηπ .Γατζέας (11 πμ) :Άνθιμος Γαζής –Αργαλαστή (Θεοχάρης, Γ.Τασιόπουλος, Καφτενάρης)
*Γηπ . Σούρπης (3μμ) :Αργοναύτες Αμαλιάπολης– Πηλέας (Κουσκούνη, Σαρακατσανος, Ελευθεριάδης)
Ρεπό : Ακρόπολη Σέσκλου

Αήττητος ο Σαρακηνός (αποτελέσματα ΕΠΣΘ 01 Οκτ 2014)