Κύπελλο για Ολυμπιακό,Νίκη και Ρήγα

Σήμερα  (3μμ) γίνονται τα πρώτα παιχνίδια του Κυπέλλου της Γ’ Εθνικής  και  για  Ολυμπιακό, Νίκη και Ρήγα

Πριν τον αγώνα Κυπέλλου με τον Απόλλωνα Λάρισας (3μμ) θα ανακοινώσει ο Παναγιώτης Τζαναβάρας την αποστολή που θα έχει στη διάθεσή του. Υπολογίζονται όλοι οι παίκτες του Ολυμπιακού Βόλου, εκτός από τους τραυματίες Da Costa, Ζώνα, Τέλλο και Nastevksi.

Ο προπονητής της Νίκης, Στέφανος Ξηροφώτος εχει αποστολή με 21 ποδοσφαιριστές της για το παιχνίδι Κυπέλλου-15.00- με τον Θεσπρωτό: Τζήμας, Ράπτης, Δημολιός, Ναουμίδης, Αλεξανδρής, Παπαγεωργίου, Μέτσε, Κορέτα, Νικλητσιώτης, Κόλα, Ζενούνης, Πετράκος, Ματθαίου, Παπαδήμας, Μαλακασιώτης, Τσιουρέλης, Τσιανάκας, Σοάρες, Τορεζάνι, Βέργος και Βουρδάκης.

Νωρίτερα θα αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Ιστιάια  για τον θεσμό του Κυπέλλου της Γ’ Εθνικής ο Ρήγας Φεραίος  αφού το ματς θα ξεκινήσει στις 14.00 κι όχι στις 15.00.

Οι 19 της αποστολής είναι οι εξής: Τσουμπέκος, Τσιότρας, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης, Σπαθής, Λάμπρου, Ράπτης, Μπομπότης, Αλεξίου, Χύσα, Καναβός, Γεωργατζής, Ζαχαράκης, Σέττος, Κυπτίου, Τσελεπής, Τζοβάρας, Γκίκα και Γουτούλης.

Αναλυτικά τα ματς:

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ  1-0

ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ – ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ  2 μ.μ. Ψυχούλας, Σοφός-Κορακιανίτης (Βοιωτίας)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ Μελτζανίδης, Κελεσίδης (Ημαθίας)-Χρ. Δεμερτζής (Πέλλας)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ Μουτσάνας, Τακόπουλος-Στεφανής (Καρδίτσας)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ – ΜΑΥΡΟΙ ΑΕΤΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡ. Θεοδωρόπουλος, Δημόπουλος-Δράγος (Φλώρινας)

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣ Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας), Σκορδίλης-Βλάσσης (Κέρκυρας)

ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ Μίσσας, Σταφύλας-Μπάλας (Τρικάλων)

ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΠΥΔΝΑ ΚΙΤΡΟΥΣ Μαρόπουλος, Παπαδόπουλος-Μποζατζίδης (Μακεδονίας)

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

2ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική (16/10)

Καραϊσκάκης – Εθνικός Φιλιππιάδας 1-0 (17)

ΑΕ Ιστιαίας – Ρήγας Φεραίος (18)

Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Λάρισας (19)

Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός (20)

Αστέρας Πετριτή – Μ. Α. Ελευθεροχωρίου (21)

Τηλυκράτης – Διαγόρας Σεβαστής (22)

Αμβρακία Κωστακίων  – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (23)

Πιερικός – Πύδνα Κίτρους (24)

2η αγωνιστική (13/11)

Νικητής 23- Νικητής 19 (25)

Νικητής 24- Νικητής 22 (26)

KΚαραϊσκάκης- Νικητής 21 (27)

Νικητής 20- Νικητής 18 (28)

3η αγωνιστική (14/12)

Νικητής 25- Νικητής 27 (29)

Νικητής 26- Νικητής 28 (30)

Τελικός σε ουδέτερη έδρα (22/02/2017)

Νικητής 29- Νικητής 30

Κύπελλο για Ολυμπιακό,Νίκη και Ρήγα

Αθλητισμός, Ποδόσφαιρο, Πρώτο Θέμα |