Χωρίς το μεγάλο ντέρμπι αλλά με ενδιαφέροντα ματς ακόμη και μεταξύ αήττητων ομάδων γίνεται η 6η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας ΕΠΣΘ.
Μάλιστα το σαββατοκύριακο παίζονται οι κορυφές που καταλαμβάνουν η ΑΕ Διμηνίου που δεν παίζει και ο Γ.Σ. Αλμυρού που παίζει στο Στεφανοβικείο με τον αήττητο Διαγόρα κι ενώ δεύτερος Αίας θα κάνει ρεπό, η αήττητη Δήμητρα δοκιμάζεται στον Ριζόμυλο.
Οι κορυφές άλλαξαν μόλις την προηγουμένη αγωνιστική με τις πρώτες ήττες των Άρη και Αίαντα και την ομάδα της Σούρπης τώρα να κάνει κι αυτή ρεπό , όπως θα κάνει το ρεπό της και η πρωτοπόρος ΑΕ Διμηνίου και υπάρχει η ευκαιρία στον Άρη να την ξεπεράσει και σε Θησέα, Σκιάθο να την φθάσουν, καθώς οι βαθμολογίες «ξεγελούν» και έχουν εύκολες αλλαγές…
Στην 6η αγωνιστική στον Α΄ ομιλο Ιωλκός και Ηρακλής ψάχνουν πρώτη νίκη, στον β’ όμιλο, ο πρωτοπόρος ΓΣΑ έχει δύσκολη αποστολή στο Στεφανοβίκειο
Σημερα στον Α΄ομιλο μοναδικό ματς είναι αυτό ανάμεσα σε Σαρακηνό και Α.Σ Δημητριάς, ενώ στον Β΄ γίνεται το ματς του χωρίς βαθμό Άθλου με την Αγχίαλο και του Πρωτεσίλαου με την Μακρινίτσα που δεν εχει νίκη …Συνολικά 7 ομάδες είναι αήττητες και 5 δεν έχουν ακόμη νικη , ενώ στην Β΄κατηγορία η Σκόπελος παει για το 6 στα 6 ….

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων της 6ης αγωνιστικής οι βαθμολογίες και οι σκορερ εχουν ως εξης :
Α’ Κατηγορία (6η αγωνιστική)
Α΄ Όμιλος
Σήμερα
*Γηπ. Σαρακηνού (3μμ) : Σαρακηνός– Δημητριάς(Κώστας, Θ.Τασιόπουλος,Δημητριάδης –παρ.Ηρ.Ματσούκας)
Αύριο
*Γηπ.Ι.Μ.Δημητριάδος (11.30 πμ) : Μαγνησιακός- Σκιάθος (Σκουλάς, Διαμαντάρα, Μπασδέκη-παρ.Γ.Βράκας)
*Γηπ.Λεχωνίων (11 πμ) : Θησέας -Α.Ε. 2002 (Κρητικός, Π.Σακκάς, Γεωργατζής)
*Γηπ. Αγίας Παρασκευής ( 11 πμ) : Άρης Μ. – Ηρακλής (Κουσκούνη,Γοργόρης,Βλάχος- παρ. Λ.Παπακλωνάρης)
*Γηπ. Σέσκλου (3μμ) : Ιωλκός –Αγία Παρασκευή (Νικόπουλος, Θ. Τασιόπουλος, Δημητράκης- παρ.Ι.Κουζάκης)
*Πανιώνιος -Ν.Α.Νίκης 3-0 α.α,
Ρεπό: Α.Ε. Διμηνίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ομάδες ……………….ΒΑΘ
1. Α.Ε. Διμηνίου ………. 13
2. Άρης Μελισατίκων ..12
3. Θησέας ………………..10
4. Σκιάθος………………. 10
5. Σαρακηνός …………..8
6. Α.Ε. 2002 …………….7
7. Αγία Παρασκευή….. 6
8. Πανιώνιος…………… 5
9. Δημητριάς …………….4
10. Μαγνησιακός ………4
11. Ιωλκός ……………….2
12. Ηρακλής ……………..2
13. Ν.Α. Νίκης ………..-9
Ενα ματς λιγότερο(ρεπό) έχουν Σαρακηνός, Ιωλκός ,Θησέας, Αγία Παρασκευή, Δημητριάς

Οι σκόρερ
9 ΓΚΟΛ: Σκέμπι (Σκιάθος),
2 ΓΚΟΛ: Θ.Βούλγαρης (Πανιώνιος), Στραβέλας (Άρης), Ν. Μιαρίτης (Σκιάθος), Μάστορας (Θησέας), Π.Κόκκας (Θησέας) ,Λιάρος (Θησέας), Σαμαράς (ΑΕΔ), Τσουκάλης(ΑΕΔ), Ανατολής(ΑΕΔ), Αξιώτης (ΑΕΔ), Τσατσαρώνης (Ηρακλής), Πολυχρόνου (ΑΕ 2002), Τζοβάρας (ΑΕ 2002),Πετρόπουλος (Δημητριάς),Χρυσικός (Σαρακηνός)
Α’ Κατηγορία (6η αγωνιστική)
Β΄ Όμιλος
Σήμερα
*Γηπ. Αλμυρού (3μμ) : Άθλος Αγχίαλος (Θεοχάρης, Γ.Τασιόπουλος, Χαυδατούρης)
*Γηπ. Πτελεού (3μμ) : Πρωτεσίλαος-Μακρινίτσα (Κούστας, Βαρτσάκης, Δινάκης)
Αύριο
*Γηπ. Κερασιάς (3μμ) : Αετός-Μυρμιδόνες (Α.Αθηναίος,Δ.Σακκάς.Τσολακίδης-παρ.Λ.Παπακλωνάρης)
*Γηπ. Αχίλλειου (3μμ) : Αχιλλέας –Μικροθήβες (Γοργόρης, Γιάνννης ,Π.Σακκάς)
*Γηπ. Ριζομύλου (3μμ) : Αστέρας-Δήμητρα (Χαλβατζάκος, Γαβριτόπουλος,Γ.Τασιόπουλος-παρ.Τριφωνίδης)
*Γηπ. Στεφανοβικείου (3μμ) : Διαγόρας-Γ.Σ.Αλμυρού (Τριάντος ,Τριφωνίδης,Σφυρής- παρ.Κουσκουρίδας)
Ρεπό:Αίας Σούρπης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Ομάδες ……………..ΒΑΘ.
1. Γ.Σ. Αλμυρού……… 13
2. Αίας Σούρπης……….12
3. Δήμητρα ……………..10
4. Αστέρας ……………..9
5. Πρωτεσίλαος……….8
6. Διαγόρας …………….7
7.Α.Σ.Αγχίαλος ……….5
8. Μυρμιδόνες ………..5
9. Αετός Κερασιάς…….4
10. Αχιλλέας ……………..4
11. Μικροθήβες ………..3
12. Μακρινίτσα ……..2
13. Άθλος………………..0
Ενα ματς λιγότερο(ρεπό) έχουν Αστέρας, Αχιλλέας, Αετός, Μικροθήβες, Δήμητρα.
Οι σκόρερ
4 ΓΚΟΛ Θ.Κατσαβριάς (Αίας), Θ.Παπαδόπουλος(Αίας), Μαστακούλης(Μακρινίτσα),
3 ΓΚΟΛ: Ι.Παναγιώτου (Πρωτεσίλαος Κάρρος (Διαγόρας),Α.Λανάϊ (Μικροθήβες) Τριχόπουλος (Αστέρας),
2 ΓΚΟΛ: Χατζέλας (ΓΣΑ), Χειλάς(ΓΣΑ ),Ζγουλέτας (Μικροθήβες) Χαλιμούρδας (Διαγόρας) Στατήρας (Αγχίαλος), Παπαναγιώτου(Αετός),Τσιουρής(Αετος), Κωστούλας (Αίας),
Αυτογκόλ : Λανάι (Μικροθήβες)

Β’ Κατηγορία (6η αγωνιστική)
Σήμερα
*Γηπ. Γατζέας (3μμ) : Αργαλαστή –Ακρόπολη (Βλάχος,Τριφωνίδης,Σφυρής)
Αύριο
*Γηπ.olimpico sport club (11.30 π.μ) : Παγασητικός-Σκόπελος (Δημητριάδης, Δ.Σακκάς, Ελευθεριάδης-παρ. Τριφωνίδης )
*Γηπ. Σούρπης (3μμ) : Αργοναύτες-Δάφνη (Μπουργάνης,Β.Μαγουλιανίτης,Καφτεράρης)
*Γηπ.Ι.Μ.Δημητριάδος (3μμ) : Πηλέας-Άνθ. Γαζής (Κώστας, Κ.Μαγουίανίτης, Διαμαντάρα –παρ.Ματσούκας)
*Γηπ. Καναλίων (3μμ) : Απόλλων Καν.-Τοξότης (Παλιούρας, Κατσαρός, Σαρακατσάνος)
Ρεπό: Ελευθεριακός
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ομάδες ………..ΒΑΘ.
1. Σκόπελος ………15
2. Πηλέας ………….9
3.Τοξότης……………9
4. Δάφνη *………….7
5. Ακρόπολη ………7
6. Απόλλων Καν. ..6
7. Παγασητικός ….5
8. Άνθιμος Γαζής…4
9. Ελευθεριακός….3
10.Αργαλαστή……..3
11. Αργοναύτες ……0
*Ενα ματς λιγότερο(ρεπό) έχουν Αργαλαστή,Πηλέας, Αργοναύτες,Α.Γαζής,Ακρόπολη
*Η Δάφνη ξεκίνησε με ποινή -5 βαθμούς

Οι σκόρερ
5 ΓΚΟΛ: Μπ. Δημόπουλος (Παγασητικός)
4 ΓΚΟΛ : Προκοπίου (Σκόπελος)
3 ΓΚΟΛ: Στ. Δημόπουλος(Παγασητικός), Κ.Μπρισμπέος(Πηλέας), Χρονόπουλος (Τοξότης), Μάρκο(Τοξότης), Χισάι(Σκόπελος), Π.Χρυσοφός (Σκόπελος),Δεμίρης (Δάφνη)
2 ΓΚΟΛ: Κ. Παλάντζας (Ακρόπολη), Ίτσιος (Πηλέας), Γιαννακούρας (Κανάλια), Α.Ψαθάς (Κανάλια), Χρυσάνθης(Σκόπελος) ,Συνοδινός(Σκόπελος), Μπογδανίδης (Αργαλαστή), Θεοδώρου (Α.Γαζής), Κουτσουνίδης (Α.Γαζής), Τσακαλέας(Ελευθεριακός),
Αυτογκόλ :Τηγανόπουλος(Αργοναύτες)

Οι ποινές

Επικυρώθηκαν από την ΕΠΣΘ οι ποινές των ποδοσφαιριστών από το προηγούμενο Σαββατοκύριακο.
Με 10 αγωνιστικές τιμωρήθηκε ο Α. Σιαμουρδάνης του Πρωτεσιλάου, με 4 αγωνιστικές ο Σ. Πορταρίτης των Μικροθηβών , με 2 αγωνιστικές Απ. Μπούτλας της Αγχιάλου και με 1 αγωνιστική οι Ε.Τσιργής της ΑΕ 2002, Κ. Κόρκος του Πρωτεσιλάου, Τσιγιάννης του Σαρακηνού και Γερ. Μυλωνάς της Μακρινίτσας.
Όσον αφορά στη Β’ ΕΠΣΘ, με 4 αγωνιστικές οι Πότσκα του Κενταύρου και Τσένα της Δάφνης.

Δεν έχει ντέρμπι έχει ενδιαφέρον (6η αγωνιστική ΕΠΣΘ) (Πρόγραμμα-βαθμολογίες-σκόρερ)