Ο ΝΠΣ «Βόλος» 1-0 τα Τρίκαλα

Ο ΝΠΣ «Βόλος», σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο στάδιο της Νεάπολης νίκησε με 1-0 τον ΑΟ Τρίκαλα.Το μοναδικό γκολ σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο  με πέναλτι στο 71′, με τον Πίτου Γκαρσία να σκοράρει γράφοντας το 1-0.

Η ομάδα του Χουάν Φεράντο έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές -ενώ δοκιμάστηκε και ένας Γάλλος επιθετικός ονόματι Ράιαν Ν’ Ντρι και ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και το τελικό 1-0 θα μπορούσε να χαρακτηριστεί πλασματικό.

Ν.Π.Σ. «ΒΟΛΟΣ»: Πατσιογιώργος, Πιασόπουλος, Ντεντάκης, Πέντα, Δημόπουλος, Καμπαγιέρο, Ηλιόπουλος, Μάντζης, Ηλιάδης, Ντόσης, Γκαρσία. Έπαιξαν και οι Μπουργάνης, Μελισσόπουλος, Διμηνάς, Παπαδόπουλος, Ζέρης, Δεμηρτζόγλου, Κυπαρίσσης, Τζελίδης, Καλαμίδας, Παπακώστας, Παπουτσής, Μηλιώτης, Παπαεμμανουηλίδης, Ν’ Ντρι

Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ: Βουτσελάς, Γιαννίτσης, Γκαλίτσιος, Κοτσώνης, Μυρσινιάς, Μανώλης, Τεγούσης, Αναστασόπουλος, Τσίπρας, Ζγκούρι, Ντιατά. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Κατσαντώνης, Τζόκιτς, Τσιάρας, Καπός, Βέρτζος, Μίλιεβιτς, Γροντής, Ζήσης, Γκόλιας , Πάνος.