Άλλαξαν οι κορυφές στην Α’ Κατηγορία ΕΠΣΘ με τις πρώτες ήττες των Άρη και Αίαντα και η ΑΕΔ με τον Αλμυρό πέρασαν μπροστά ..

Την πρώτη του ήττα γνώρισε σήμερα ο Άρης που έχασε μάλιστα με 4-0 στην Σκιάθο και η ΑΕ Διμηνίου που κέρδισε 0-4 τον Ηρακλή ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας στον Α΄ Όμιλο .Εκτος από την ΑΕΔ αήττητοι είναι ο Θησέας που κέρδισε την Ιωλκό που είναι χωρίς νίκη και ο Σαρακηνός που κέρδισε χθες 0-3 την Αγία Παρασκευή..
Στον Β΄ομιλο ο ΓΣΑ κέρδισε 2-1 τον Αίαντα και τον προσπέρασε. Βεβαια ο Αιας εφθασε στην πρώτη ηττα χάνοντας 3 πέναλτι… (30΄’Κατσαβριάς απέκρουσε ο Πολυμέρου, 43’Κοντογεωργάκης δοκάρι και 60’ Θ.Παπαδόπουλος δοκάρι).
Πρώτη νικη πέτυχαν Μυρμιδόνες και Αετός χωρίς νίκη ειναι Μακρινίτσα και Άθλος
Στην β΄κατηγορία 5 στα 5 έκανε η Σκόπελος… η Δάφνη κέρδισε τον Παγασητικο ενώ αν και δύο φορές προηγήθηκε ο Ελευθεριακός ο Τοξότης είχε τις απαντήσεις και κέρδισε 3-2. Την πρώτη νίκη είχε και ο Άνθιμος Γαζής

Ολο το τοπικό πρωτάθλημα το Σαββατοκύριακο

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η αγωνιστική)
Α όμιλος
Θησέας Αγριάς – Ιωλκός …………….2-1
Ηρακλής Βόλου – ΑΕ Διμηνίου …..0-4
ΑΟ Σκιάθος – Άρης Μελισσατίκων .4-0
Α.Ε. 2002-Πανιώνιος ………………….3-3
Αγία Παρασκευή-Σαρακηνός ……….0-3
Νέοι Αθλ.Νίκης – Μαγνησιακός ……0-3 άνευ αγώνος
Ρεπό : Δημητριάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ομάδες ……………….ΒΑΘ
1. Α.Ε. Διμηνίου ………. 13
2. Άρης Μελισατίκων ..12
3. Θησέας ………………..10
4. Σκιάθος………………. 10
5. Σαρακηνός …………..8
6. Α.Ε. 2002 …………….7
7. Αγία Παρασκευή….. 6
8. Πανιώνιος…………… 5
9. Δημητριάς …………….4
10. Μαγνησιακός ………4
11. Ιωλκός ……………….2
12. Ηρακλής ……………..2
13. Ν.Α. Νίκης ………..-9
Ενα ματς λιγότερο(ρεπό) έχουν Σαρακηνός, Ιωλκός ,Θησέας, Αγία Παρασκευή, Δημητριάς
Οι σκόρερς
9 ΓΚΟΛ: Σκέμπι (Σκιάθος),
2 ΓΚΟΛ: Θ.Βούλγαρης (Πανιώνιος), Στραβέλας (Άρης), Ν. Μιαρίτης (Σκιάθος), Μάστορας (Θησέας), Π.Κόκκας (Θησέας) Σαμαράς (ΑΕΔ), Τσατσαρώνης (Ηρακλής), Πολυχρόνου (ΑΕ 2002),Πετρόπουλος (Δημητριάς) Τσουκάλης(ΑΕΔ), Ανατολής(ΑΕΔ),Τζοβάρας (ΑΕ 2002),Χρυσικός (Σαρακηνός) Αξιώτης (ΑΕΔ)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η αγωνιστική)
Β όμιλος
ΓΣ Αλμυρού – Αίας Σούρπης…..2-1
Αετός Κερασιάς – Αχιλλέας …..3-0
Α.Σ.Αγχίαλος – Πρωτεσίλαος …0-0
Μυρμιδόνες-Άθλος ………………1-0
Μικροθήβες -Αστέρας …………..0-1
Μακρινίτσα-Διαγόρας …………..1-1
Ρεπό : Δήμητρα Ευξεινούπολης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Ομάδες ……………..ΒΑΘ.
1. Γ.Σ. Αλμυρού……… 13
2. Αίας Σούρπης……….12
3. Δήμητρα ……………..10
4. Αστέρας ……………..9
5. Πρωτεσίλαος……….8
6. Διαγόρας …………….7
7.Α.Σ.Αγχίαλος ………..5
8. Μυρμιδόνες ………5
9. Αετός Κερασιάς….4
10. Αχιλλέας ……………..4
11. Μικροθήβες ………..3
12. Μακρινίτσα ……..2
13. Άθλος………………..0
Ενα ματς λιγότερο(ρεπό) έχουν Αστέρας, Αχιλλέας, Αετός, Μικροθήβες, Δήμητρα.

Οι σκορερς 
4 ΓΚΟΛ Θ.Κατσαβριάς (Αίας), Θ.Παπαδόπουλος(Αίας), Μαστακούλης(Μακρινίτσα),
3 ΓΚΟΛ: Ι.Παναγιώτου (Πρωτεσίλαος Κάρρος (Διαγόρας),Α.Λανάϊ (Μικροθήβες) Τριχόπουλος (Αστέρας)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(5η αγωνιστική)
Άνθιμος Γαζής –Αργαλαστή…. 2-0
Αργοναύτες – Πηλέας …………0-1
Δάφνη-Παγασητικός ………….3-1
Τοξότης-Ελευθεριακός …………3-2
Σκόπελος-Απόλλων Καναλίων ..3-0
Ρεπό : Ακρόπολη Σέσκλου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ομάδες ………..ΒΑΘ.
1. Σκόπελος ………15
2. Πηλέας ………….9
3.Τοξότης……………9
4. Δάφνη *………….7
5. Ακρόπολη ………7
6. Απόλλων Καν. ..6
7. Παγασητικός ….5
8. Άνθιμος Γαζής…4
9. Ελευθεριακός….3
10.Αργαλαστή……..3
11. Αργοναύτες ……0
*Ενα ματς λιγότερο(ρεπό) έχουν Αργαλαστή,Πηλέας, Αργοναύτες,Α.Γαζής,Ακρόπολη
*Η Δάφνη ξεκίνησε με ποινή -5 βαθμούς

.
Οι σκόρερς
5 ΓΚΟΛ: Μπ. Δημόπουλος (Παγασητικός)
4 ΓΚΟΛ: Προκοπίου (Σκόπελος)
3 ΓΚΟΛ: Στ. Δημόπουλος(Παγασητικός), Κ.Μπρισμπέος(Πηλέας), Χρονόπουλος (Τοξότης), Π.Χρυσοφός (Σκόπελος), Μάρκο(Τοξότης), Χισάι(Σκόπελος),Δεμίρης (Δάφνη)

από τον “Ζ”

ΕΠΣΘ : Άλλαξαν οι κορυφές (αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς)