Έμεινε στο 0-0 η Νίκη Βόλου με την Κέρκυρα

Προσπάθησε όμως δεν τα κατάφερε και πάλι η Νίκη Βόλου που ηρθε 0-0 με την Κέρκυρα στο Πανθεσσαλικό…

Όλα στο «μηδέν» στο Πανθεσσαλικό. Νίκη Βόλου και Κέρκυρα, σε ένα ματς που θα ξεχαστεί πολύ εύκολα (ούτε μία καθαρή ευκαιρία), έμειναν κολλημένες στο 0-0, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Οι «κυανόλευκοι», παρότι «καίγονταν» για τη νίκη ενώ ηταν καλύτεροι ανασταλτικά και βελτιωμένοι στο κέντρο …δεν ρίσκαραν ιδιαίτερα και σε ένα παιχνίδι που οι φάσεις έβγαιναν με το σταγονόμετρο το 0-0 δεν άλλαξε.
Στο ματς κυριάρχησαν οι μάχες στο κέντρο, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορούσε να κυκλοφορήσει σωστά τη μπάλα με αποτέλεσμα να υπάρχουν πολλά λάθη στην μεσαία γραμμή. Με εξαίρεση μια φάση με τον Τσουκάνη στο 27 και μια απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κανακούδη στο 31 ’ φάση δεν υπήρξε ούτε για δείγμα και το ημίχρονο έληξε με το 0-0 να παραμένει.
Η Νίκη στην επανάληψη είχε ενα σουτ στο 48’ του Κυζιρίδη άουτ ,ενώ η Κέρκυρα στο 91΄ απείλησε με σουτ του Χαβίτι αλλα ο Ταΐρης ήταν σε ετοιμότητα και έδειξε εξαιρετικά χαρακτηριστικά κρατώντας το 0-0.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Ταϊρης, Μαρινάκης, Τσουκάνης, Καρασαλίδης, Ιβενς, Μαχλελής, Λάουξ, Κυζιρίδης (88 Κορέτα), Κοτσαρίδης (72 Σταμπολζίεφ), Σκούρτης (79 Νικλητσιώτης), Τζιώρας
ΚΕΡΚΥΡΑ: Σέτκους, Μαραγκός, Βενέτης, Γκομέζ, Κανακούδης (76 Ντιόγκο) , Καρντόσο (60 Ανδρεόπουλος), Ντιμιτρόφσκι, Ομπράντοβιτς (54 Κόντος), Ζορμπάς, Μαρκόφσκι, Χαβίτο
Διαιτητής: Ιωάννης Τοπούζης