1-1 στον Εύοσμο ο Ολυμπιακός Βόλου

Ισοπαλία 1-1 που κάποιοι θεωρούν θετικό αποτέλεσμα απέσπασε ο Ολυμπιακός Βόλου, από τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Η Βολιώτικη ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ με τον Αγροτικό Αστέρα να ανοίγει το σκορ στο 48’ με τον Κρυστάλλη και Ο Ολυμπιακός να ισοφαρίζει στο 76 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κούτσι, που κέρδισε ο Μπιτάνγκ .

Πάντως το αποτέλεσμα δεν βολεύει καμιά ομάδα, καθώς οι μεν γηπεδούχοι αν και πέτυχαν πρώτο γκολ και πήραν πρώτο βαθμό είναι στον πάτο την βαθμολογίας ενώ ένα ακόμα στραβοπάτημα, ηταν το 1-1 για τους Βολιώτες, που δεν ξεκίνησαν όπως ήθελαν το πρωτάθλημα!
Και οι δύο ομάδας κινήθηκαν σε «ρηχά» νερά και ταλαιπώρησαν με το θέαμα που πρόσφεραν, όσοι έδωσαν το παρών στον Εύοσμο .
Στο πρώτο ημίχρονο μάλιστα με εξαίρεση, το σουτ του Μαρτίνες στο 32 που μπλόκαρε ο Βοσνιάδης καμία φάση, καμιά προσπάθεια για γκολ, από τις δύο ομάδες
Το δεύτερο ημίχρονο, ξεκίνησε, στραβα για τον Ολυμπιακό και με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους, να ανοίγουν το σκορ και να πετυχαίνουν το πρώτο τους γκολ στο πρωτάθλημα. Ήταν στο 47’, όταν ο Καρακατσάνης σέντραρε και ο Κρυστάλης, με κεφαλιά έκανε το 1-0!
Ήρθε όμως η φάση του 78’ που έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Ο Καραντασιάδης, ανέτρεψε τον Μπιανγκ και ο Μαλούτας καταλόγισε πέναλντι.
Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να το εκτελέσει εύστοχα ο Κούτσι, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για τον Ολυμπιακό Βόλου.
Στα υπόλοιπα λεπτά, οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία.

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Bοσνιάδης, Καραντασιάδης, Τριανταφυλλίδης (57 Χατζηλιάδης), Γεωργιάδης, Καπίας, Παλάσκας (81 Σαμουηλίδης), Σκλιοπίδης, Πέεφ, Κρυστάλλης (73 Βούγιοβιτς), Καρακατσάνης, Βελλίνης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Κασμερίδης, Ζέρης, Μαργαρίτης, Γιαλούσης, Κεσίδης (70 Θέος), Μακρυδημήτρης, Πινάρες, Μαρτίνεθ, Μέζα (59 Διαμαντόπουλος), Μπιτάνγκ(85 Χιντζίδης),Κούτσι