Αύριο η Νίκη και το ντέρμπι

Αυριο παίζει η Νίκη στα Γιάννενα αύριο είναι και το ντέρμπι ΠΑΟΚ –ΠΑΟ για τη 10η αγωνιστική της Σουπερ λίγκα, αλλά και σήμερα έχει τρία ματς…
Στα νικηφόρα αποτελέσματα επιθυμεί να επιστρέψει η Βέροια κόντρα στον Εργοτέλη, παραμένοντας ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.
Χωρίς αμφιβολία η έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος από τις επαρχιακές ομάδες είναι η Βέροια, η οποία έχει καταφέρει μετά από οχτώ αγώνες να βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με έναν βαθμό από τον δεύτερο Ολυμπιακό και έξι από τον ΠΑΟΚ.
Οι Ημαθιώτες δοκιμάζονται σήμερα στην έδρα του Εργοτέλη, ο οποίος «καίγεται» για τη νίκη, όμως και εκείνοι με τη σειρά τους θέλουν τους τρεις βαθμούς μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ και την ισοπαλία με τον Πανιώνιο.
Από εκεί και πέρα, εξελίξεις είναι πιθανό να υπάρξουν μετά τη σημερινή αναμέτρηση της Skoda Ξάνθης και του ΟΦΗ, καθώς ένας από τους δύο προπονητές (Λουτσέσκου και Γκατούζο) μπορεί να αποχαιρετήσει την ομάδα του.
Τέλος, η Κέρκυρα υποδέχεται τον Παναιτωλικό, έχοντας ως στόχο να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις και να βάλει «δύσκολα» σε άλλη μία καλή ομάδα της πρώτης κατηγορίας.

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής

Σήμερα Σάββατο 8 Νοεμβρίου

Εργοτέλης-Βέροια (15:00, Novasports 3)
Διαιτητής: Γεώργιος Λιαχούδης (Μακεδονίας), βοηθοί: Αλέξανδρος Γρεβένης (Χαλκιδικής).

Κέρκυρα-Παναιτωλικός (17:15, Novasports 1)
Διαιτητής: Αθανάσιος Γιάχος (Χίου), βοηθοί: Νικόλαος Γεωργράκος (Αθηνών), Βασίλειος Καμπούρης (Εύβοιας).

Skoda Ξάνθη-ΟΦΗ (19:30, Novasports 2)
Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος (Ηπείρου), Ιοαρδάνης Δημητριάδης (Κατσοριάς), Χρήστος Μαγιάννης (Άρτας)

Κυριακή 09 Νοεμβρίου

Ολυμπιακός-Πανθρακικός (15:00, Novasports 2)
Διαιτητής: Μάριος Λαμπρόπουλος (Ηλίειας), Εμαννουήλ Βλάσσης (Λασιθίου), Γεώργιος Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου).

Λεβαδειακός-Πλατανιάς (17:15, Novasports 7)
Διαιτητής: Ανδρέας Παππάς (Αθηνών), Ιωάννης Τουμπακάρης (Αθηνών), Ιοαρδάνης Απτόσογλου (Αθηνών).

Πανιώνιος-Καλλονή (17:15, Novasports 2)
Διαιτητής: Μιχάλης Βοσκάκης (Ρέθυμνο), Αντώνιος Καρατζίκας (Αθηνών), Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας).

ΠΑΣ Γιάννινα-Νίκη Βόλου (17:15, Novasports 4)
Διαιτητής: Απόστολος Αμπάρκιολης (Καβάλας), Νικόλαος Καραϊσαρίδης (Πιερίας), Ιωάννης Καραγκιοζόπουλος (Ημαθίας).

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός (19:30, Novasports 1)
Διαιτητής: Σταύρος Τριτσώνης (Αθηνών), Χρήστος Ακρίβος (Αθηνών), Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας).

Δευτέρα 10 Νοεμβρίου

Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης (19:30, Novasports 1)
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Χασάν Κούλα (Ξάνθης).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΑΟΚ ……………22
2. Ολυμπιακός ……17
3. Βέροια …………..16
4. Καλλονή …………..15
5. Αστέρας Τρίπολης 14
6. Παναθηναϊκός ….13
7. Κέρκυρα …………11
8. Ατρόμητος ……….11
9. ΟΦΗ ……………..10
10. Πλατανιάς ……..10
11. ΠΑΣ Γιάννενα ….10
12. Παναιτωλικός ….10
13. Ξάνθη …………….9
14. Πανιώνιος………. 8
15. Λεβαδειακός …..6
16. Πανθρακικός….. 6
17. Εργοτέλης ……..5
18. Νίκη Βόλου ……4

Η επόμενη (11η) αγωνιστική

Skoda Ξάνθη-Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ
Βέροια-Καλλονή
Νίκη Βόλου-Λεβαδειακός
ΟΦΗ-Κέρκυρα
Παναθηναϊκός-Εργοτέλης
Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα
Πανθρακικός-Ατρόμητος
Παλτανιάς-Πανιώνιος

Αύριο η Νίκη και το ντέρμπι